Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 319991 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1980 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:06:10 »
Dziękuję kolegom za odzew :) Moze przybliżę swoją osobę...swoją przygodę zacząłem niedawno bo w 2019 roku...i oczywiście wchodziłem w same zestawienia top komiksów. No i się zaczęło, najpierw Watchmen, Maus, 300 i Sin city....z miejsca polubiłem Alana Moora i Franka Millera...Potwór z bagien, Prosto z piekła, Powrót mrocznego rycerza...co dalej posunęło mnie do zakupu Absolutów bo to pięknie książki kolekcjonerskie chociaż też wiecie że nie bez wad wydawniczych...Absolute Watchmen, Sandman, V for vendetta, Kingdom Come, Arkham Asylum, no i mój ulubiony Absolute Preacher i Swamp Thing
...a komiks europejski jakoś omijałem no i powoli zaczynam bardzo żałować, bo zacząłem czytać to zacne forum i widzę że kreska amerykańska jest w tyle europejskiej...oczywiście uogolniam...Także dzięki za sprowadzenie mnie na właściwe tory :)...Tym samym nadszedł czas na klasyka Thorgal..tylko czy wersja b&w od Libertago czy jednak Egmont...albo na grubo w kolorze od L. (ofert nie jest za dużo) :) Najwyzej dziecko będzie chodziło w starych butach w tym roku ;)

Ps: A pierwszym moim autem był opel corsa ale rs7 nie poradziłbym choć pewnie nie dożyłbym dziejszego dnia...
jeśli to miałoby być kosztem butów dzieci, to jednak bez wahania wziąłbym wydanie Egmontu.

ps...    a porównania do samochodów od dawna uważam za słabe.

edit,
up&down: na bank integrale Egmontu w końcu się pojawią, problem w tym, że nikt nie wie kiedy, a gdy komuś spieszno poznać serię, nie będzie czekał
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Listopad 2021, 19:08:46 wysłana przez tuco »

Offline mephir

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1981 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:06:32 »
Integral od Egmontu to byłoby optimum :D
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Listopad 2021, 19:09:19 wysłana przez mephir »

Offline mephir

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1982 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:11:29 »
W końcu integral Kajko i kokosz też Egmont wypuścił z tego co się ostatnio zorientowałem...

Offline Edgar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1983 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:20:15 »
Ja bym zdecydowanie polecał spróbować najpierw z egmontowskimi wydaniami. Pierwsze numery Thorgala to jednak dość stare dzieła i nie mając do nich sentymentalnego podejścia, możesz się nie wczuć tak jak my, stare dziady. :)
A jak uznasz, że to arcydzieło, to zawsze przecież możesz wymienić na większe. ;)

Offline death_bird

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1984 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:23:03 »
Bierz Egmont i się nie zastanawiaj. Dostaniesz przyzwoite wydanie za rozsądne pieniądze zamiast niedoróbki za grubą kasę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline mephir

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1985 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:27:01 »
Rozsądek też mi tak podpowiada...ale odzywa się też dusza kolekcjonera...Tak jak kolega pisze zawsze można wymienić, chociaż w polskich realiach widzę że niektóre tytuły znikają dość szybko i trzeba się zdecydować w pore ;)

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1986 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:35:34 »
Bierz Egmont i się nie zastanawiaj. Dostaniesz przyzwoite wydanie za rozsądne pieniądze zamiast niedoróbki za grubą kasę.
Akurat czarno-białe Thorgale są świetne. Ciężko nazwać je niedoróbkami. :)
Choć fajnie pierwszy raz przeczytać Thorgala w oryginalnej formie czyli w kolorze. Wydanie Egmontu jest bdb.

Offline mephir

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1987 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:42:04 »
Właśnie mialem zadać pytanie odnośnie poziomu tego czarno- białego wydania...pytanie czy będą kontynuować bo widzę że są dwa tomy...czy się seria skończy...ruletka...więc znowu ze wskazaniem na Egmont ;)

Offline death_bird

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1988 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 20:06:32 »
Wiesz. Przede wszystkim nie masz pewności (należy taki scenariusz rozważyć) czy komiks Ci podejdzie. Jeżeli to Twój pierwszy krok w świat Thorgala, za którym nie stoi sentyment z czasów szczenięcych jak u większości tu obecnych to lepiej zmarnować mniej pieniędzy na tańsze wydanie gdyby miało się okazać, że ta seria to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline mephir

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1989 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 20:11:35 »
Bardzo dziękuję kolegom za otrzymane informacje :) Chyba jednak Egmont :) a później dokupie ewentualnie wersję b&w jeśli się mi seria spodoba (w co nie wątpię) i się załapie...Czy możecie polecić jakiś inny komiks europejski warty zapoznania? Chociaż nie wiem czy pytać o to w tym watku ;)

Offline mephir

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1990 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 20:15:48 »
Wiesz. Przede wszystkim nie masz pewności (należy taki scenariusz rozważyć) czy komiks Ci podejdzie. Jeżeli to Twój pierwszy krok w świat Thorgala, za którym nie stoi sentyment z czasów szczenięcych jak u większości tu obecnych to lepiej zmarnować mniej pieniędzy na tańsze wydanie gdyby miało się okazać, że ta seria to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.

Tak miałem z serią Hellboy od Egmontu...zakupiłem wszystkie 7 tomów i mi nie podeszła ta seria...klimat ok ale jakoś nie dla mnie i muszę chyba teraz ją sprzedać :(

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1991 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 20:57:04 »
Z europejskich: Pasażerowie wiatru (i inne Bourgeona), Wieże Bois-Maury, Corto Maltese, Blueberry.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1992 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 17:10:37 »
Cześć użytkownicy tego forum czyli osobliwa niszo, niereprezentatywna dla rynku i środowiska komiksowego. Znowu zgrzeszyłem. :)
Właśnie był kurier i przywiózł mi ostatni brakujący album Libertago. 424 zł na Gildii zamiast 530 skusiło.














Jestem po prostu niereformowalny.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1993 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 17:22:07 »
Pfffff…..erotoman! 😉

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1994 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 17:23:33 »
Ciekawe kiedy Libertago powysyla kalendarze Borgii swoim wiernym czytelnikom.  ;D
Piękno jest w oczach patrzącego.