Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 320019 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1485 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 23:11:28 »
Ciekawe, że te wredne Frankofony nie poznały się na ekskluzywności a’la Polonaise i wciąż można kupić francuskie wersje tych cudów.
Rzeczywiście dziwne, tym bardziej, że nie zawierają tej „porywającej” przedmowy.

Offline isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1486 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 10:55:57 »
Ja bym trochę się bał inwestycji w taki komiks 500, ale nie wiem, jaki ma być zwrot, można przytoczyć Kingdom Come, ale to wydaje mi się wyjątek i zbieg okoliczności - dziś ma małą wartość, kto skorzystał, ten skorzystał. Jak długo komiks musi leżeć, aby nabrał oczekiwanej wartości? Było tak, że komiks zakupiony za 600 poszedł z przebitką x3, co dla mnie jest trudne do zrozumienia, bo to wydaje się być mocno impulsywne działanie też nastawione na przyszły zysk. Na allegro jest mnóstwo książek, które mają przebitkę x4 lub więcej, bo są aktualnie niedostępne, a po dodrukach nikt się nimi nie interesuje. 

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1487 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 10:59:23 »
Ale jak to -  przecież Francuskie wydanie jest jeszcze bardziej ekskluzywne - tylko 250 sztuk.  ;)

No ale oni tam od dawna są zarzucani ekskluzywnymi wydaniami Thorgala i nie tylko. Zresztą Libetrago pierwsze ekskluzywy wydawało właśnie we Francji (we współpracy z Le Lombard), i te nasze Thorgale wcale nie są pierwsze. Może Francuzi wolą Niffle za 1/3 ceny :)

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1488 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:15:19 »
co ciekawe w każdym albumie niffle jest kolorowa litografia. bez numerka i podpisu ale zawsze. wypada to dużo taniej niż cz-b thorgal libertago.

Offline death_bird

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1489 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:18:26 »
Ja bym trochę się bał inwestycji w taki komiks 500,

Ja bym nie używał w tym kontekście terminu "inwestycja". W sytuacji gdy jest się na łasce i niełasce wydawcy, który w każdej chwili może wydać wznowienie, zrobić dodruk albo cokolwiek w ten deseń to nie jest inwestycja tylko zwykła spekulacja.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1490 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:33:28 »
Mam wrażenie, że z chwilą, gdy zaczyna się patrzeć na komiksy jak na "inwestycję" to istnieje duża szansa utraty  radości z samego poszukiwania, odkrywania i  czytania komiksów. Bo przecież trzeba dbać o słupki zysków.  ;)

Na zgniłym Zachodzie, o ile dobrze pamiętam przy okazji limitowanego wydania Aniela, wiedziało się, który numer można kupić, od samego nr 01. Rzecz nie do pomyślenia u nas. Chyba tylko przy zakupie autorskiego albumu Baranowskiego można było powalczyć o konkretny numer. No i przy kooperacji Gildii i Ongrysa przy Wodzie Sodowej. A tu kupujesz album za 500 zeta i dostajesz kota w worku. Na dodatek przygniecionego i z literówkami - jak w przypadku Borgii.

Zaiste - doskonała inwestycja.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1491 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:34:50 »

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1492 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:40:18 »
co ciekawe w każdym albumie niffle jest kolorowa litografia. bez numerka i podpisu ale zawsze. wypada to dużo taniej niż cz-b thorgal libertago.

W przeliczeniu na strony rzeczywiście taniej w Niffle. Kupując przez Amazon za Niffle wychodzi ok 220 zł z przesyłką (ceny nieco różnią się między tomami, średnio 50EUR za tom). Pierwszy tom ma ok 300 stron + kolorowa grafika. 1 tom od Libertago można obecnie kupić za 270 zł z wysyłka na gildii. Tu mamy 208 stron.

Czyli 50 zł taniej i 90 stron więcej + grafika na korzyść Niffle.

Oczywiście wydanie Libertago ma też swoje plusy, ale cenowo niestety przegrywa.

Offline isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1493 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:42:22 »
to trochę jak z omnibusami superhero, gdy jakiś jest oop, to pojawia się okienko na zarobek. Wie to każdy, ale chyba niewielu kupuje po 2 omniaki, czy więcej, bo kiedyś zarobi. Można mieć podejście, jak właściciel, gdy gdzieś opowiadał o magazynowaniu [nie pamiętam dokładnie gdzie to padło], a zaraz w sklepach pojawią się rabaty 30%. wyjątkowość tych wydań jest dyskusyjna ze względu na błędy i uszkodzenia jak w Borgi, ale może ktoś widzi coś, czego ja nie dostrzegam. Jestem fanboyem Manary i nie jestem zadowolony, ale to indywidualna sprawa.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1494 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 12:44:38 »
Rzeczywiście dziwne, tym bardziej, że nie zawierają tej „porywającej” przedmowy.
No i ponoc we Francji sie wszyscy tym wydaniem podniecali, ze takie super hiper najlepsze, tak przynajmniej przedstawial to sam wydawca, wiec tym bardziej dziwne, ze zalega... U nas poszlo na hypie czegos czego wczesniej nie bylo, ale nieatety Libertago ten hype roztrwonilo przez wlasna nieudolnosc...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1495 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 13:36:47 »


To niestety obnaża zerowe pojęcię o kontakcie z klientem a przy okazji brak jakiegokolwiek dystansu.  Żenada.


Offline Nawimar III

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1496 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 13:42:22 »
Przeciwnie. Przedstawiciel Polishcomicart.pl w kulturalnej i dowcipnej formie odniósł się do w tym akurat momencie całkowicie zbędnej zgryźliwości osobnika aspirującego do rangi humorysty. Krótko pisząc: Jak Kuba Bogu...".

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1497 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 13:46:11 »
Ja na ich miejscu odpisalbym coś w tym stylu:
"Niestety, zrezygnowaliśmy już z dystrybuowania tego " towaru". Dokładamy starań, aby nie był on już dostępny w naszym sklepie, a gdyby jednak się pojawił, to w bardzo " limitowanym nakładzie".

To jest w moim przekonaniu przykład humorystycznej odpowiedzi przy jednoczesnym wzięciu odpowiedzialności za własne winy, a nie chowanie głowy w piasek i udawaniu, że żadnych wpadek nie ma.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Marzec 2021, 13:49:35 wysłana przez BosMan »

Offline Koalar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1498 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 13:46:52 »
Żartobliwość odpowiedzi podbija autoironiczny ortograficzny potworek językowy "Stand-Up-u".
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Uluru

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1499 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 13:47:39 »
Jak dla mnie świetna odpowiedź dla ewidentnie kretyńskiego tekstu Michałka z internetów, gość chciał zabłysnąć i zgaszono go w bardzo fajny sposób.