Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 319678 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1455 dnia: So, 13 Marzec 2021, 14:33:12 »
Faktem jest bylejakość - reszta to gdybania inwestorów.  ;D

To nie fakt, tylko twoja opinia. Kompletnie chybiona.

Zgodzę się, że komiksy Libertago to niezbyt dobra inwestycja... czemu? Przestrzelone naklady i zawyzona cena. Thorgal sie pewnie zwroci, ale watpie by np. za 5 lat ktos oferowal powiedzmy 7000 za tomy 1-9...

Komiksy Libertago w ujęciu ogólnym to faktycznie niezbyt dobra inwestycja, ale komiksy Libertago autorstwa Rosińskiego to bardzo dobra inwestycja. Czy za tomy 1-9 ktoś zapłaci 7 tys. za 5 lat? Myślę że więcej, tyle że po pierwsze za 5 lat od ukazania się tomu 9 i po drugie - za pojedyncze tomy. Spokojnie będą się sprzedawać za 1 tys. za sztukę, co daje w sumie 9 tys.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1456 dnia: So, 13 Marzec 2021, 14:40:33 »

Oglądać od 2:37. Nie miałem okazji jeszcze tego komiksu przeczytać ale też chyba zrezygnuję z zakupu dalszych pozycji wydawnictwa Libertago.

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1457 dnia: So, 13 Marzec 2021, 14:57:11 »
Cytuj
Komiksy Libertago w ujęciu ogólnym to faktycznie niezbyt dobra inwestycja, ale komiksy Libertago autorstwa Rosińskiego to bardzo dobra inwestycja. Czy za tomy 1-9 ktoś zapłaci 7 tys. za 5 lat? Myślę że więcej, tyle że po pierwsze za 5 lat od ukazania się tomu 9 i po drugie - za pojedyncze tomy. Spokojnie będą się sprzedawać za 1 tys. za sztukę, co daje w sumie 9 tys.
 
   Nikt nie kupi tego kompletu za 7 tysięcy, chyba że jakiś chory psychicznie, ale to będą jednostki. Pierwszy tom pójdzie za tysiąc a pewnie i więcej, drugi, trzeci i czwarty jeszcze może, dalsze nie mają na to szans. Ekskluzywność tego wydania jest mocno dyskusyjna a wartość to te komiksy mają tylko dla kolekcjonerów i handlarzy. To nie jest casus jakichś Zagubionych Dziewcząt czy innego All-Star Batman, że nie ma i możliwe że ich nie będzie więcej na rynku, Thorgala może przeczytać każdy kto zechce za ułamek ceny. Wyjdzie zbiorczy Thorgal w standardowej cenie a wcześniej czy później wyjdzie i wartość nieco spadnie.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1458 dnia: So, 13 Marzec 2021, 15:21:13 »

Oglądać od 2:37. Nie miałem okazji jeszcze tego komiksu przeczytać ale też chyba zrezygnuję z zakupu dalszych pozycji wydawnictwa Libertago.
O kurde. Najdroższe wydawnictwo w tym kraju jest jednocześnie najsłabszym wydawnictwem w tym kraju. Wieloetapowe buractwo.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1459 dnia: So, 13 Marzec 2021, 16:56:10 »
podobne problemy były w dodatkach do ptaka czasu - tez literówki i ortografia

Offline Wtem!

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1460 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:12:12 »
Mój błąd. Odłożyłem Ptaka czasu na półkę bez czytania. Gdybym od razu to wychwycił pewnie wkurzyłbym się wcześniej i olał Borgię.

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1461 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:30:37 »
Dla mnie to nie do pomyślenia. O ile ktoś może jeszcze uwierzyć w tego pecha w drukarni to jak można przy takim "ekskluzywnym" wydaniu oszczędzać na korekcie. I to od początku ciągnie się to samo...

Offline xanar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1462 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:32:08 »
Przecież to nie ich wina, że goolge tłumacz źle tłumaczy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PJP

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1463 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:33:23 »
Panowie, szybkie pytanie. Wchodzić czy nie wchodzić? Z jednej strony kusi, z drugiej opinie nie są zachęcające... Ciekawi mnie i papier i kolory, format nieco mniej.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1464 dnia: So, 13 Marzec 2021, 18:30:10 »
To nie fakt, tylko twoja opinia. Kompletnie chybiona.[...]

Popatrz jaka odwalają kaszanę w każdym tytule, który wydają. W każdym. I to jest fakt. Prostowanie tomu za ponad 5 stów poprzez wkładanie kartek. Śmiech na sali.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Midar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1465 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:07:01 »
Cały czas mam wrażenie, jakby za te komiksy odpowiadał domorosły amator. Widać, że on tych swoich bubli nie czyta, albo czyta i nie rozumie, że tekst jest pełen błędów.
Nie ma też poczucia wstydu. Powinien walnąć się w pierś i powiedzieć, że z Borgią im nie wyszło, wydanie  jest uszkodzone, nosi skazy i błędy, więc cena zostaje obniżona o np. 200 PLN, lub zwrot pieniędzy.
Ale na Facebooku jest cisza nad tą trumną. Polishcomicart skupia się tylko na nowym Relaksie, i nie wspomina nawet o Borgii (że już jest, że jest cudna, ekskluzywna i nabywcy są zachwyceni). Cisza jest też w temacie rzekomego kalendarza dla tych, co przepłacili i tak długo czekali.
Uważam, że Libertago, to najbardziej obciachowe wydawnictwo na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: So, 13 Marzec 2021, 19:26:34 wysłana przez Midar »

Offline bibliotekarz

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1466 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:47:46 »
Ale kolekcjonerzy i inwestorzy głosują swoimi portfelami przeciwko tej opinii. Te buble będą warte za kilka lat po kilka tysięcy. No chyba że...

...za kilka lat pojawi się wydawnictwo, które postanowi wydać to wszystko ekskluzywnie, ale tym razem tak jak należy. I wtedy wszystkie te inwestycje w Libertago...
Batman returns
his books to the library

Offline kenji

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1467 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:51:03 »
Panowie, szybkie pytanie. Wchodzić czy nie wchodzić? Z jednej strony kusi, z drugiej opinie nie są zachęcające... Ciekawi mnie i papier i kolory, format nieco mniej.

ale w co?

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1468 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:52:10 »
Czy ja wiem czy głosują portfelami... Ja i Midar otrzymaliśmy z powrotem nasze 530 zł za Borgię. Czyli już mają tysiaka mniej. Kto jeszcze przestał wspierać tych królów żenady? Przyznajcie się. :)
Im więcej kasy odzyskamy tym lepiej.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1469 dnia: So, 13 Marzec 2021, 20:14:55 »
ja thorgala pewnie będę zbierał do końca, kolorowego w czb przerzuciłem się na niffle. relaxu i borgii nie kupiłem - czekałem na opinie z forum, raczej negatywne wiec pewnie już nie kupie. dla mnie punktem przełomowym były błędy w czb komiksie w ptaku czasu - byłem ba niego mocno napalony, wiec te błędy bolały podwójnie.