Autor Wątek: Kuriozalne i odjechane pozycje  (Przeczytany 5163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Kuriozalne i odjechane pozycje
« dnia: So, 11 Maj 2019, 14:16:31 »
Zastanawiałem się nad tytułem tego wątku ;) Czytając różne komiksy często natykamy się nie tylko na perełki ale również na sztukę nad wyraz nowoczesną, czyli dziwną, ekstremalną lub zrytą (jak zwał tak zwał). Brakuje mi dobrego określenia po polsku. Dziwne nie do końca oddaje formę i treść niektórych komiksów. Niekonwencjonalne lub pokręcone także ale w jakiś sposób oddają istotę zjawiska. Czy spotkaliście się z "dziwnymi" lub maksymalnie pokręconymi pozycjami? Może was coś zaszokowało, zadziwiło, przyprawiło o mdłości lub zostawiło w pozycji na kolanach (także ze śmiechu), nawet nie "weird" ale jak mawiają Anglosasi "transfixed"?
U mnie w rankingu wysoko plasują się opowieści z magazynu Fan - Zbyt długa jesień S. Jezierskiego i J. Szyłaka. Nawet po latach wywołuje u mnie ciary po plecach (niezła makabreska) a jednocześnie zastanawiam się ciągle, jakie było przesłanie :D Z rzeczy dalej na Zachód znajomy podesłał dzieło: https://www.amazon.com/Bizarre-Giant-Penis-Invaded-Comic/dp/B003Z6EBXS

Offline Lyricstof

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #1 dnia: So, 11 Maj 2019, 22:51:22 »
Zaczynając od tyłu nie bez powodu  ;D niezwykle płodny twórca i jego komiksy - ojciec rene. https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/ojciec-rene
Przypomina mi się też z dawnych lat, publikowany w którymś z magazynów Komiks-Fantastyka dzieło pana Szyłaka pod tytułem chyba "Mały masturbator" - postacie przedstawione jako palce, coś tak mi się kojarzy.
I na koniec dla mnie komiks dziwny (kreska), ale też bardzo ciekawy "Kobieta mego życia, kobieta moich snów". https://www.gildia.pl/komiksy/63506-kobieta-mego-zycia-kobieta-moich-snow
W ogóle komiksy portugalskie mają taki specyficzny  :) klimat. No jeszcze "Najgorsza kapela świata". http://www.taurusmedia.pl/pl/katalog/najgorsza-kapela-swiata/
 
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline misiokles

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:09:59 »
W ubiegłym roku timof wydał komiks norweskiego twórcy Tommiego Musturi Antologia Umysłu. Na końcu komiksu jest przedstawiony nawet manifest, który przyświecał twórcy przy stworzeniu tego dzieła. Sam komiks wywołuje u mnie uczucia ambiwalentne - z jednej strony doceniam akademickie poszerzanie granic ekspresji i eksperymenty  z formą. Ba - uwielbiam szeroką paletę stylów jaką operuje Musturi, ale z drugiej strony komiks nie daje odpowiedzi, gdzie zaczyna się twórcze i ekstrawaganckie poszerzanie granic a gdzie zaczyna się zwykły modernistyczny bełkot bez pomysłu.

Offline PJP

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 23:15:27 »
Z ciekawości, oczywiście głównie poznawczej 8) sięgnąłem do szafy po Królika Bugsa, Różową Panterę i Alfa. Wszystkie się nieźle bronią po latach (kreską niestety najmniej), chociaż Królik Bugs ma niezłe odpały!

Offline Cypher

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:32:01 »
!



No taki ten komiks ma tytuł.
Nie mówiąc, że to koszmar wyszukiwarki. :)
Tak w ogóle, to taki dłuuuuuuuuuugi strip, ale wydany także w formie pamierowej. :)

http://www.yellowlight.scratchspace.net/!.html





A cały prezentuje się mniej więcej tak (w digitalu):





Offline LordDisneyland

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 03:23:18 »
Dokonania Ciundziewickiego i zin  Saturator.  Jak ostatnio znalazłem go w zbiorach, to stwierdziłem, że nic w moim odbiorze tego tytułu się nie zmieniło i nadal nie wiem, co myśleć.
,, - Eeeeech.''

Offline Hans

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:44:48 »
Jak dla mnie Pro robi robotę :)
Niesamowicie powalona pozycja o prostytutce, która dostała moce superbohatera :)

Offline Lou

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 08:47:36 »
Komiksy Anke Feuchtenberger. Pełne dziwnej cielesności, metafor, trudne do interpretacji, bo często zdają się nie mieć sensu.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline gashu

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:08:04 »
Komiksy Maxa Anderssona. Odjazdy nad odjazdami  :o


Offline pokia

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:04:47 »
Janko Pistolet - uwielbiam go.

Tutaj mogę polecić też Pinokio - mocna rzecz.



Kolejny tytuł to Czary Zjary - mocno pojechany komiks, ponoć Timof ma w planach wydać kolejne historie.



Kolejny mocny tytuł to ZONZO.


« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Maj 2019, 21:09:45 wysłana przez pokia »

Offline donT

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 23:42:47 »
Ja ze swojej strony polecam Pantere. Bardzo mocna historia, ktora warto znac.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline LordDisneyland

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 23:50:24 »
Zonzo uwielbiam, ale jakoś nie pomyślałbym o Cornelli w kontekście tego wątku :)
"K..., kim ja się stałem"- Kpt.Kirk :)
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 20:25:48 »
Tutaj mogę polecić też Pinokio - mocna rzecz.

A propos - chodzą jakiś słuchy o powrocie Pinokia na nasz rynek?

Bender

  • Gość
Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 21:09:00 »
Najbardziej pojechana opcja jaka wpadła mi ostatnio w ręce to "Outdoors" Yuichi Yokohama



http://www.breakdownpress.com/store/outdoors

Nadal nie mam zielonego pojęcia co przeczytałem :D

Offline Leyek

Odp: Kuriozalne i odjechane pozycje
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 12 Lipiec 2019, 22:17:02 »
Ukazał się po polsku słynny "Poemat w obrazkach" Dino Buzzatiego, przed wieloma laty (jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku) publikowany we fragmentach w "Literaturze na Świecie".
Rzecz raczej dla hardcore'owych fanów komiksu, ale gdzie ich szukać, jak nie tutaj.

Dzięki za wrzutkę, zamawiam od razu przy najbliższych zakupach. "Sześćdziesiąt opowiadań" było w dużej części świetne (niestety straciłem swój egzemplarz a teraz ciężki już jest do zdobycia), więc tutaj biorę w ciemno.