Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 398313 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1995 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:53:13 »
Może Jodorowsky na koniec życia wziął nowego prawnika? :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Rodrigues

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1996 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:02:59 »
od jakiegoś czasu nic się nie ładuje, tak ze dwa tygodnie.

Hmm możliwe, że czas mi tak szybko płynie, że sprawdzałem tą stronę 2 tygodnie temu :D

EDIT:

UWAGA wypowiedź sarkastyczna
Zresztą... po co im strona internetowa, jak wszyscy będą kupować u nich stacjonarnie w księgarni, żeby ją "uratować".
koniec wypowiedzi sarkastycznej
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 23:07:28 wysłana przez Rodrigues »

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1997 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:09:53 »
szkoda bo często brałem z tej księgarni jakieś rzeczy oop

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1998 dnia: Nd, 25 Luty 2024, 00:21:44 »
UWAGA wypowiedź sarkastyczna
Zresztą... po co im strona internetowa, jak wszyscy będą kupować u nich stacjonarnie w księgarni, żeby ją "uratować".
koniec wypowiedzi sarkastycznej
Hahahaha:D

Ale tak szczerze, to niedawno widziałem jak ktoś ich pytał o tę księgarnię internetową w komentarzu na Facebooku i powinna się pojawić. Coś tam zmieniają.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1999 dnia: Nd, 25 Luty 2024, 09:16:23 »
Może w końcu poprawią opcję odzyskiwania hasła. Ciągle wyskakiwał błąd, a na maile w ogóle nie odpowiadali, ale teraz to się nie dziwę, bo w księgarni umilali czas kupującym więc nie mieli czasu na obsługę komputera.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2000 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 11:12:44 »
Cytuj
Buddy Longway #4. Daleko od bliskich

Premiera podczas  13. Krakowski Festiwal Komiksu pod koniec marca.

SCENARIUSZ I RYSUNKI: Derib
FORMAT: 210 x 297 mm
RODZAJ PAPIERU: kredowy
RODZAJ OPRAWY: twarda
RODZAJ DRUKU: kolor
LICZBA STRON: 224
WYDAWCA / ROK WYDANIA:
Wydawnictwo KURC 2024
ISBN: 978-83-970731-1-1
CENA: 139,90 zł

Wspaniała, długa i piękna historia miłosna rozgrywająca się u stóp Gór Skalistych i na Wielkich Równinach. Oto losy Longwayów: Buddy?ego, Chinook, Jeremy?ego i Kathleen. Rodzina początkowo stawi czoła naturze, czasami wrogiej, lecz kształtującej charakter, a następnie wojnom indiańskim, które niechybnie przyniosą ze sobą przemoc i niesprawiedliwość. Podążajcie za nimi ścieżkami życia.

 Traper Buddy Longway to człowiek, którego życie naznaczone jest radością i dramatem, napięciem i ożywieniem. Opowieść ukazuje XIX-wieczny Dziki Zachód i klasyczne motywy: gorączkę złota, konwoje pionierów, Indian i bandytów.

 Autorem rysunków i scenariusza jest Szwajcar Derib, autor serii dla dzieci "Yakari" opowiadającej o przygodach małego Indianina. Album zawiera cztery oryginalne części oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.








« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Luty 2024, 11:37:27 wysłana przez vision2001 »

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2001 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 14:55:16 »
Widzę, że Kurc wzorem Timofa już całkowicie przestał foliować komiksy. Komiksy za ponad 100zł przychodzą poobcierane, z pofalowanymi stronami. Niech ich drzwi ścisną.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pinto

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2002 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 19:53:53 »
Uszkodzone okładki wymieniam do skutku, a jeśli chodzi o pofałdowane kartki, to prostuję je przy pomocy dużej kupki komiksów  :D

Offline Alfman

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2003 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 22:29:32 »
Uszkodzone okładki wymieniam do skutku, a jeśli chodzi o pofałdowane kartki, to prostuję je przy pomocy dużej kupki komiksów  :D

Kupki wstydu, czy tych już przeczytanych?  ;D

Offline Leyek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2004 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 22:07:13 »
Jakby komuś umknęło - wydany przez Kurca Alchenit Rafała Spórny z olbrzymią przewagą został wybrany w forumowym głosowaniu polskim komiksem roku 2023:

Tu tu tu tuuut tu tuuuu! Czas na ogłoszenie zwycięzcy Komiksowej top listy dla komiksu polskiego!
Niekwestionowanym wygranym w kategorii komiks polski zdobywając 222 punktów zostaje Alchenit Rafała Spórny wydany przez wydawnictwo Kurc. Zdobył on niewiele mniej głosów niż druga Ixbunieta (121 punkty) i trzecie Fungae (108 punkty) razem wzięte.

Lp. Tytuł Wydawnictwo Łączna suma punktów Liczba głosujących
1. Alchenit Kurc 222 26
2. Ixbunieta Komiks i my 121 15
3. Fungae Kultura Gniewu 108 16
(...)

Przy okazji przypomnę, że do najbliższej soboty (9 marca) trwa forumowe głosowanie na najlepszy komiks wydany w Polsce w 2023 r.: https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/komiksowa-top-lista-rok-2023-(glosowanie-glowne)/

Offline JanJ

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2005 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 23:36:59 »
Kurc właśnie zapowiedział na FB kolejny 10 tom Largo. To jedna z moich ulubionych serii. Niestety po zmianie scenarzysty, niezrozumiałym zmianie formatu i braku miejsca na półkach, ja odpuściłem sobie kolejne tomy...



Wiem, że się powtarzam, ale jak w środku serii po wydaniu sześciu tomów, można zmieniać format ??

Offline rapr

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2006 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 10:32:50 »
Wiem, że się powtarzam, ale jak w środku serii po wydaniu sześciu tomów, można zmieniać format ??

Po pierwsze - zgadzam się.

Po drugie - jak można było iść w taki mały format dla poprzednich tomów?! Przecież to jest totalne nieporozumienie! Jest w tych komiksach na co patrzeć.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2007 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 10:39:28 »
Ja czekam z zakupem az kurc znowi wszystko w slusznym formacie. ^^
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Warpath

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2008 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 10:46:48 »
Po drugie - jak można było iść w taki mały format dla poprzednich tomów?! Przecież to jest totalne nieporozumienie! Jest w tych komiksach na co patrzeć.

Kurc kontynuował serię po 2 tomach Egmontu, więc dostosował format do pierwszych dwóch tomów wydanych wcześniej przez Egmont - co akurat osobiście bardzo cenię. Nie chciałbym rozjazdu formatów pomiędzy tomami 1-2 i resztą.

Offline Takesh

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2009 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 11:03:00 »
A jak nowi twórcy? Nie kupiłem jeszcze i się zastanawiam, czy trzymają podobny poziom?