Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 398324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1365 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 20:07:02 »
Jeśli jakiś gbur chce mieć limitowaną wersję, żeby tym lepiej się wysilić w dyskusji, to takie info:

Cytuj
Rozpoczynamy przedsprzedaż "Kovala" z okładką limitowaną:
http://www.incal.com.pl/funky-koval-okladka-limitowana.html
Start przedsprzedaży o 21.00
  - do każdego egzemplarza dołączona zostanie grafika z odręcznym autografem scenarzysty, Jacka Rodka
   -do pierwszych 50 zamówień dołączona zostanie torba płócienna Funky Koval



Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1366 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 20:47:52 »
z jednej strony kusi "limitowatość" wydania - numeracja do 300, ale jednak ta okładka...
może na żywo wygląda lepiej, ale chyba nie będzie czasu aby zobaczyć jak się prezentuje live

ktoś się szykuje do zakupu?

edit:
chyba ktoś się szykuje, bo odpowiedzi brak a storna incala nie bardzo działa...:)
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Grudzień 2022, 21:08:59 wysłana przez kenji »

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1367 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 21:24:24 »
z jednej strony kusi "limitowatość" wydania - numeracja do 300, ale jednak ta okładka...
może na żywo wygląda lepiej, ale chyba nie będzie czasu aby zobaczyć jak się prezentuje live

ktoś się szykuje do zakupu?

edit:
chyba ktoś się szykuje, bo odpowiedzi brak a storna incala nie bardzo działa...:)
Rozważam. Gdyby nie grafika z podpisem to bym odpuścił ale jednak kusi. Nie wiem jak cena bo Incal padł ;)

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1368 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 21:29:47 »
170

Offline Wtem!

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1369 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 21:31:47 »
Zamówione, opłacone. Jak dojdzie sprawdzę ten paznokieć ;).

Offline Grzmichuj

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1370 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 21:44:57 »
Haha, narzekali narzekali i kupili. To dobrze. Bo to będzie kolekcjonerski hit jak na polskie warunki. Kurc dobrze dorobił romantyczną historię.

Chciałoby się napisać - przestań grzmieć, chu… ;)
Po to taką ksywę wybrałem, żeby selekcjonować tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, a bardzo chcą - zawsze przywalą się do ksywy. Dzięki za przewidywalność

Jaka to miła odmiana, raz na jakiś czas poczytać prawdziwego znawcę w tym zalewie pseudoznawców i człowieka z kulturą w zalewie gburów. Orzeźwiające doświadczenie.

Plama niskiej jakości tuszu/słaby papier:




Druk bliższy oryginałowi:





<3 <3 <3



Czym niby jest zestawienie tych dwóch jpgów? Co one udowadniają? Byłeś chociaż raz przy maszynie offsetowej? Czy rozumiesz jak powstaje plama? W PRLu naprawdę nie było precyzyjnych drukarni, bardzo możliwe, że skany Kurca są znacznie bliższe kresce Polcha niż cokolwiek, co było wydane do tej pory. Pewność będę miał tylko przy porównaniu, za to ty wylałeś hejt bo tak ci się wydaje i zamknąłeś się na inne opcje, co jest charakterystyczne dla ludzi o wąskich horyzontach poznawczych.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1371 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 22:09:07 »
Czym niby jest zestawienie tych dwóch jpgów? Co one udowadniają? Byłeś chociaż raz przy maszynie offsetowej? Czy rozumiesz jak powstaje plama? W PRLu naprawdę nie było precyzyjnych drukarni, bardzo możliwe, że skany Kurca są znacznie bliższe kresce Polcha niż cokolwiek, co było wydane do tej pory. Pewność będę miał tylko przy porównaniu, za to ty wylałeś hejt bo tak ci się wydaje i zamknąłeś się na inne opcje, co jest charakterystyczne dla ludzi o wąskich horyzontach poznawczych.
Mam rozumieć, że napis maczkiem na górze karty magnetycznej to ciąg plam powstałych w wyniku nieprecyzyjnego wydruku w PRLu a karta z jedną kropką na poglądówce Kurca jest idealnym odzwierciedleniem oryginalnej planszy Polcha?

Ciekawa opinia.

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1372 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 22:23:11 »
...bardzo możliwe, że skany Kurca są znacznie bliższe kresce Polcha niż cokolwiek, co było wydane do tej pory.

No nie w sytuacji kiedy jest tak podkręcony i przepalony kontrast że wycina mniejsze plamy czerni. Czernie w druku w komiskie nie biorą się z "rozlań", w sensie te, które ewidentnie nie są przypadkowe.

PS. Zupełnie obiektywnie. Moja chęć zakupu i zainteresowanie tym wydaniem niezależnie od jakości skanów wynosi zero ;)

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1373 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 22:43:23 »
za to ty wylałeś hejt
gbury od ataków personalnych

Cytuj
Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy.

Hejt i ataki personalne:
Ktoś na FB zwrócił uwagę, na mniejszą szczegółowość paznokcia w wersji cz/b. Ja jeszcze zwróciłem uwagę, na mniejszą szczegółowość karty. Tam, gdzie w wersji kolorowej widać jakieś drobne literki maczkiem, w wersji Kurca jest tylko jedna kropka. Szykuje się niezła żenada niestety.
Czyli mamy cz/b wydanie w powiększonym formacie, które będzie wybrakowane pod względem kreski Polcha.

Nie-hejt i nie ataki:
Forum to jednak bystrzaki
Wiele głupstw przeczytałem tutaj od pseudnoznawców ale analiza paznokcia z wersji CMYK sprzed dekad i sugerowanie się źle spasowanymi kliszami w poszukiwaniu większej ilości detali kreski jest Mercedesem wśród debilizmów.

Dla tych, którzy mają problem z dłuższymi zdaniami, czyli 95% użytkowników tego forum
zamknąłeś się na inne opcje, co jest charakterystyczne dla ludzi o wąskich horyzontach poznawczych.



Tobie to ktoś kabel od internetu powinien urwać.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Grudzień 2022, 22:48:39 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline roble

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1374 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 00:26:00 »

Hmm, ja zamówiłem na gildii razem z nowym zbiorczym wilqiem. Dla mnie ten komiks jest ważny i kręci mnie. I za przeproszeniem mam w dupie te wasze powyższe posty.  :) Jak dojdzie to wstawię w wysokiej rozdzielczości omawiany kadr. Pozdrawiam..   ;)

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1375 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 00:33:34 »
Czym niby jest zestawienie tych dwóch jpgów? Co one udowadniają? Byłeś chociaż raz przy maszynie offsetowej? Czy rozumiesz jak powstaje plama? W PRLu naprawdę nie było precyzyjnych drukarni, bardzo możliwe, że skany Kurca są znacznie bliższe kresce Polcha niż cokolwiek, co było wydane do tej pory. Pewność będę miał tylko przy porównaniu, za to ty wylałeś hejt bo tak ci się wydaje i zamknąłeś się na inne opcje, co jest charakterystyczne dla ludzi o wąskich horyzontach poznawczych.

Weź przestań, jesteś oderwany od rzeczywistości. Nawet jednooki widzi, że Kurc odwalił tu kupę. Przestań zaklinać rzeczywistość, widziałem nie tylko ten kadr, ale ok. 16 stron i wiem na pewno, że żadna grafika i torba mnie nie skusi, żeby kupić tak zjechanego Kovala. Doradzam Kurcowi szybki konsult z Ongrysem, jak się to robi, bo szkoła PCA  rzuca się w oczy.

Offline moai

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1376 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 06:26:34 »
Doradzam Kurcowi szybki konsult z Ongrysem, jak się to robi, bo szkoła PCA  rzuca się w oczy.
Przeciez Kovala przygotowywal ten sam czlowiek, co np. Corteza dla Ongrysa. :D

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1377 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 07:51:33 »
Przeciez Kovala przygotowywal ten sam czlowiek, co np. Corteza dla Ongrysa. :D
No to Cortez  mu się udał, a Koval nie.  😀
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Grudzień 2022, 07:53:19 wysłana przez Midar »

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1378 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 11:35:03 »
Już mam ten album w koszyku na Incalu. Ale najpierw się okazało, że skończyły się torby, co już jest dużym minusem, bo nie można (to znaczy można, ale mi się to nie podoba) dzielić kupujących limitowane wydanie na lepszych i gorszych. Jest limitowane lub nie. Płacę 170 i chcę taki sam zestaw limitowany jak inni. To tak jakby Krzychu z galerii mi nie dołączył do Thorgala tej graficzki z autografem Rosińskiego. Oczywiście rozumiem zasadę, że dla pierwszych 50 osób torba i Kurc ma do niej prawo, a ja mam prawo nie kupić. Więc z radością się do niej dostosuję nie kupując tego wydania, bo poczucie straty, które mi towarzyszy przy kliknięciu zamów wiedząc o tym, że moje wydanie limitowane jest niepełne względem limitowanych wydań 50 osób nie pozwala mi tego zamówić. A potem zobaczyłem to co już kiedyś widziałem, ale o tym zapomniałem:

Jeśli to ma wyglądać jak wersja na dole, a nie na górze, to nawet nie żałuję, że przez brak toreb jednak nie kliknąłem.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1379 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 11:38:54 »
Torba nie jest częścią limitowanego wydania, torba to gratis dla kupujących w sklepie, tak jak inni wydawcy dają bezpośrednio przy zakupie u nich zakładki czy torby właśnie (np. Mandioca przy Raporcie Brodecka). Integralną częścią wydania jest graficzka z podpisek Rodka, i to jest dla wszystkich. ;)

Przeciez Kovala przygotowywal ten sam czlowiek, co np. Corteza dla Ongrysa. :D

Ok, to skoro ta sama osoba, to aż sprawdziłem i... czas na nowe jpgi.

Cortes z dawnych lat:





cz/b ongrysa:




Jak widać, Cortez cz/b nie niweluje "plam niskiej jakości tuszu" czy "kwestii słabego papieru". On je uwypukla. W wersji cz/b Ongrysa widać więcej geniuszu "Mistrza" w postaci np. małych kropeczek na ziemii. Jak by to było zrobione jak w Funkym, to tych kropek nie byłoby wcale. Fizyka ilości tuszu w tym przypadku nie przełożyła się dziwnym trafem na cieńsze kreski w wersji cz/b. Wychodzi na to, że ongrys dał ciała nie dając niedoskonałego i chudego druku który jest przecież bliższy oryginałowi. :(
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Grudzień 2022, 11:55:35 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.