Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 398140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1290 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:21:40 »
Dla mnie tez opcja wyzej. Usunac zabrudzenia i mozna sie cieszyc pieknymi szaro czarnymi mazami polcha. Takie polskie artist edition by z tego wyszlo. Mniam!
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Listopad 2022, 23:26:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Zwirek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1291 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:28:35 »
Komiksiarze okrywają, że czerń w komiksach jest poddawana retuszowi ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1292 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:44:06 »
Raczej odkrywają, że szarość jest zamieniana w czerń.

Offline HugoDumont

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1293 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:53:34 »
Mnie też się marzy wersja Artist edition, lubię podglądać pracę twórcy od kuchni. Ostatnio nabyłem taką wersję Princea Valianta w kosmicznym rozmiarze i jestem bardzo ale to bardzo kontent. 

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1294 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:55:05 »
Komiksiarze okrywają, że czerń w komiksach jest poddawana retuszowi ;)
Ja proponuje bys odkryl chocby kolekcje potworow od kboom i przekonal sie, jak fajnie obcowac z rysunkami bliskimi oryginalowi, skoro takie zdziwienie wzbudzily u ciwbie reakcje ludzi. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1295 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:57:02 »
Oczywiście, że opcja górna. Nie wszystko trzeba poprawiać, nie wszystko musi mieć komputerowy sznyt. To jest estetyka lal z dmuchami wargami i wygładzonymi zmarszczkami.

Offline misiokles

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1296 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 23:59:41 »
Niedawno podobna dyskusja była w temacie Krakersa, grxie Michaś udostępnił zdjęcia poretuszowe. Prawie wszyscy byli zgodni, że czerń po retuszu zabiła klimat.

Online Leyek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1297 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 00:03:26 »
@misiokles
Nie do końca dobre porównanie, tam w Krakersie czerń "zjadła" wszystkie szczegóły. Tutaj zmieniono szarości w czerń i ta zmiana tutaj jak dla mnie jest akceptowalna. Na włosach gościa wyszło to ok, gorzej w cieniu pod szyją babki. Ale tragedii to tutaj naprawdę nie ma. Raczej czepialstwo co niektórych.

Offline Zwirek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1298 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 00:10:15 »
Ja proponuje bys odkryl chocby kolekcje potworow od kboom i przekonal sie, jak fajnie obcowac z rysunkami bliskimi oryginalowi, skoro takie zdziwienie wzbudzily u ciwbie reakcje ludzi. ;)
Doskonale wiem jak wyglądają rysunki zanim zostaną wyretuszowane, dziwi mnie tylko poruszenie jakie wywołały zaprezentowane grafiki. Tak, jakby to było coś niespotykanego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Listopad 2022, 00:11:57 wysłana przez Zwirek »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1299 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 08:49:50 »
@misiokles
Nie do końca dobre porównanie, tam w Krakersie czerń "zjadła" wszystkie szczegóły. Tutaj zmieniono szarości w czerń i ta zmiana tutaj jak dla mnie jest akceptowalna. Na włosach gościa wyszło to ok, gorzej w cieniu pod szyją babki. Ale tragedii to tutaj naprawdę nie ma. Raczej czepialstwo co niektórych.

Moim zdaniem to trafne porównanie, od razu odniosłem takie samo wrażenie, a po włosach widać to najlepiej, dla mnie to jest "zjedzenie" szczegółów właśnie. Na górnym rysunku od razu czuć fakturę całości włosów, które w całości układają się w ten "czubek" na końcu. Na dolnym jest czarna plama z jakimiś losowymi białymi plamkami, nie dająca żadnego efektu.


« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Listopad 2022, 09:50:27 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1300 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 09:11:09 »
Doskonale wiem jak wyglądają rysunki zanim zostaną wyretuszowane, dziwi mnie tylko poruszenie jakie wywołały zaprezentowane grafiki. Tak, jakby to było coś niespotykanego.
Ja to interpretuje tak, ze ludziska chca po prostu wersje z mazami autora, a nie zwyczajna cz/b. Przeszkadzałoby ci, jakby Kurc zdecydował się na wersję bliższą oryginałowi prac?

Będzie wersja cz/b, fajnie, ale jakby zrobili wersję pseudo artist edition to by było pięknie. Tak to moim zdaniem powinno wyglądać:

Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Zwirek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1301 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 10:09:49 »
Ja to interpretuje tak, ze ludziska chca po prostu wersje z mazami autora, a nie zwyczajna cz/b. Przeszkadzałoby ci, jakby Kurc zdecydował się na wersję bliższą oryginałowi prac?

To jest Twoja interpretacja, moja jest taka, że ludziskom nie powinno się pokazywać surowych materiałów, bo zacznie się marudzenie, a tak, kupiliby gotowy komiks i byliby szczęśliwi.

Czy mi przeszkadza AE? Absolutnie nie, zapraszam do dyskusji
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/artist-edition/

Dziwi mnie - bo nawet nie przeszkadza - że jest takie poruszenie, ludziska odkrywają, że komiks kiedy powstaje często nie ma czerni jak smoła. Przecież tak jest retuszowana większość komiksów, a tutaj jest to zrobione dobrze. Są komiksy w których widać schrzaniony retusz gołym okiem bez porównywania z oryginałem. Zaraz jeszcze odkryjecie, że w komiksach czasami strony nie są obok siebie tak jak w oryginale, a to potrafi być dość sporym problemem, bo w ten sposób można zaburzyć scenariusz.

Też wolałbym wersję z "mazami" ale czy w tym przypadku AE to nie wiem, bo wtedy musiałyby zostać wszystkie oryginalne zabrudzenia, na tym polega AE, że się niczego nie usuwa, tylko wrzuca skan oryginalnej strony.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1302 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 10:20:34 »
Pora bys ty odkryl, ze jest cos pomiedzy ae i czarnym na blache. Ja nie mowie o ae, tylko czyms na wzor ae i jako przyklad podalem potworna kolekcje, ktora ae nie jest, a jednoczesnie ladnie pokazuje kreske autora i jest dla niego swoistym holdem. Wystarczy przyhamowac z kontrastem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Zwirek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1303 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 10:32:49 »
Pora bys ty odkryl, ze jest cos pomiedzy ae i czarnym na blache. Ja nie mowie o ae, tylko czyms na wzor ae i jako przyklad podalem potworna kolekcje, ktora ae nie jest, a jednoczesnie ladnie pokazuje kreske autora i jest dla niego swoistym holdem. Wystarczy przyhamowac z kontrastem.
Coś tam wspomniałeś o AE.

Dla mnie tez opcja wyzej. Usunac zabrudzenia i mozna sie cieszyc pieknymi szaro czarnymi mazami polcha. Takie polskie artist edition by z tego wyszlo. Mniam!

Wiadomo, czepiam się, kwestia definicji co czym nazywamy ;)
W każdym razie nie wiemy, w jakim stanie są oryginalne plansze Polcha, może nie nadają się do takiej publikacji, mam na myśli retusz ale z pozostawieniem oryginalnej czerni. Myślę, że jeśli to ma być komiks dla fanów lub kolekcjonerów, to byłoby super, gdyby wydawnictwo wzięło pod uwagę potrzeby klientów.

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1304 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 12:25:53 »
Pora bys ty odkryl, ze jest cos pomiedzy ae i czarnym na blache. Ja nie mowie o ae, tylko czyms na wzor ae i jako przyklad podalem potworna kolekcje, ktora ae nie jest, a jednoczesnie ladnie pokazuje kreske autora i jest dla niego swoistym holdem. Wystarczy przyhamowac z kontrastem.
Dokładie tak.

Dolny kadr tragedia i nie widać kompletnie misterności pracy Polcha. Wygląda jakby na tablecie pracował. Będzie to edycja b&w za 150 zł a na czym będzie polegała ekskluzywność tego albumu to już zagadka. No i co? Tyle czasu trwa obróbka plansz w Adobe? Ja bym to zrobił w miesiąc.

Rany boskie ;/