Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 398366 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1050 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 20:06:22 »
Właśnie widzę, że Najemnik 7 i Rapsodia węgierska trafiły do czytam.pl i tatntisu i pewnie do innych też.

Offline JakubM

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1051 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 20:26:49 »
A wiecie może ile tych Najemnik-ów będzie ?


Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1052 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 20:31:33 »
Właśnie widzę, że Najemnik 7 i Rapsodia węgierska trafiły do czytam.pl i tatntisu i pewnie do innych też.
Dopiero? :O Nie sprawdzałem dyskontów, bo kupiłem w przedsprzedaży w Incalu z litografią. To ciekawe jak będzie z Chaboute i Wodami Morteluny...

Offline Megatron

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1053 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 20:57:08 »
A wiecie może ile tych Najemnik-ów będzie ?

Według mojego rozeznania będzie 13.

Offline 79ers

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1054 dnia: So, 28 Maj 2022, 15:47:48 »

brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1055 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 12:32:48 »
Przeczytałem pierwszy tom zbiorczy serii Król Niedźwiedź i uczucia mam mieszane, bo "jestem za, a nawet przeciw".

Co się podoba:
- rysunki - Cassegrain to znakomity plastyk,
- rozmach i różnorodność świata - autorom nie zbywało na wyobraźni i choć lokacje są wyraźnie inspirowane to wizja jest spójna i atrakcyjna.

Co się nie całkiem podoba:
- użyta paleta barw - cały komiks jest szarobury, plansze są głównie sine, sepiowe, zgniłożółte conajwyżej, a pokazany świat aż prosi się o jaskrawe kolory - może autorzy chcieli wyłamać się ze schematu (Blacksad, komiksy Willema, czy przygodówki w rodzaju Indyjskiej Włóczęgi), ale nie jestem pewien, czy fabuła, choć z biegiem wydarzeń coraz mroczniejsza, wymagała takich zabiegów;
- antropomorfizacja - nie jestem jej szczególnym fanem, ale Blacksada w tym wymiarze uważam za twór genialny - tutaj niektóre postaci wydają mi się komiczne, zwłaszcza że zabieg prezentowany tutaj nie jest głęboki, w zasadzie to zwierzęta chodzące pionowo i częściowo ubrane, co często gryzie się z ich funkcją w świecie przedstawionym (chyba że za wzorzec postawiono bohaterów Kung Fu Panda, wtedy ok).

Co się nie podoba:
- rytm scenariusza - historia zawarta w dwóch zaprezentowanych nam tomach powinna być rozrysowana na dwukrotnie większej liczbie plansz: niektóre sceny wydają się urwane, czasem wstęp do jakiegoś wydarzenia trwa dużo dłużej niż samo wydarzenie, ogólnie całość bardziej przypomina filmowego trailera, niż opowieść prowadzoną z rozmachem (a wielość wydarzeń i miejsc na taki charakter opowieści wskazuje);
- wizerunek kobiecych postaci - którego fundamentem jest narysowanie biustu (patrz: okładka). I starczy.

Tak zatem, stoję okrakiem - sprzedawać, czy czekać na ciąg dalszy. Niby fabuła się rozwija, niby na koniec pierwszego zbiorku zostajemy z jakąś tam tajemnicą, ale czy warto czekać, kiedy widzę tyle sygnałów, że scenarzyści nie są mistrzami pióra?

Offline Chmurny

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1056 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 14:29:15 »
Mnie też trochę dziwi to gaszenie akwareli, w "Czarnych nenufarach" podobnie brudził kolory. Nie potrafię stwierdzić, czy to zamierzony efekt, czy niedostatki w skanowaniu/wyświetlaniu na monitorze do obróbki, tylko to drugie daje przypuszczenie, że Cassegrain może mieć coś ze wzrokiem (tak, to możliwe). Choć to świetny ilustrator.

Ja kontynuację Króla Niedźwiedzia nabędę, z ciekawości, choć takie opowiastki niespecjalnie mnie kręcą. I na złość miękiszonowcom uważam, że akurat temu komiksowi przydałaby się twarda oprawa (z ilustrowaną wyklejką! nie postarali się o piękną wyklejkę w Czarnych... ani Francuzi, ani nasi, szkoda), a co najmniej skrzydełka. No i wypadałoby dać jednak trochę grubszą kredę, bardziej w stronę matu (ale te kolory - jakiś grafik musiałby się pobawić w kolor-druk), bo wydanie lokuje się zbyt blisko szmateksu.

A komiks miałem kupić na KW, ze względu na ilustratora i chciałem zobaczyć, czy coś widać - a tu freshmaker, czemuś zniesmaczony :D chciał się pozbyć, no i mam.

@brvk nie kręcą Cię niedźwiedzice?  ;)

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1057 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 15:09:20 »
niedźwiedź to fajny komiks ale wydany jak we wczesnych latach 2000. zniechęciło mnie szczególnie jak były splashe na 2 strony i nie dało się ich obejrzeć.

Offline Warpath

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1058 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 15:26:10 »
Jak dla mnie Król Niedźwiedź wypada bardzo fajnie - zarówno pod kątem scenariusza jak i strony graficznej. Faktycznie jedyny minus to brak twardej oprawy, ale poza tym super i czekam na kontynuację.

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1059 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 12:37:02 »
z jakim opóźnieniem kurc wrzuca swoje komiksy do dyskontów typu bonito? chodzi mi głównie o wody morteluny, które są dostępne tylko w gildii.

Offline NuoLab

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1060 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 13:22:36 »
z jakim opóźnieniem kurc wrzuca swoje komiksy do dyskontów typu bonito? chodzi mi głównie o wody morteluny, które są dostępne tylko w gildii.

Na podstawie siódmego Najemnika i Rapsodii wychodzi jakieś pi razy drzwi około miesiąca.

Offline amsterdream

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1061 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 10:47:40 »
Czytam właśnie Wody Morteluny. Typografia okładki jest koszmarna, ale mniejsza o to. Format taki sam jak wydanie od Twój Komiks, ale marginesy są sporo większe przez co plansze są mniejsze. Przy okładkach poszczególnych tomów widać, że ktoś grzebał jakimś programem graficznym - są na nich jakieś dziwne artefakty i rozmazania. Plansze są mniej ostre niż w wydaniu Twój Komiks, przez co kolory tracą na szczegółowości. Pytanie czy to wina materiałów czy ktoś w przygotowaniu do druku lub podczas samego procesu druku coś spieprzył? Generalnie jestem trochę rozczarowany tym wydaniem. Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia porównawcze.

Offline Dracos

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1062 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 14:34:59 »
Na FB mignął mi jakiś post o Trigan Empire i była tam fota Storma i TE położonych na sobie i naszła mnie taka myśl że tego Storma ciepią po te 2 albumy na tom, a w Trigan Empire w pierwszym zmieścili 6 (patrząc na liczbę stron). I w dwa lata Trigan Empire będzie wydane w całości, a na zakończenie Storma dalej będziemy czekać tak jak dzisiaj na kolejny tomik.

Offline amsterdream

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1063 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 22:28:08 »







Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1064 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 23:31:26 »
dzięki za to porównanie! myślałem ze będzie gorzej.