Autor Wątek: Kupki wstydu  (Przeczytany 47839 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #360 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 19:08:25 »
Czemu nieprzeczytane komiksy i książki mają stanowić kupkę wstydu?

Kupiliśmy coś 2 lata temu co nas już mniej interesuje - trzeba tracić czas żeby to przeczytać podczas gdy można go spożytkować efektywniej?W dobie internetu zawsze będzie za dużo do przeczytania i obejrzenia, nawet emeryt czy niepracujacy nie będzie miał czasu na wszystko co go trochę interesuje. Czas jest tak wartościowy, że trzeba go poświęcać na to co jest Bardzo atrakcyjne dla nas albo w jakimś stopniu ważne.
Jest przesyt i gusta sie jednak zmieniaja więc literatura czy multimedia też mają date waznosci. Szczególnie z ksiazkami i serialami nie powinno się mieć skrupułów bo zajmują po 10godzin i więcej wolnego czasu ale komiks jak jest gruby to też potrafi zająć parę godzin i to czasu gdy mamy dobre warunki (spokój, pewna koncentracja) więc też specjalnie skrupułów się nie powinno mieć zeby to odkladac na swiete nigdy albo sie pozbywac bez czytania. Jak się ma na coś ochotę to czas się znajdzie, a rozrywki dopóki będzie internet będzie już zawsze za dużo w relacji do wolnego czasu.

Choćby dlatego, że ktoś wydaje pieniądze na coś co zalega mu na tyle długo, że możliwości konsumpcji oddalają się w czasie. To jednak kojarzy się mało chlubnie. Co do reszty Twojego posta, jeden wielki banał.

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #361 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 23:55:01 »
Tak sobie odkopię ten lekko przykurzony temat, bo o ile zawsze kojarzył mi się z forumowym poczuciem winy i podobnymi mrocznymi przypadłościami o tyle tym razem chciałbym popełnić w nim wpis z gatunku promyku światła oraz lekkiej nutki optymizmu: udało mi się polikwidować zaległości (skądinąd w pewnym stopniu hodowane celowo) w zakresie X-Men i HQ.  8)
Teraz krótsza, lub dłuższa (w zależności od weny) przerwa na książki a następnie "Knightfall" - dzieła zebrane. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #362 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 00:01:43 »
A moja w ogóle przestała istnieć.  ;D

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #363 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 00:08:13 »
To co to za życie.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #364 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 08:23:39 »
W sensie bez wiecznego poczucia winy?  ;D

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #365 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 08:45:55 »
A do tego bez podręcznego zapasu na czarną godzinę gdyby świat się skończył, internet wysiadł i nie było jak się zaopatrzyć.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #366 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 09:34:13 »
Koniec świata to świetny moment na obiecany sobie powrót do lektóry niektóych tytułów, które juz na półce ;)

Offline Death

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #367 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 09:48:21 »
A moja w ogóle przestała istnieć.  ;D
To tak się da?

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #368 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 10:17:05 »
Jak się wyeliminuje kompulsywny odruch z tego hobby to tak ;) Nawet na pólkach sie miejsce pojawiło  8)

Offline PabloWu

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #369 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 14:11:44 »
Komiksy sprawiają mi wielką radochę i dla mnie to są kupki chwały z których jestem dumny, także będę kupował więcej niż jestem w stanie czytać dopóki będę miał na to pieniądze bo miejsce się zawsze znajdzie tylko trzeba kombinować   8) .
I coś dla tych co też kupują więcej - wszystko z Wami jest w porządku, nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej   ;)
Pozdro i udanej Majówki  :)


ukaszm84

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #370 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 14:29:36 »
Podbijam PabloWu - jakaś dziwna moda teraz się zrobiła na wyrzuty sumienia z powodu kolekcjonowania czegoś. Ja od dziecka lubiłem czyjeś wielkie kolekcje czegokolwiek, lubiłem wielkie biblioteki, filmoteki etc. Podoba mi się to estetycznie i ma (wbrew temu, co ostatnio ciągle czytam) całkiem sporo pozytywnych oddziaływań z punktu widzenia psychologii. Więc póki mogę to tworzę swoją kolekcję na taką skalę, na jaką mnie stać. I nie ma znaczenia ile z tego przeczytam (ja czytam akurat mniej więcej w 80% na bieżąco), znaczenie ma czy się nie kupuje "ponad stan", zaniedbując podstawowe potrzeby. Nie mam, nie miałem i nie będę miał z tego tytułu żadnego poczucia winy. Zarówno z powodu kupowania dość dużo jak i z powodu nieprzeczytania wszystkiego, co mam.

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #371 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 15:00:09 »
Jedyna dziwna moda na forum ostatnio, to że wszyscy wszystko biorą do siebie smiertelnie na poważnie i się o wszystko obrażają. 

Offline tuco

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #372 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 15:09:00 »
Jedyna dziwna moda na forum ostatnio, to że wszyscy wszystko biorą do siebie smiertelnie na poważnie i się o wszystko obrażają.
podbijam! zluzujmy gumy w majciochach, no chyba że który nie nosi.......

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #373 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 15:10:18 »
Ja tam nie widzę tu żadnego obrażania się, ani brania czegokolwiek śmiertelnie poważnie. Widzę zwyczajną rozmowę, z różnymi stanowiskami.

Offline Spiff

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #374 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 15:51:26 »
Moja kupka wstydu jest z nami od małego, nie tylko żyje razem z nami pod jednym dachem, ale tak naprawdę jest także istotną częścią naszej rodziny, nadaliśmy jej imię a w niedziele jada z nami obiady. :)
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?