Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 283408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1485 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 22:11:34 »
ISBN jest, na przyszłość będę takich kadrów unikał.
Moim zdaniem to zagadka Lyricstofa z dodatku do Ars gratia artis, była bardziej pojechana. Aż sprawdzałem czy jest nr ISBN.

Zagadki zgodne z regulaminem są... zgodne z regulaminem ;)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1486 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 00:05:50 »
Moim zdaniem to zagadka Lyricstofa z dodatku do Ars gratia artis, była bardziej pojechana. Aż sprawdzałem czy jest nr ISBN.

Zagadki zgodne z regulaminem są... zgodne z regulaminem ;)
Wypraszam sobie moja zagadeczka była spoko, na czasie.  8) W dodatku komiks rozdawany za darmo jako gratis, więc zapewne dotarła do większego grona czytelników, również czytelnicy legendarnego magazynu AQQ mogli ten kadr pamiętać. Co się czepiasz.  ;D Za spokojna edycja czy co?  ;D ;D ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1487 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 10:45:03 »
Ja to w ogóle podziwiam waszą wiedzę. Mi czasem coś świta, rozpoznaję postać lub kreskę, jednak kilkanaście lat zaległości daje znać o sobie. Ale spoko - kupuję, czytam, nadrabiam. Mam zamiar wygrać edycję nr 20.
Widać że masz chęć do gry, dołożysz trochę techniki i będzie z Ciebie zawodnik kompletny :)

Wypraszam sobie moja zagadeczka była spoko, na czasie.  8)
Dla mnie również była spoko.

Co się czepiasz.  ;D Za spokojna edycja czy co?  ;D ;D ;D
I niech tak zostanie!
Już @wilk mnie wystarczająco zestresował zagadką zadaną po czasie ;)

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1488 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 19:14:49 »
Mecz oglądaj, a nie tutaj tak celnie strzelaj ;)
Chciałem na trop tylko naprowadzić :P
Mam nadzieję, że nie wystrzelałem się za Włochów :)

Mecz słaby to choć tutaj chciał postrzelać.  :D
Mecz dopiero o 21 ;)

Zagadka ok 20:30.

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1489 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 10:59:39 »
Zgubiłem się: w tej edycji można zadać więcej niż jedną zagadkę z tego samego komiksu?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1490 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 11:08:53 »
Już nie pamiętam, ale chyba od trzech albo czterech ostatnich edycji tak jest. Można.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1491 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 20:57:31 »
Widzę, że nie ma ruchu, więc czas na podpowiedź nr 1.



Bardzo fajna zagadka, szkoda, że nie mogę odgadywać.  :'( Ech.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1492 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 10:00:18 »
Podpowiedź 1:


Kiedyś była dyskusja, której brałeś aktywny udział, o tym czy dymek jest częścią kadru. Czy jesteś w stanie wstawić zdjęcie kadru z dymkiem?
Proszę definicja kadru:
"Kadry zazwyczaj zaopatrzone są w teksty narratora (po boku) i/lub wypowiedzi postaci (w dymkach). O zakwalifikowaniu danej narracji jako komiksu, decyduje m.in.: wkomponowanie tekstu w obraz, graficzne elementy upływu czasu (tzw. „rynna”), powiązanie semantyczne kadrów, ikoniczność znaków."

Tekst jest integralną częścią kadru. Czy to konkurs Skąd ten wycięty kadr? Chyba nie :)

EDIT: Chociaż to jest tylko podpowiedź, więc może nie ma co się czepiać... Nie było tematu.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 10:16:10 wysłana przez muaddib »

Offline Motyl

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1493 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:31:30 »
Liczyłem, że ktoś może zapamiętał ładną buźkę z komiksu :) Dymek się niestety nie mieścił, w tym komiksie sporo jest takich kadrów, że dymki się wpychają do kadrów obok. Musiałbym brzydko przyciąć kadr znajdujący się obok albo go wyczyścić, a tego nie chciałem robić. W dymku nie padało żadne naprowadzenie na tytuł komiksu.

Offline Motyl

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1494 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:46:21 »
Kiedyś była dyskusja, której brałeś aktywny udział, o tym czy dymek jest częścią kadru. Czy jesteś w stanie wstawić zdjęcie kadru z dymkiem?

Masz rację, była, toteż dodałem kolejny kadr z brakującym dymkiem do podpowiedzi numer 1, być może jego treść kogoś naprowadzi. Przepraszam, niezręcznie wyszło to przy podpowiedzi. W tym przypadku praktycznie cały dymek znajduje się w kadrze obok.

Offline misiokles

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1495 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 06:48:00 »
Celnie. Szczerze polecam, jak ktoś lubi SF. Graficznie jest między średnio, a nieźle, Fabuła z początku wydaje się bez większego ładu i składu, ale w pewnym momencie świetnie się wszystko zazębia. Jedna z najlepszych rzeczy jakie w tym roku przeczytałem. Kolejne pozycje autora już w drodze do mnie :)
https://www.gildia.pl/komiksy/483768-pangea-mazut

Również ten komiks mi się podobał i z kolejnymi lekturami zyskuje jeszcze więcej!

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1496 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 16:34:56 »
Zamierzam powtórzyć też właśnie jakoś niedługo, bo na pewno część rzeczy z początku odbierze się inaczej wiedząc jak się dalej akcja (trochę za małe słowo w tym przypadku) rozwija. Nie pamiętam, już kto tu na forum, ale przy rekomendacji tego autora wspominał, że brak u niego budowania postaci itd. Dla mnie w tym przypadku to jest akurat plus. Mamy wycinki z dość dużymi przeskokami czasowymi (więc ciężko byłoby w takiej formie skupić się na postaciach), a resztę już samemu trzeba sobie ułożyć (co akurat jakoś strasznie trudne nie jest). Jest samo sedno (zmuszające do ew. przemyśleń) bez zbędnej otoczki.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1497 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 07:52:18 »
Sytuacja w konkursie wygląda tak, że Motylowi brakuje już tylko 1 pkt do zwycięstwa.
19 pkt - Motyl
15 pkt - Lyricstof
11 pkt - Toranga
6 pkt - Leyek


Za chwilę zagadkę zada Lyricstof i co ciekawe jest to „ulubiony” gracz Motyla. Odgadł 6 z jego 14 zagadek a zarazem 6 z 12 które mógł odgadywać (2 razy Lyricstof zadawał po punkcie zdobytym na nim).

Obecnie Lyricstof ma 15 punktów, z tego wynika, że lider ma co najmniej 15 „piłek meczowych” na wygranie konkursu.

Tytuły odgadnięte do tej pory przez Motyla, a zadane przez Lyricstofa:
Safari na plaży
Ars gratia artis - Dymki pierwotne
Wyszywanki
Bartnik Ignat i skarb puszczy
Rysiek i Królik: W szortach
Asteriks u Piktów.

Bawcie się dobrze :)

Offline gashu

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1498 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 08:11:24 »
Myślę, że polska komisja gier i zakładów powinna zbadać opisaną powyżej sytuację...  :o

Offline Motyl

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1499 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 15:29:54 »
Ciekawa statystyka, kierpic, ale nie wiem czy istotna dla zabawy. Niektóre zagadki Lyricstofa wisiały dość długo i nikt się nie kwapił, aby je odgadywać. Nie mam za dużo czasu na odgadywanie, a jak w pracy kocioł albo siedem godzin poza netem to już w ogóle mogę zapomnieć o odgadywaniu czegokolwiek :) Życzę powodzenia pozostałym graczom!