Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278388 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1470 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 13:50:31 »
Bardzo niemrawo idzie ta edycja. Nie wiem czy mam wrzucać kolejną podpowiedź, bo na pierwszą nikt nawet nie zareagował.

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1471 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 13:56:12 »
Wrzucaj albo nie wrzucaj. Od ciebie zależy czy chcesz pomóc, aby ktoś odgadł czy też nie.
Co do reakcji uczestników to ja bym się tak bardzo nie dziwił. Ludzie kombinują, ale po dojściu do pewnego punktu, odpuszczają.
Mogę zareagować. Już piszę.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1472 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 16:19:22 »
Bardzo niemrawo idzie ta edycja. Nie wiem czy mam wrzucać kolejną podpowiedź, bo na pierwszą nikt nawet nie zareagował.
To nie są wyścigi, to je zabawa.
Najgorsze to przejmować się tym, że nikt nie strzela.
Pamiętaj że nie wszyscy są cały czas online, a na odgadnięcie zagadki jest 48 godzin :)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1473 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 17:09:36 »
To nie są wyścigi, to je zabawa.
Najgorsze to przejmować się tym, że nikt nie strzela.
Pamiętaj że nie wszyscy są cały czas online, a na odgadnięcie zagadki jest 48 godzin :)

O, to to!
No i są wakacje.

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1474 dnia: Wt, 22 Czerwiec 2021, 20:53:58 »
Mistrzostwa Europy są.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline kv

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1475 dnia: Śr, 23 Czerwiec 2021, 21:22:13 »
Dla nas się już skończyły... :o

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1476 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 09:26:41 »
Bardzo przepraszam, że tak późno. Zupełnie wyleciało mi z głowy, że odgadywałem  ::)
Wg regulaminu powinieneś zadać zagadkę w ciągu 12h od potwierdzenia prawidłowej odpowiedzi. Muszę dać Ci ostrzeżenie (pkt 14 regulaminu). Moderatorzy powinni zadać teraz zagadkę, ale skoro ją już zadałeś to najrozsądniej będzie jeśli gra będzie toczyć się dalej.

Offline wilk

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1477 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 10:49:52 »
Wg regulaminu powinieneś zadać zagadkę w ciągu 12h od potwierdzenia prawidłowej odpowiedzi. Muszę dać Ci ostrzeżenie (pkt 14 regulaminu). Moderatorzy powinni zadać teraz zagadkę, ale skoro ją już zadałeś to najrozsądniej będzie jeśli gra będzie toczyć się dalej.
Spoko, przyjmę każdą karę. :)

Offline Chmurny

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1478 dnia: Wt, 29 Czerwiec 2021, 14:05:21 »
Ha, pierwszy kadr wydawał mi się znajomy, ale dopiero to zdanie nad drugim kadrem, takie literackie, otworzyło właściwą klapkę.
Specjalnie wziąłem zdjęcie bez literek, ale może nie powinienem cytować, byłoby trudniej. Bez tekstu może nie wpadłbyś tak szybko, a miałem już gotową kolejną podpowiedź.
Brawo raz jeszcze!

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1479 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:10:16 »
Kultowe Komiksy: Spider-Man. Całkiem nowy dzień

Motyl nie bierz tego jako atak, ale wstawianie kadru z testowej partii kolekcji, dostępnej oficjalnie przez 2 tygodnie, w 2 czy 3 województwach jest trochę nie fair wobec większości współgraczy. Sam musiałem po odpowiedzi kierpica sprawdzić co to, bo myślałem, że to o te dziecięce Marvele chodzi :)

Offline Motyl

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1480 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:21:28 »
Nie biorę :) sprawdziłem w regulaminie przed zadaniem zagadki czy nie koliduje z przyjętymi zasadami i wyszło mi, że nie. Kadr zadałem z postacią na tyle rozpoznawalną, że chwila buszowania w necie naprowadzała na komiks. Każda kolekcja jest przez dwa tygodnia w sprzedaży, zgadza się, że ten tom był tylko z testu, ale i na konwentach widziałem, że był sprzedawany jako archiwalny i na allegro czasem się pojawia. Nie jest aż tak niedostępny. Jednakże jeśli są jakieś wątpliwości, czy kadr się kwalifikuje do gry, to zdaje się na decyzję moderatorów w tej kwestii.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1481 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:30:15 »
Jeżeli ja potrafiłem ten kadr znaleźć to każdy mógł to zrobić.
Tak jak pisze Motyl, chwilę poszukałem po postaci i znalazłem na blogu... Bazyliszka :)
Punkt dla mnie i tak nie ma większego znaczenia.

Zagadka o 22.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1482 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:44:54 »
Jednakże jeśli są jakieś wątpliwości, czy kadr się kwalifikuje do gry, to zdaje się na decyzję moderatorów w tej kwestii.
Jeśli jest ISBN, a pewnie jest, to nie ma wątpliwości. Leykowi pewnie chodzi nie o regulamin, a o kwestie które były poruszane już we wcześniejszych dyskusjach - czy powinno się zadawać zagadki z komiksów o mniejszej dostępności. Przed tą edycją były takie propozycje, ale zdecydowaliśmy nie zmieniać tego zapisu w regulaminie. Czy powinno się umieszczać kadry z takich komiksów to już inna sprawa i każdy zadający sam musi sobie na to pytanie odpowiedzieć :)

Offline Motyl

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1483 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:57:03 »
ISBN jest, na przyszłość będę takich kadrów unikał.

Offline Edgar

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1484 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 22:04:19 »
Ja to w ogóle podziwiam waszą wiedzę. Mi czasem coś świta, rozpoznaję postać lub kreskę, jednak kilkanaście lat zaległości daje znać o sobie. Ale spoko - kupuję, czytam, nadrabiam. Mam zamiar wygrać edycję nr 20.