Autor Wątek: Kończące się nakłady komiksów  (Przeczytany 224128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #555 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 11:04:32 »
Akira, tom 3 edycji specjalnej zniknął z większości sklepów. Nie znam polityki dodruków JPF, ale patrząc na problemy z kolejnymi tomami to pewnie lepiej brać póki są jeszcze pojedyncze tomy dostępne.

Offline xanar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #556 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 11:28:17 »
Problemy z kolejnymi tomami są spowodowane "komunikacją" ze stroną japońską.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zombie001

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #557 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 11:30:40 »
Chyba była mowa, że mogą dodrukować to we własnym zakresie, ale kto tam wie.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline amsterdream

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #558 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 11:17:49 »
Pierwszy epic się kończy.
https://m.ceneo.pl/102129516

Offline martin685

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #559 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 20:18:54 »
Płaszcz i szpony tom 1, do dostania już chyba tylko w Tantisie. Ciekawe czy w związku z tym Timof wydrukuje spinoff, wydaje się, że wyprzedany tom pierwszy pół roku po premierze drugiego to nie taki zły wynik.

Offline freshmaker

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #560 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 20:21:24 »
cicca dum dum tom 1 - obecnie niedostępny ale na jesieni ma być dodruk

Offline Warpath

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #561 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 21:09:59 »
Płaszcz i szpony tom 1, do dostania już chyba tylko w Tantisie.

Niestety jedynie niepełnowartościowe egzemplarze. Odesłałem uszkodzony - nie mieli na wymianę i zwrócili środki. Dorwałem jeszcze z innego sklepu stan idealny na Allegro, ale były tylko 2 egzemplarze.

Offline pMk_91

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #562 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 21:16:46 »
Niestety jedynie niepełnowartościowe egzemplarze. Odesłałem uszkodzony - nie mieli na wymianę i zwrócili środki. Dorwałem jeszcze z innego sklepu stan idealny na Allegro, ale były tylko 2 egzemplarze.
Ja właśnie wziąłem na robmydobrze jeszcze chyba 2 zostały, odkładalem zakup tego komiksu, a tu zaraz bym został bez, dzięki za info!

Offline Alexandrus888

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #563 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 21:24:10 »
I już nie ma...

Offline Death

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #564 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 21:49:18 »
Ostatnio przeczytałem ten pierwszy tom "Płaszcza i szponów" i był znakomity. Jest to też jeden z najbardziej beznadziejnych tlumaczeń tytułu z jakimi miałem do czynienia na polskim rynku komiksu. W tym komiksie nie ma żadnych szponów. Głównymi bohaterami są wilk i lis, którzy są cywilizowanymi obywatelami i muszkieterami/szpadzistami, ale bywa i tak, że wychodzi z nich dzikie zwierzę i rzucają się na przeciwnika z kłami. Ta dwoistość natury jest dość ważna w tym komiksie, co ma swoje odzwierciedlenie w tytule. Croc to też z tego co widzę bosak lub hak. A to marynarski komiks i występują piraci, więc być może ma to też inne znaczenia. W każdym razie kły idealnie pasują. Nawet jak nie znasz języka, to od razu się zastanawiasz o co kaman z tymi szponami. Są totalnie z dupy. Płaszcz i kły byłoby idealnym tytułem. Osoba, która przetłumaczyła crocs na szpony, których w komiksie w ogóle nie ma powinna zap******ać na galerze. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #565 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 21:58:24 »
Ostatnio przeczytałem ten pierwszy tom "Płaszcza i szponów" i był znakomity. Jest to też jeden z najbardziej beznadziejnych tlumaczeń tytułu z jakimi miałem do czynienia na polskim rynku komiksu. W tym komiksie nie ma żadnych szponów. Głównymi bohaterami są wilk i lis, którzy są cywilizowanymi obywatelami i muszkieterami/szpadzistami, ale bywa i tak, że wychodzi z nich dzikie zwierzę i rzucają się na przeciwnika z kłami. Ta dwoistość natury jest dość ważna w tym komiksie, co ma swoje odzwierciedlenie w tytule. Croc to też z tego co widzę bosak lub hak. A to marynarski komiks i występują piraci, więc być może ma to też inne znaczenia. W każdym razie kły idealnie pasują. Nawet jak nie znasz języka, to od razu się zastanawiasz o co kaman z tymi szponami. Są totalnie z dupy. Płaszcz i kły byłoby idealnym tytułem. Osoba, która przetłumaczyła crocs na szpony, których w komiksie w ogóle nie ma powinna zap******ać na galerze. :)

Zakładam, że to było "kreatywna" gra słów - płaszcz i szpada / płaszcz i szpony

Offline martin685

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #566 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 22:00:19 »
Ostatnio przeczytałem ten pierwszy tom "Płaszcza i szponów" i był znakomity. Jest to też jeden z najbardziej beznadziejnych tlumaczeń tytułu z jakimi miałem do czynienia na polskim rynku komiksu. W tym komiksie nie ma żadnych szponów. Głównymi bohaterami są wilk i lis, którzy są cywilizowanymi obywatelami i muszkieterami/szpadzistami, ale bywa i tak, że wychodzi z nich dzikie zwierzę i rzucają się na przeciwnika z kłami. Ta dwoistość natury jest dość ważna w tym komiksie, co ma swoje odzwierciedlenie w tytule. Croc to też z tego co widzę bosak lub hak. A to marynarski komiks i występują piraci, więc być może ma to też inne znaczenia. W każdym razie kły idealnie pasują. Nawet jak nie znasz języka, to od razu się zastanawiasz o co kaman z tymi szponami. Są totalnie z dupy. Płaszcz i kły byłoby idealnym tytułem. Osoba, która przetłumaczyła crocs na szpony, których w komiksie w ogóle nie ma powinna zap******ać na galerze. :)
Imo kwestia uznaniowa, dla mnie gra słów jakim są płaszcz i SZPony do powieści płaszcza i SZPady jest całkiem smakowita. Ponadto tłumacz, szczególnie w drugim tomie wykonał masę bardzo dobrej roboty. Kunszt naprawdę czuć. Nie znam co prawda oryginału, ale czytało mi się świetnie i czułem, że pomimo rymów sens jest zachowany, a relacje słowa z obrazem pozostaje żywa.

Offline Death

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #567 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 22:05:35 »
Racja, bardzo fajnie się to czyta. Drugi tom jeszcze przede mną.
Kreatywna byłaby gdyby te szpony miały jakikolwiek sens. Tych tłumaczy czasem za bardzo ponosi. Chcą być fajniejsi od twórców. :)

Offline Warpath

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #568 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 23:10:11 »
Pełna zgoda, rewelacyjny tytuł. W moim przypadku zakupu dokonała siostra do swojej kolekcji, więc czekałem na święta, by wyrobić sobie opinię przed ewentualnym zakupem dla siebie. Oczywiście z miejsca trafił w moje gusta, lecz mało brakowało a przez tą zwłokę nie dostałbym go na rynku. Last minute.

Offline parsom

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #569 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 23:11:11 »
Ale czy szpony w miejsce kłów zmieniają sens, czy co? Szpony nie są totalnie z dupy. Inna sprawa, że nie pasują do głównych postaci, bo szpony to mają ptaki, a nie ssaki.