Autor Wątek: Komiksy na offsecie  (Przeczytany 3176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Komiksy na offsecie
« dnia: So, 26 Listopad 2022, 21:21:29 »
Zauważyłem ostatnio, że komiksy na offsecie czyta mi się dużo lepiej niż na kredzie. Niestety w internecie trudno doszukać się takich szczegółowych informacji na temat wydania. Nawet w gildii komiksy które wiem, że na 100% były wydane na offsecie są błędnie oznaczane jako kreda. Jakie komiksy poza Smerfami i Nową Granicą wydał Egmont na papierze offsetowym? Jest gdzieś może jakaś lista? Pytam głównie o Egmont bo to właśnie ich oferta interesuje mnie najbardziej, ale można też wrzucać tytuły z innych wydawnictw.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #1 dnia: So, 26 Listopad 2022, 21:25:53 »
Z innych wydawnictw, to za długo by wymieniać. Większość wydawnictw wydających rzeczy bardziej autorskie przeważającą część swoich tytułów wydaje na offsecie - Mandioca, Kultura Gniewu, Timof, Centrala. Widocznie Egmont przyjmuje, że komiksy muszą się błyszczeć jak foldery reklamowe żeby się to czytelnikom spodobało. Mucha ostatnio wydała Monsters na offsecie, z takich mniej typowych przykładów.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Listopad 2022, 23:03:18 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Pinto

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #2 dnia: So, 26 Listopad 2022, 23:19:01 »
Yans wydania zbiorcze z 2014 r.

Offline Kadet

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 00:39:55 »
"Clifton" i "Iznogud" są chyba na offsecie, prawda? Nie wiem, co to za papier, ale na pewno się nie błyszczy :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Koalar

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 00:51:20 »
Eisnery chyba były na offsecie. Na początku też jakieś komiksy szły na jakimś niepasującym papierze - Slaine, Batman/Sędzia Dredd - Uśmiech śmierci. No i pewnie trochę (starszych) albumów frankofońskich w stylu Smerfów - Lucky Luke, Iznogud, może Kajko i Kokosz początkowo. Część z Klasyki polskiego komiksu powinna być na offsecie - Kajtek i Koko, Tytus, Funky. Ale może któreś to kreda mat, tak średnio to pamiętam i pewnie ktoś sprostuje.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline michał81

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 00:52:34 »
Mucha:
Potwory
Stumptown
Pusty Człowiek
Potter's Field
Jedzenie/Picie
Twierdzi Pereria

Online Konrad

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 01:35:19 »
Od NSC na offsecie jest:
seria Lastman
seria Odyseja Hakima
seria Grass Kings
Snow Blind
Dni piasku
W głowie Sherlocka Holmesa tom 1
47 strun część 1
Pacjent
Dni, których nie znamy
Patria
Queenie. Matka chrzestna Harlemu
Nocny krzyk
Boska komedia Oscara Wilde’a
Mort Cinder
Torpedo 1936
The Black Holes
PTSD
Pijak
11 września 2001. Dzień, w którym runął świat
Walka kobiet. 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo
Koniec zxxxanego świata
Dozorca: Nie wszystko złoto

Mucha:
Potwory
Stumptown
Pusty Człowiek
Potter's Field
Jedzenie/Picie
Twierdzi Pereria
Oprócz tych co wymieniłeś to od Muchy jeszcze:
Dwaj bracia
Twardziel
Pulp
Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny

A na szybko z pamięci z wartych polecenia (bez Timofa i Kultury Gniewu, bo tam większość na offsecie):
Czarne nenufary
Niezwyciężony
Ptaszyna
Uwodzenie
Alcazar
Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein?
Potworna Kolekcja
Podwodny spawacz
To była wojna okopów
Miejsca
Stwórca
Maus
Black Kiss 1 i 2
Ion Mud
Barbarella
Snowpiercer (pierwsze 2 tomy)
Powrót pszczołojada
Mały astronauta
47 Roninów
seria Usagi Yojimbo
seria Baśnie
seria Julia
seria Dylan Dog

Online LukCook

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 10:16:56 »
Tytuły z Mandioci: Żywa Stali, Shankar 1 i 2, Alvar Mayor, Rapport Brodecka, Zakazany Port, Skazaniec 666, Koszmary. Na poprzedniej stronie sklepu, podawali jaki papier użyli. Teraz nie mogę znaleźć.

Lost in Time: Powrót Pszczołojada.

Scream Comics: Wszystkie serie rocznicowe: Alien, Predator, Terminator, AvP.

Osobiście wolę offset, wygodniejszy do czytania - lżejsze komiksy i nie ma refleksów.

Offline michał81

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 10:43:01 »
Niezwyciężony Rafała Mikołajczyka

Offline kenji

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 11:26:50 »
Ja tam mam fetysz offsetu. Dla mnie każdy komiks mógłby zostać wydana na takim papierze.
Dlatego tez cierpliwie poluje na pierwsze wydanie sincity i kaznodziei

Największa porażka jest wydanie czarno białego Thorgala na kredzie… a jeszcze większa jest rozmowa jaka przeprowadziłem z marszandem na temat wyboru papieru do tego komiksu. Wtedy zdałem sobie sprawę jak bardzo ten człowiek jest oderwany od rzeczywistości
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Listopad 2022, 11:29:56 wysłana przez kenji »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 11:39:45 »
Ja tam mam fetysz offsetu. Dla mnie każdy komiks mógłby zostać wydana na takim papierze.
Dlatego tez cierpliwie poluje na pierwsze wydanie sincity i kaznodziei

Największa porażka jest wydanie czarno białego Thorgala na kredzie… a jeszcze większa jest rozmowa jaka przeprowadziłem z marszandem na temat wyboru papieru do tego komiksu. Wtedy zdałem sobie sprawę jak bardzo ten człowiek jest oderwany od rzeczywistości

Mam podobnie, zawsze wolę offset. Ewentualnie czasami występuje taka mocno matowa (chyba) kreda, jak w nowych wydaniach Yansa albo w Donżonie, też jeszcze ujdzie. Ale typowa błyszcząca kreda to straszna tandeta. A co marszand mówił na ten temat?

Offline Archie

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 11:45:12 »
Jakie komiksy poza Smerfami i Nową Granicą wydał Egmont na papierze offsetowym?
Komiksy Marjane Satrapi. Pierwsze wydanie Strażników (trzy tomy w miękkich okładkach). V jak Vendetta od Postu też było na offsecie.

Dlatego tez cierpliwie poluje na pierwsze wydanie sincity i kaznodziei
Nowe wydania anglojęzyczne Sin City są na offsecie (deluxe i miękka okładka). Dodatkowy plus jest jeszcze taki, że nie ma skiepszczonego polskiego tłumaczenia.

Do tego wiadomo - Wilq w zeszytach.

Oczywiście przyłączam się do bojówki offsetu i tu ślę duży props dla Kultury Gniewu, która tak wydaje sporo komiksów.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline misiokles

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 11:45:30 »
A ja najbardziej lubię coś pośrodku - np. papier zastosowany w serii 6 rewolwer od timofa.

Offline PJP

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 11:55:03 »
offset team 8) Trochę mnie już od tej kredy oczy bolą.

Offline Motyl

Odp: Komiksy na offsecie
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 11:58:52 »
V jak Vendetta od Postu też było na offsecie.

Vendetta od Postu nie była na offsecie. Nie była też to typowa kreda, jaką mamy obecnie w komiksach. Coś pośrodku, ale na pewno nie zwykły offset.