Autor Wątek: Komiksy dla nastolatki  (Przeczytany 3360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Komiksy dla nastolatki
« dnia: Pn, 24 Maj 2021, 18:51:48 »
Cześć!
Przeszukalem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak w tytule, dlatego pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku.

Moja siostrzenica ma 13 lat i chciałbym jej kupić jakieś komiksy stosowne do jej wieku. Do tej pory były m.in. Kajko i Kokosz, Sisters, Ms. Marvel, komiksy Baranowskiego, Smerfy, Hugo, itp. Jedne weszły lepiej, inne gorzej. Jednak młoda już wyrosła z nich i nie ma sensu jej kupować dalszych części. Wiem, bo ostatnie pozycje już leżą nie czytane....

Na Mausa, Przybysza, Prosto z piekła i inne jeszcze za wcześnie. Te pewnie za kilka lat jej kupię.

I tutaj pytanie: Co polecacie koleżanki i koledzy? Komiks jej nie jest obcy, nawet się podoba, ale mam problem z doborem odpowiednich pozycji.

Temat jest szczególnie dla mnie ważny, gdyż z całej rodziny mojej i żony tylko ja czytam komiksy i jedynie moją siostrzenicę udało mi się zainteresować tym medium. Może się uda ją utrzymać w naszych szeregach...

Offline perek82

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:00:26 »
Mojej córce kupuję te komiksy superhero z Egmontu dla nastolatków. Czyta, nawet zachęcać nie trzeba. Jutro przychodzą 2 kolejne i już czeka. Była Raven Catwoman teraz chyba wonder woman ma być
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline HaVoK

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:07:33 »
Myślę że zdecydowanie lepiej kupić jej będziesz smażyć się w piekle niż DC 13plus. Gdybyś jednak się zdecydował na tę drugą opcję to weź Raven, bo to najmądrzejszy komiks z trójki- Catwoman, Raven, Oracle. Zastanowilbym się nad Persepolis.

Offline Takesh

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:18:41 »
Dzięki za pierwsze typy 👍

Persepolis właśnie chyba jeszcze nie. Myślę, że za parę lat napewno, ale jeszcze nie teraz.

Szukam właśnie czegoś już nie dziecięcego, ale jeszcze nie poważnego. Może te z serii DC13...?

Ktoś coś jeszcze poleca?

Offline pawlis

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:20:48 »
Może kultowe W.I.T.C.H.? Sam serii nie czytałem, bo byłem spoza targetu.

Myślę, że nastolatce by się ten komiks spodobał.

Offline keram2

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:24:43 »
Ja tam się specjalnie nie znam na gustach dzisiejszych nastolatków, ale jak ktoś ma 13 lat to chyba sam może decydować co czytać.
Może zamiast wybierać dla niej tytuły, pokaż jej katalog Egmontu lub jakąś stronę z opisami komiksów, niech przejrzy i sama dokona wyboru co do lektury.

Offline HaVoK

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:26:25 »
Możesz jej kupić "Śledztwa Enoli Holmes". Bohaterka jest rówieśniczką Twojej siostrzenicy. Dużo tam emancypacji kobiet itp. Seria trzyma poziom. Ale nad Persepolis mimo wszystko i tak można się zastanowić. W końcu część pierwsza opowiada o małej dziewczynce muszącej poradzić sobie w trudnej rzeczywistości. Te same treści próbują autorzy przemycać w DC 13 plus, ale w dość łopatologiczny sposób.

Offline skil

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:37:45 »
"Pewnego lata"
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:44:59 »
Oj, jako mała dziewczynka uwielbiałam W.I.T.C.H... Z tym, że czytałam tę serię w nieco młodszym wieku niż 13 lat. Ale i tak popieram, bo to byłby inny niż dotychczas (z tych wymienionych przez ciebie) podgatunek, więc coś świeżego. I zawsze polecam Asteriksa, moja ulubiona seria frankofońska.

Ale właśnie, jak ma być niby ciut poważniej, to może Tintin? Takie kryminały akcji ze szczyptą humoru.

Ogólnie wszystko się rozbija o gust konkretnej osoby. "13-letnia dziewczynka" czy tam "13-letni chłopiec", to jednak strasznie ogólne pojęcia. My jej zwyczajnie nie znamy tak dobrze, jak ty. ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Maj 2021, 19:47:02 wysłana przez Lavender Blue »

Offline roble

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:53:10 »
Może kultowe W.I.T.C.H.? Sam serii nie czytałem, bo byłem spoza targetu.

Myślę, że nastolatce by się ten komiks spodobał.

byłem niedawno w empiku z córką (17lat) która nie czyta komiksów a ma ich w domu tysiąc albo i dwa.. tzn ja mam.. podeszła do mnie jak tak stałem koło regału z komiksami i nagle dziwnie zapiszczała.. :) zobaczyła integral witch właśnie..

Offline gashu

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:58:54 »
Ja w wieku 13-14 lat (przypadającym mniej-więcej na schyłkowy okres TM-Semic) byłem na etapie, że "komiksy są dla dzieci" i nie ma sensu się nimi zajmować.

Kup jej lepiej tablet.

Offline Konrad

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 20:02:56 »
Porcelana, Giant Days albo Paper Girls od NSC? Spróbowałbym z pierwszym tomem każdej serii, może któraś ją wciągnie.
https://nonstopcomics.com/porcelana
https://nonstopcomics.com/giant-days
https://nonstopcomics.com/paper-girls

c08mk

  • Gość
Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 20:10:57 »
Magic Knight Rayearth. Manga wizualnie "Salior Moon", klimat baśniowy, fabuła ciekawie się rozwija.

Offline Kielo

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 20:48:40 »
Starsza corka (prawie 12 lat) czyta rzeczy nastepujace:





Moze cos z tego zainspiruje.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy dla nastolatki
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 21:44:28 »
Ja w wieku 13-14 lat (przypadającym mniej-więcej na schyłkowy okres TM-Semic) byłem na etapie, że "komiksy są dla dzieci" i nie ma sensu się nimi zajmować.

Coś w tym jest, tzn. akurat komiksów jako-takich w tym wieku nie rzuciłam, ale np. oglądanie filmów Disneya czy czytanie kaczych przygód - tak. Bo co z tego, że dalej w gruncie rzeczy się je lubiło i że są to pozycje dla każdej grupy wiekowej, jak w okresie dojrzewania familijną rozrywkę widzi się zwykle jako dziecinną, czyli obciachową.

Zatem jeśli jakiś nastolatek/ka zacznie przeżywać etap odrzucenia wszystkiego, co się kojarzy z "dziecinadą" w rozszerzeniu na w ogóle całe medium komiksów, to bym nie cisnęła specjalnie. Bo to mija. :P