Autor Wątek: Komiks w mediach  (Przeczytany 24901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 14:46:13 »
Co prawda ponoć najgorsze są nieproszone rady, ale i tak ośmielę się zaproponować wstrzymanie od szermowania terminami, które w świetle obecnej mądrości etapu uznawane są za "demode". A takim terminem według szeroko znanych w wąskich kręgach mędrców jest określenie Cygana Cyganem. Dość wspomnieć, że skarceni w tym kontekście zostali m.in. Bracia Figo Fagot, a nie zdziwię się jeśli także Smoldern i Marini (pewnie dlatego wciąż brak "integralnego" wznowienia tej serii). Tak wiec ten tego i w ogóle...

Offline Dracos

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #76 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 14:47:07 »
Oczywiście że z pozycji dyletanta, ja w żadnym razie nie jestem ani nie uzurpuruję sobie prawa żeby inaczej mnie w tym kontekście nazywać :)

Mój problem polega na tym że na takie opracowania i takie które były za kadencji innych rządów i takie co będą w przyszłości lekką rączką są wydawane pieniądze podatników. Budzi to mój sprzeciw bo to zawsze jest, niezależnie od przynależności ideologicznej marnowaniem pieniędzy i rzadko kiedy posiada jakąkolwiek wartość. Wahadło się wychyla, ale poleci i w drugą stronę i wtedy będą równie niedorzeczne rzeczy finansowane i również tak jak teraz pod płaszczykiem wartości będą wyciągane pieniądze z podatków z tym że to już będą inne wartości.

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 14:53:19 »
Tylko pytanie czy jako samozdefiniowany dyletant jesteś w ogóle predestynowany do snucia tego typu ocen także w kontekście "marnowania pieniędzy"... Czy aby na pewno Twoje dyletanctwo ogranicza się tylko i wyłącznie do sceptycyzmu wobec opracowań aspirujących do rangi naukowych czy też także mechaniki dysponowania budżetowymi zasobami? 

Offline sokratesik

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 15:41:51 »
Mi się to opracowanie podobało. Tylko tytuł powinien brzmieć; " Jak artyści potrafią celnie zilustrować rzeczywistość, ubarwiając ją nieco na potrzeby sztuki"  ;)

Offline stempel

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 22:43:34 »
Czy aby na pewno Twoje dyletanctwo ogranicza się tylko i wyłącznie do sceptycyzmu wobec opracowań aspirujących do rangi naukowych czy też także mechaniki dysponowania budżetowymi zasobami? 

Jeśli ten bzdet jest opracowaniem aspirującym do rangi naukowej, to oznacza, iż polska nauka sięgnęła dna i głęboko pod nim szoruje. W tym "czymś" nie ma żadnej naukowej wartości - temat, z góry założona teza wraz z dopasowanymi, powyrywanymi z kontekstu zdaniami/obrazami jest jedynie dopasowaniem się w gusta obecnie panującej władzy, która jest dysponentem "niezłej kasy", za którą fundowaną są m.in. takie wynalazki. Mizerna wartość niniejszego "raportu", ogromny koszt jego powstania (podobno, bo naocznie faktury nikt z nas nie widział), jak i niezgodny sposób wydatkowania funduszu sprawiedliwości wyraźnie wskazuje jakimi wartościami kieruje się obecna władza........ Wstyd....

Online angelscorpion

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 01:52:33 »
Na coś takiego natrafiłem: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Marvel-straci-prawa-do-superbohaterow-Wielomilionowe-starcie-w-sadzie-8198212.html
Ciekawe, jak to się skończy, ale widać, że za oceanem wszyscy pozywają wszystkich...  :) w sumie nie dziwię się,  gdyż "czuć piniondz"

Offline Chmielu

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 13:51:25 »
Radio muzo fm podało w serwisie dnia (!), iż - w "(…) piątym wydaniu przygód (…) [cokolwiek to znaczy]" syn Supermana okaże się "biseksualny" i zakocha się w jakimś różowowłosym dziennikarzu. ;D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline chch

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 14:10:30 »
Radio muzo fm podało w serwisie dnia (!), iż - w "(…) piątym wydaniu przygód (…) [cokolwiek to znaczy]" syn Supermana okaże się "biseksualny" i zakocha się w jakimś różowowłosym dziennikarzu. ;D

https://www.cnet.com/news/supermans-son-comes-out-as-bisexual-in-upcoming-comic/

W kontekście zmian w polityce DC i Marvela całkiem prawdopodobne, że niedługo ziści się teoria Fredrica Werthama o związku Batmana i Robina.

Offline isteklistek

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 15:19:04 »
Niby DC dojrzało po Batwoman? Uwierzę, jak jedna z par dostanie ślub i co najmniej na kilka lat zmaganie się z życiem codziennym budując swoje gniazdko. Był tęczowy event z okładkami, wyszedł specjalny numer, za kilka miesięcy będzie posterbook i to wszystko, co zaoferuje DC, z Wonder Woman nic nie robią, chyba, że dajej trzymamy się wersji, że ona jest hetero zyjać kilka tysięcy lat na wyspie zamieszkałej tylko przez kobiety.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 16:06:10 »
Ale to sugerujesz, że orientacja nie jest wrodzona tylko nabywa się ją poprzez przebywanie przez tysiące lat z osobnikami tej samej płci?

Offline isteklistek

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 17:05:17 »
Mocny argument, który można łatwo obejść, jeżeli nic się nie zmieniło i dalej obowiązuje, że matka ulepiła ją z gliny. W Earth One Morrisona dalej było. Może wystarczy nawet kilka set lat jak w literaturze np. Dorian Grey czy wampiry, czyli z nudów, dla nowych doświadczeń się romansuje, czy eksperementuje z każdym w różnych wariantach.

Offline Amer

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:09:30 »
A podobają się wam Afrykanki z dużymi szerokimi nosami? Zapewne nie. A ponoć wystarczy ok. 2 miesięcy przebywania w miejscu, gdzie nie będzie innych kobiet, żeby nasz gust i popęd zaczął traktować te Afrykanki w ten sam sposób jak kobiety, które dzisiaj nas fascynują. Jest to potwierdzone relacjami, ale dzisiaj trudne do zaobserwowania, bo są smartfony, więc mózgi i tak byłyby karmione obrazkami białych kobiet (nawet przez głupiego YT, że o innych tubach nie wspomnę).

Czy działa to w przypadku innej płci? Nie wiem i bałbym się na tym poletku przeprowadzać eksperymenty
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline isteklistek

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:01:28 »
Mi się wydaje, że w przypadku Wonder Woman sprawa jest złożona. Wyspa kobiet jest całkowicie odizolowana od reszty świata, od tysięcy lat nie ma tam mężczyzn, więc jedna z ważniejszycih spraw jak prokreacja odbywa się bez ich udziału, zakładam, że chodzi o sztuczne zapłodnienie, co może przełożyć się na to, że biologiczny popęd przez lata się ukształtował tak, że hetero z punktu widzenia jest marginalnie. Brak mężczyzn spowodował, że jest to społeczność matriarchalna, co pewnie przekłada się na to, że nie ma jednej matki-jednego ojca i prowadzi do do tego, że wszstkie czują się matkami, to jest dziecko wszystkich - kultura wyparła biologię.

Offline Koalar

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 13:00:39 »
Tu wyczytałem, że Amazonki napadają na statki i kopulują z mężczyznami. Gdzieś mi się kołacze, że w jakimś komiksie czytałem, że co jakiś czas na Temiskirę przypływali albo byli przywożeni statkami mężczyźni (jakieś inne wojownicze plemię) i z nimi rozmnażały się Amazonki.

Ale to sugerujesz, że orientacja nie jest wrodzona tylko nabywa się ją poprzez przebywanie przez tysiące lat z osobnikami tej samej płci?

Kojarzę sytuację (z jakiegoś programu TV sprzed parunastu lat), że jakiś chłopak, który nie miał pociągu do mężczyzn, od nastoletnich lat - z biedy - parał się prostytucją (jego klientami byli mężczyźni). I stał się bi. Więc tak, sądzę, że w pewnych sytuacjach orientacja może zostać ukształtowana (np. molestowanie seksualne młodych osób). Więc spokojnie sobie wyobrażam, że Amazonki (a przynajmniej niektóre z nich) zaspokajają swoje potrzeby seksualne pomiędzy sobą (i lubią to), a wynika to z tego, że taką mają sytuację, a nie z tego, że urodziły się bi czy les.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline isteklistek

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 13:38:48 »
Nie mam pojęcia, jak odnieść się do runu Azzarello z New52, bo tam Wonder Woman ma brata bliźniaka, co wydaje się mocno kontrowersyjne. W tym runie było, że urodzeni chłopcy byli zrzucani chyba z klifu i ci którzy przeżyli, to ci synowie, co prowadziłoby do tego, że w sumie wyspa po pewnym czasie była by zaludniona przez mężczyzn. Mi ta sytuacja się kłóci, z tym, co sobie wyobrażam, ale może być, że mocno się mylę i że one nie mogły też opuszczać wyspy i do niej wracać ze względu na zaklęcie. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że jeżeli DC chce zajmować się tożsamością płciową, to postać Wonder Woman nadaje się idealnie i zmiany nie wydają się być kontrowersyjne.