Autor Wątek: Komiks w mediach  (Przeczytany 24647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:38:49 »
Raport ma spore braki. Nie widzę np. analizy filmu Nude Nuns with Big Guns z 2010 r.
Batman returns
his books to the library

Offline turucorp

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:46:48 »
Raport ma spore braki.
Braki w raporcie można by długo wymieniać.
Znacznie ciekawszy jest jednak jego koszt (zapłaciliśmy za niego podobno 2,5 mln naszymi podatkami), oraz źródełka, na których bazuje, widzę, że nawet jeden użytkownik forum się załapał.  ;D

Offline komiksowe_warianty

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:08:11 »
Kurde, ja to bym coś takiego stworzył za tysiaka nawet. Gdzie się można zgłaszać do takich inicjatyw?

Offline turucorp

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:10:51 »
Gdzie się można zgłaszać do takich inicjatyw?
W najbliższym komitecie.  :)

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:15:22 »
To ci dopiero refleks ruskiego szachisty :) "Wisi" to już od jakiegoś czasu. Choć z drugiej strony miło że i kolega Turucorp w końcu miał okazję zapoznać z tym przyczynkiem do pełnowymiarowego opracowania.

Offline bibliotekarz

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:15:36 »
Braki w raporcie można by długo wymieniać.
Tym bardziej niektórzy twórcy i wydawcy mogą się jednak poczuć dotknięci ich brakiem w raporcie za 2,5 melona. Dlatego zupełnie za darmo zaznaczę, że koniecznie należałoby ująć w uzupełnionym raporcie "Piekielny zakon" Barreiro i Noe, gdyż ich absencja naraża na szwank reputację autorów jako szatanistów. Ponadto wyrażam głębokie rozczarowanie nie uwzględnieniem "Borgii" Manary i "Księgi Genesis" Crumba.
Batman returns
his books to the library

Offline turucorp

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:23:40 »
To ci dopiero refleks ruskiego szachisty :) "Wisi" to już od jakiegoś czasu. Choć z drugiej strony miło że i kolega Turucorp w końcu miał okazję zapoznać z tym przyczynkiem do pełnowymiarowego opracowania.

Refleks jak refleks, opracowanie zostało właśnie dostrzeżone przez zainteresowanych, których prace zostały wykorzystane bez ich zgody (a nawet informacji), wiec pozwoliłem sobie przy okazji podlinkować.
Sugerujesz, że masz jakiś większy udział w tym "pełnowymiarowym wiekopomnym dziele", które dopiero nadejdzie, niż tylko "uprzejma wzmianka" w przypisach? Bo tak odczytuję twoją sugestię.
Jeśli tak to słabo, bo do tej pory, pisząc o komiksach starałeś się być odrobinę bardziej kompetentny.  :o

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:28:28 »
Na pewno chętnie tego typu opracowanie bym przeczytał, bo temat faktycznie wart jest rozpoznania. A że materiału poglądowego jest aż nadto toteż osoba, która tego zadania ewentualnie się podejmie będzie miała w czym przebierać.

Offline turucorp

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:34:39 »
Na pewno chętnie tego typu opracowanie bym przeczytał, bo temat faktycznie wart jest rozpoznania.
Ale mieszasz.  :o
Inna sprawa, że jeśli takie opracowanie powstałoby na podobnym poziomie "kompetencji" i za proporcjonalnie większą kasę (z naszych podatków), to może lepiej niech pozostanie w sferze twoich mokrych snów?  ::)

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:40:05 »
Kompetencje mają to do siebie, że zawsze można je podnosić :) A co do moich mokrych snów, skoro już tak bardzo Cię interesują, to od dość długiego czasu już ich nie miewam ;)

Offline turucorp

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:43:10 »
Kompetencje mają to do siebie, że zawsze można je podnosić.
Dosyć drogo kosztuje nas to "podnoszenie kompetencji".
Ale rozumiem, kasę z nieswojej kieszeni zawsze się wydaje znacznie lżejszą ręką.

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:46:42 »
Skoro rozumiesz to już nie mam więcej pytań 8)

Offline turucorp

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:52:43 »
Skoro rozumiesz to już nie mam więcej pytań 8)
To wcześniej jakieś miałeś?  :o
Przepraszam, ale nie zauważyłem.
A rozumiem od dawna, po prostu niezmiennie mnie bawi ta szopka.

Offline Nawimar III

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 09:54:44 »
Turucorp: "Przepraszam, ale nie zauważyłem"
 
Nic nie szkodzi. Czasami tak bywa i nic na to nie poradzimy. Jedziemy dalej.

Offline laf

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 11:21:24 »
https://iws.gov.pl/wp-content/uploads/2021/05/Magdalena-Lisecka_Przyklady-uprzedzen-i-stereotypow-w-fantastyce-wobec-chrzescijan.pdf?fbclid=IwAR2rXus1iLQhUsDHNvf-HjlXtynMbThguC3bbUSEmfRNpYgm51Zq92wHz7c
Jak za pierwszym razem to zobaczyłem to myślałem, że to czyjaś praca magisterska. Dopiero później dopatrzyłem, że to jakiś konkretniejszy raport. Pytanie brzmi: czemu to ma w ogóle służyć??? Ja nie widzę żadnej merytorycznej treści, a takie zapisy: "Może jednak warto byłoby tu przypomnieć inne zdarzenie – z roku 2008, kiedy pod wpływem obejrzenia “Kodu da Vinci” dwu-dziestopięcioletni  Marco  Luzi  zaatakował  nożem  i  ciężko  ranił  sześćdziesięcioośmioletniego  kato-lickiego księdza Marco Luzi" sprawiają, że ta publikacja to jeden wielki bełkot, który dotyka tematu jedynie powierzchownie.

Ogólnie miałem się nie wypowiadać na temat tego "raporciku", ale kiedy zobaczyłem to: "Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości", coś we mnie pękło. Ostatnio NIK przebadał działania inicjowane przez Fundusz Sprawiedliwości i nie zostawił suchej nitki na tej chorej instytucji. Zaledwie ok. 1/3 środków trafiła do osób faktycznie potrzebujących!!! Teraz właśnie widzę na jakie głupoty poszła reszta kasy. Pierwszy lepszy student nauk humanistycznych zrobiłby taki raport w zdecydowanie dogłębniejszy i profesjonalny sposób.

P.S. Ogólna ocena Funduszu Sprawiedliwości wyrażona przez NIK - "NIK oceniła negatywnie działania Dysponenta Funduszu w zakresie zapewnienia właściwych uwarunkowań prawnych i organizacyjnych funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości, a także sposób wykorzystania będących w jego dyspozycji środków publicznych" - https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/realizacja-zadan-funduszu-sprawiedliwosci.html
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Październik 2021, 11:25:30 wysłana przez laf »