Autor Wątek: KBOOM  (Przeczytany 154486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kboom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #630 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 10:39:30 »
To tez pytanko czy po Black Beetle dostaniemy cos jeszcze w klimatach pulpy czy raczej temat srednio sie sprzedaje?

Sprzedaż jest spoko. Minusem jest fakt, że nadal nie możemy wydać drugiego tomu (kwestie licencyjne) i cieżko stwierdzić, czy pulpowe klimaty zażrą na większa skalę.
Mamy kilka pomysłów na kolejne tytuły ale najpierw kontynuacja Black Beetle żeby ocenić sprzedaż w skali.
« Ostatnia zmiana: So, 22 Kwiecień 2023, 10:49:49 wysłana przez kboom »

Offline moai

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #631 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 10:54:17 »

Niestety, jest to temat dla wydawców książkowych, a nie komiksowych.
Komiks to też książka :P

Offline starcek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #632 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 14:49:27 »
Skoro wydawnictwo książkowym najbliżej, to najłatwiej ma Non Stop Comics jako odnoga Sonii Bragii?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #633 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 20:22:11 »
Sprzedaż jest spoko. Minusem jest fakt, że nadal nie możemy wydać drugiego tomu (kwestie licencyjne) i cieżko stwierdzić, czy pulpowe klimaty zażrą na większa skalę.
Mamy kilka pomysłów na kolejne tytuły ale najpierw kontynuacja Black Beetle żeby ocenić sprzedaż w skali.

Dziekuje za odpowiedź.

Pomyslcie nad Creepy lub Eerie Archives od Dark Horse, ludzie lubia czern i biel z dobrymi rysunkami.

The Rockeeter tez godny polecenia bo jak pokazuje Scream samoloty sie sprzedaja🤑

Offline Randal63

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #634 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 21:09:47 »
The Rockeeter tez godny polecenia bo jak pokazuje Scream samoloty sie sprzedaja🤑
The Rockeeter to nie tylko samoloty, to przygoda przez wielkie "P". Też mi się marzy, że któreś wydawnictwo to ogarnie.  :)

Offline Leyek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #635 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 00:07:26 »
Pomyslcie nad Creepy lub Eerie Archives od Dark Horse, ludzie lubia czern i biel z dobrymi rysunkami.

Z takich zbiorczych wydań od DH to EC Archives byłoby najbezpieczniejsze. I myślę, że sporą niszę by znalazło. Tam są super rysunki, duże nazwiska i fajne historie (te SF jak Weird Science czy Wierd Fantasy, horrowych jeszcze nie czytałem).

Offline starcek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #636 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 07:37:57 »
Tyle, że to są ramotki, do których w Polsce nikt nie ma sentymentu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #637 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 08:32:08 »
Retro od Krakersa pokazuje ze w malym nakladzie ludzie chca to kupic, SL wydaje tez komiksy ktorych wiekszosc  to  rzeczy ktorych nikt nigdy nie widzial.

Offline starcek

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #638 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 09:03:23 »
SL nie wydało ani jednego komiksu sprzed lat 70. nawet, a tu mówimy o czymś jeszcze starszym. Małe nakłady to może właśnie Krakers wprowadzać, bo wychodzi na zero przy minimalnych kosztach. Ale do odważnych świat należy! :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bibliotekarz

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #639 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 14:24:14 »
Ja sam czekam na jakieś wydania klasyków grozy z trzech wydawnictw:

EC Comics:  Tales from the Crypt, The Vault of Horror
Warren Publishing: Eerie, Creepy
Marvel: The Tomb of Dracula
Batman returns
his books to the library

Offline Spiff

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #640 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 15:57:48 »
Zauważyłem, że coraz bardziej podobają mi się komiksy starsze ode mnie a kobiety młodsze - całkiem odwrotnie jak kiedyś.

 :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Kwiecień 2023, 16:00:17 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #641 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 16:02:16 »
Ja sam czekam na jakieś wydania klasyków grozy z trzech wydawnictw:

EC Comics:  Tales from the Crypt, The Vault of Horror
Warren Publishing: Eerie, Creepy
Marvel: The Tomb of Dracula

Wow byloby mega ale watpliwe niestety...

Dlatego mam juz wszystko w zbiorczych.

Z Marvela mam Dracula, Frankenstein, Were Wolf, Zombie, Mummy, Morbius, Son of Satan, Man Thing, Voo Doo oraz mniejsze serie.

Offline kboom

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #642 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 21:13:36 »
Skoro wydawnictwo książkowym najbliżej, to najłatwiej ma Non Stop Comics jako odnoga Sonii Bragii?

Wszystko zależy od profilu wydawcy. To, że ktoś wydaje komiksy nie zawsze znaczy, że klasyczny horror będzie pasował do oferty.
Najbliżej pewnie jest Vesper ale wydali stosunkowo niedawno Frankensteina.

Dziekuje za odpowiedź.

Pomyslcie nad Creepy lub Eerie Archives od Dark Horse, ludzie lubia czern i biel z dobrymi rysunkami.

The Rockeeter tez godny polecenia bo jak pokazuje Scream samoloty sie sprzedaja🤑

Obie serie są rewelacyjne, polecam z całego serca ale zdecydowanie za długie. Tylko Creepy ma 29 opasłych tomów.  ;)
A jeden tom The Rockeeter jest na naszej liście, ale tak jak wcześniej pisałem, musimy szerzej ocenić sprzedaż pulpowych komiksów.

Tyle, że to są ramotki, do których w Polsce nikt nie ma sentymentu.

Ramotki podobno dobrze sprzedają się w Polsce. Nie wiem, co dobrze oznacza dla niektórych wydawców (jest to mocno subiektywna ocena), ale jakiś sentyment wśród czytelników jest.

sum41

  • Gość
Odp: KBOOM
« Odpowiedź #643 dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 21:49:14 »
Obstawiam ze Rockeeter byl by niezlym sukcesem jak ostatnie pozycje SL bo ma genialne rysunki no i jest napewno bardziej kojarzony przez ludzi z powodu filmu, wiem stary film ale jednak.

Będziecie bombardowac ludzi grafikami tu na forum i juz macie pol nakladu sprzedane, na okladce limitowanej dacie Betty Page i reszta sprzedana.

Offline Randal63

Odp: KBOOM
« Odpowiedź #644 dnia: Śr, 26 Kwiecień 2023, 02:34:04 »
A jeden tom The Rockeeter jest na naszej liście, ale tak jak wcześniej pisałem, musimy szerzej ocenić sprzedaż pulpowych komiksów.

Biorę na 100 % , to kiedy zapowiedź ?  Mogę z góry zapłacić i poczekam nawet rok.  ;)