Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 391369 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1755 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 14:51:45 »
Ja po Mazeworld odpuszczam komiksy SL. Nawet nie wymeczylem do końca. Komiksy tego studia można kupować jedynie jako opcje odsprzedania z zyskiem.
No widzisz, a ja na Mazeworld się nie zawiodłem nic a nic. Dla mnie bardzo dobra pozycja.

Offline Horyzont Snu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1756 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 15:33:31 »
swoja droga thornith i CE koncza pewien etap w naszym wydawnictwie :)
ktos patrzac na zapowiedzi na rok 2024 dostrzega to? :)

zdaje sobie sprawe, ze ostatnie nasze komiksy nie sa dla tzw. kazdego :)
to nie krytyka czy zarzut, zeby bylo jasne
ale wraz CE koncze z eksperymentami komiksowymi
z pozycjami niejedonznacznymi itp
mysle ze to widac po zapowiedziach na 2024

w tym roku wydalem, wydam takich pozycji za duzo
Aberzen, Thornith, CE, Zauroczeni, Wtorek, Septentryon

Era eksperymentalna Studia była wg. mnie całkowitym fiaskiem. Poza Aberzen kupiłem wszystkie wydane w tym roku komiksy SL i z wyjątkiem Sha żaden mi się nie podobał. Krabom dam jeszcze szansę, resztę skreślam. Odpuściłem Wtorek i Zauroczonych, Thornith też zapewne sobie daruję, nad CE będę się zastanawiał. Slaine to pewniak, czekam na tytuły zapowiedziane na 2024r.

Offline Sędzia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1757 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 16:19:55 »
Ja z ery eksperymentalną jeszcze się nie zapoznałem i liczę, że coś dla mnie się tam znajdzie. Natomiast wcześniejsze rzeczy Slain, zwłaszcza Slaine, są zdecydowanie nie dla mnie.

Offline studio_lain

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1758 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 16:34:36 »
Jeden rabin powie tak, drugi tak. :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1759 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 18:53:00 »
Z każdym kolejnym przeczytanym komiksem od SL odnoszę wrażenie, graniczące wręcz z pewnością, że SLain większości swoich komiksów nawet nie czyta przed wydaniem a tytuły są dobierane po opisach i na zasadzie "a bo rysunki fajne".

Jest roznie. Komiksy ktore wydajemy zawsze mnie jaraja. Inaczej  bym ich nie wydawal. Zreszta nie tylko mnie.
Widzisz moja babcia uwazala ze matejko to mistrz a picasso to zenujace bochomazy. Z nami jest podobnie. Lubimy w komiksach inne rzeczy.
Sa komiksy ktore czytalem i mam sentyment bo jaraly mnie w zlotych czasach heavy metal. Sa komiksy ktore pokochalem od pierwszego wejrzenia jak Aberzen czy Slaine. Sa komiksy jak Opowiesci z czasow kobry czy Wiek evy ktorych nie czytalem ale zachwycily mnie forma i stylem. Jak juz sedzia zauwazyl ja jestem wzrokowcem. Komiks dziala na mnie obrazem, ale historia nie jest bez znaczenia, jednak to obraz stylumuluje moja wyobraznie najmocniej. Komiksy ktore wydajemy maja tez bdb recenzje. Wiadomo jednak ze nie kazdemu podoba sie to samo :)
Widzisz dla mnie septentryon to komiks ktory zabiera mnie w podroz po innym swiecie, a neurasteniczny wycofany starszy pan jest mi bliski ,) ten komiks ma poczatek i koniec, jest nim kwiaciarka :) ma tez fajne przeslanie i bardzo przekonujaca budowe swiata. Jest to tez jednak komiks przygodowy w klasycznym stylu rodem z pustyni i puszczy ,) wiec wiele zwrotow akcji jest charakterystycznych dla tego typu rozrywki. Ten komiks sie wyroznial dla mnie na tyle, ze chcialem go wydac tak jak chcialem wydac Aberzen.

Natomiast rok 2024 to bede komiksy z troche innej kupki moich fascynacji. Po prostu duzo dobrej komiksowej rozrywki :) ja to nazywam pochodnie od terminu kino przygody, komiks przygody.

Prosba do admina zeby nie zasmiecac watku przeniesc do tematu sl ta dyskusje.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Październik 2023, 18:56:05 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1760 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 19:10:37 »
Era eksperymentalna Studia była wg. mnie całkowitym fiaskiem. Poza Aberzen kupiłem wszystkie wydane w tym roku komiksy SL i z wyjątkiem Sha żaden mi się nie podobał. Krabom dam jeszcze szansę, resztę skreślam. Odpuściłem Wtorek i Zauroczonych, Thornith też zapewne sobie daruję, nad CE będę się zastanawiał. Slaine to pewniak, czekam na tytuły zapowiedziane na 2024r.

Horyzont ale z tego co piszesz to ty z faza eksperymentalna nie miales i nie planujesz kontaktu. Masz z niej tylko septentryon :)
Catamount, Mazeworld, Zaklinacze, Sha to komiksy rozrywkowe :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1761 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 22:51:56 »
Powiększony Funky Koval dwukolorowy robi dobre wrażenie. Podoba mi się ten krok w kierunku powiększonych wydań ;)

Offline Kadet

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1762 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 23:13:38 »
W kazdy piatek mam ze swoim starszym trutniem filmowy wieczor. Jest popocorn, goraca czekolada, rozlozona rogowka, jednym slowem pelen relax. Przerobilismy juz chyba wszystkie mozliwe super-hero i ostatnio padlo na Zolwie Ninja. Nie te klasyczne z poczatku lat 90, tylko z 2014 9 2016 roku. Maly bawil sie przednio, ja - nie bardzo, a jedyne co mi sie w miare podobalo to aspekt wizualny. Jednakze, pod ich wplywem, naszlo mnie strasznie na jakis komiks z turtlesami, no bo kurcze pioro - kto z nas, wychowanych w kolorowych latach 90 ich kiedys nie lubil?

Ja z sentymentem wspominam serial animowany z 2003 r. - jak byłem mały, to taki "dojrzały" mi się wydawał :) A z komiksów o Żółwiach nieodmiennie polecam też "Batman/TMNT" - nie tak brutalny jak dzieła Eastmana i Lairda, ale też fajna, zabawna i odprężająca nawalanka.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1763 dnia: Śr, 04 Październik 2023, 15:07:34 »
Creepy Archives Vol.2
Arghh...! Jak ja lubie ta amerykanska, horror pulpe! Drugi wolumin prawie juz pekl i tak jak poprzednio bawilem sie wysmienicie. Zbior, w ktorego sklad wchodza zeszyty 6-10, to prawie 300 stron makabrycznych opowiesci, w czerni i bieli napisanych i narysowanych przez klasykow gatunku z lat 60. Pomimo wieku te 6-8 stronicowe historie wchodza elegancko, bez zgrzytania zebami, ktore towarzyszy lekturze rajtuzow z tego samego okresu. Zdarzaja sie opowiesci nieco infantylne, ale w ogolnym rozrachunku to dla mnie miod, malina. A juz w przyszlym tygodniu pan liscionosz przyniesie mi pierwszy vol Creepy'owego brata blizniaka - Eeire Archives. Mniam!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Sędzia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1764 dnia: Pt, 06 Październik 2023, 12:11:56 »
wczoraj przeczytałem Wiele śmierci Laili Starr oraz Plot Holes.

Wiele śmierci Laili Starr - przyzwoity poziom, krótki komiks, ale przemyślany. Fabuła ok, rysunki ok, postaci ok, pomysł ok, zakończenie ok, niejednoznaczne, częściowo otwarte zakończenie. Nie jest to komiks wybitny, ale jego lektura nie obraża czytelnika, przynajmniej w mojej ocenie. W sumie polecam.

Czego nie da się powiedzieć o Plot Holes, które jest bardzo słabym, przewidywalnym komiksem. Nudne postaci, nudna fabuła, przewidywalne zakończenie. Nie wiem po co wydawać takie komiksy. I przede wszystkim nie wiem po co je tworzyć. O rysunkach nie piszę, bo Sean Murphy, więc styl charakterystyczny, wiadomo jak to będzie wyglądać. Nie polecam.

Offline Sędzia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1765 dnia: Pt, 06 Październik 2023, 12:15:00 »
A juz w przyszlym tygodniu pan liscionosz przyniesie mi pierwszy vol Creepy'owego brata blizniaka - Eeire Archives. Mniam!

Jakbyś nie chciał czekać na kontynuacje to na humblebundle jest cała paczka, w tym 27 tomów za 16,77 euro:
https://www.humblebundle.com/books/eerie-comics-collection-dark-horse-books

Offline sad_drone

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1766 dnia: So, 07 Październik 2023, 23:06:56 »
Wicked + the divine (cała seria) - Zazwyczaj lubię komiksy Gillena, podobają mi się też postmodernistyczne fabuły eksplorujące role bogów i wierzeń we współczesnym świecie, ale ta seria niestety nie przypadła mi za bardzo do gustu. Cały vibe komiksu jest zdecydowanie za bardzo popowy jak na mój gust, a postaci irracjonalne i antypatyczne, przez co miałem problem z emocjonalnym zaangażowaniem się w śledzenie fabuły. Może po prostu nie jestem targetem komiksu biorąc pod uwagę jego wielki fanbase, głównie (młodszych) czytelników, możliwe że takie przerysowane i krzykliwe osobowości są bardziej w ich guście. Kolejnym mankamentem serii jest zdecydowanie jej długość, co najmniej 30prc treści ze środka można by wyciąć bez wielkiej straty dla głównej linii fabularnej. Co muszę autorowi oddać to bardzo sprawne zakończenie, byłem usatysfakcjonowany rozwiązaniem tajemnicy, i meta przesłanie za nim idące okazało się byc całkiem nieszablonowe. Na plus też bardzo ładne rysunki i fantastyczne okładki.

Guerrilas - Doceniam wysiłek autora (10 lat tworzenia serii) i jak na pierwszy autorski projekt myślę że jest to bardzo duże osiągnięcie, zabrakło dla mnie jednak tutaj jakichś naprawdę oryginalnych elementów. Fabuła mimo ciekawego pomysłu wyjściowego (szympansy jako żołnierze w wietnamie) nie robi z nim nic ekscytującego, zamiast tego eksplorując bardzo wytarte schematy opowieści wojennych i właściwie od początku do końca prawie niczym nie zaskakując. Przez to mimo że jest to sprawnie napisany komiks nie byłem w żadnym momencie specjalnie podekscytowany lekturą. Jak na 800 stron mało też tutaj treści, duża częśc komiksu jest niema, a autor lubi przedłużać sceny walki, przez co nie zostaje za wiele miejsca na pogłębienie fabuły. Nie odradzam i myślę że ten komiks może sie podobać, ale nie nalezy oczekiwać cudów.

The woods - Ta seria z kolei całkowicie spełniła moje oczekiwania, wiarygodne zachowania nastolatków w nieznanym/niebezpiecznym terenie, angażująca centralna tajemnica z ambitnym wyjaśnieniem science fiction, doskonale napisane straumatyzowane postaci o bardzo różnych historiach i motywacjach i wreszcie bardzo zaskakujące i brutalne zwroty akcji. Mimo nastoletniej obsady to definitywnie komiks dla dorosłych, który z powagą traktuje swój setting, udanie oddając skalę zagrożenia w którym znaleźli się bohaterowie. Jeden z lepszych komiksów sci-fi jaki miałem przyjemność czytać.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1767 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 21:36:57 »
Pan liscionosz spisal sie na medal i juz w ten piatek przyniosl mi zbior Eerie Archives Vol.1, ktorego bardzo oczekiwalem.

Eerie to brak blizniak magazynu Creepy z wydawnictwa Warren Publishing, ktory wystartowal w 1966 roku. Formula magazynu jest identyczna jak pierwowzoru czyli kazdy zeszyt zawiera kilka 6-8 stronnicowych opowiesci grozy, a pierwszy wolumin zawiera 5 pierwzych zeszytow. Tak jak w przypadku Creepy mamy do czynienia z horror pulpa naszpikowana roznego rodzaju potworami, szalonymi naukowcami i innymi tego typu milusinskimi. Pomimo wieku, czyta sie to swietnie i wiekszosc opowiesci trzyma staly poziom. Strona graficzna, takze bez zarzutu, ale to zadne zaskoczenie, bo artysci za nia odpowiedzialni, to ci sami panowie, ktorzy rysuja w Creepy. Wsrod wielu klasykow tworzacych magazyn jak na razie najbardziej podchodza Alex Toth oraz Eugene Colan. Ten drugi to dla mnie totalna nowosc, ale rowniez baardzo pozytywne zaskoczenie. Jesli ktos ma chec rzucic okiem, wrzucam kilka fotek. Dla milosnikow tego typu rzeczy polecac nie trzeba. Kapitalna rzecz.

https://ibb.co/album/GswcJj?sort=name_asc
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1768 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:26:05 »
Jeżeli ktoś nie gardzi komiksem w wersji elektronicznej, to aktualnie na stronie Humble Bundle można wyrwać całkiem sporą kolekcję "Eerie" za jakieś drobniaki.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1769 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:48:20 »
Mozna, mozna, jest dobry deal. Ja jednak wole klasycznie, na papierze.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.