Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 391312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #975 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:06:57 »
Możesz rozwinąć ostatnie zdanie? Z naciskiem na wkurw? Autorki są na wkurwie? Przekaz? Z checią zapoznam się z tym komiksem.

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #976 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 22:36:30 »
Pierwszy tom ma mnóstwo nawiązań do gier komputerowych także trafna analiza, milordzie. :)
A wyobraź sobie, że drugi integral jest jeszcze dużo lepszy. Zatem zapnij pasy.

Nie wierz mu :) Drugi jest najsłabszy, za to 3 i przede wszystkim 4 to petardy :)

Offline plast

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #977 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 00:58:12 »
Nie wierz mu :) Drugi jest najsłabszy, za to 3 i przede wszystkim 4 to petardy :)

Dobra, ocenię za jakieś pół roku w takim razie, bo to jednak 1000 stron, trzeba sobie dawkować, kupka wstydu zbyt duża ;)

Offline Eyeless

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #978 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 09:01:06 »
Nie wierz mu :) Drugi jest najsłabszy, za to 3 i przede wszystkim 4 to petardy :)
Nie wierz mu , drugi i trzeci są "najlepsze". :)
Niemniej Donżon trzyma wysoki poziom we wszystkich wydanych integralach, niezależnie od tego co komu podchodzi podług różnych życiowych doświadczeń.

Offline kers

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #979 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 16:49:44 »
Nie wierz mu , drugi i trzeci są "najlepsze". :)
Niemniej Donżon trzyma wysoki poziom we wszystkich wydanych integralach, niezależnie od tego co komu podchodzi podług różnych życiowych doświadczeń.

Nie wierz mu, trzeci jest najsłabszy za to czwarty to rakieta, razem z drugim najlepsze, ale zupełnie inne. :)

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #980 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 17:24:01 »
Nie wierz mu, najlepszy jest pierwszy, drugi, trzeci i czwarty!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #981 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 17:25:06 »
Nie wierz im, najlepszy jest Dylan Dog.

Online donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #982 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 17:30:06 »
Upside Dawn
Koledzy Skil oraz Bender - mieliscie racje. To nie jest najlepsza publikacja od Jasona, aczkolwiek nie bylbym jednak w stosunku do niej tak surowy. Niektore historyjki faktycznie sa strasznie pokrecone i prowadza donikad (Perec, PI) lub najzwyczajniej w swiecie - mecza (Crime and Punishment). Jednakze, znajdzie sie tez kilka naprawde fajnych, dajacych sporo satysfakcji z lektury (Seal VII, The City of Light, Forever). Upside Dawn ocenilbym wiec na 5 moze 6/10. Musze sie takze zgodzic, ze "stary" i "nowy" Jason to nie do konca to samo, a pierwsze komiksy jego autorstwa sa zdecydowanie ciekawsze. Mam nadzieje, ze w kolejnym tomiku tego Norwega wroci ten niepowtarzalny klimat, jakim cechuja sie jego wczesne prace i za ktory tak bardzo tego tworce cenie. Mniej checheszkowania, a wiecej refleksji i zadumy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Styczeń 2023, 17:51:01 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline hansior

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #983 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 21:40:09 »
Zakazany port Ze wstydem napiszę, że dopiero po kilku miesiącach został zdjęty z kupki wstydu. Odstraszała mnie fabuła marynistyczna - jakoś do mnie to nie przemawia. Spodziewałem się walk na pełnym morzu, ataków piratów, wystrzałów armat. To też do mnie nie przemawia. I ten komiks był dla mnie totalnym szokiem. To jest całkowite przeciwieństwo tego. Fabuła toczy się swoim spokojnym, leniwym, a jednocześnie fascynującym rytmem. Jej głównym wątek to nietypowe relacje, jakie zachodzą między bohaterami. A to, co się dzieje jest oryginalne i nietypowe. I ulotne, jak poezja, która - i to jest niesamowite - stanowi fundament fabuły. Na niej zbudowany jest niemal każdy jej element. Pewnie niełatwo było go przetłumaczyć, ale komiks powstał dzięki wsparciu włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej i podejrzewam, że m.in. na tym polegała pomoc.
Mam tylko dwa zastrzeżenia. Jedno, co do przebiegu zakończenia, gdy
Spoiler: PokażUkryj
prawdziwy zdrajca, stojąc nad bohaterami z bronią w ręku, mogąc ich w dowolnej chwili zabić, woli opowiedzieć historię zbrodni, którą popełnił. A na koniec pojawia się załoga, która usłyszała ów wywód, co dało wszystkim świadomość, kto popełnił zbrodnię i rozwiązało całą fabułę w jednej scenie.
Bardzo to standardowe i schematyczne. Ale to tylko element przygodowej części fabuły, która jest tutaj mało ważna.
Drugą wadą jest
Spoiler: PokażUkryj
seks Rebeki z bohaterem. Zupełnie niepotrzebny, a nawet wykraczający poza ich relacje.

Dodatkowym plusem jest wydanie komiksu. Bez niepotrzebnej twardej oprawy i różnych fajerwerków edytorskich. Tom komiksu trzyma się, jak książkę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #984 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 22:52:16 »
Jestem prawie w połowie 7 żywotów Krogulca. I naprawdę dawno nie czytałem tak dobrego, klasycznego komiksu. Tempo jest niespieszne, ale dzięki świetnie napisanym postaciom (Ludwik XIII jest genialny) nie ma się wrażenia nudy, tylko się chłonie ten świat. Jednocześnie ciągłe sygnalizowanie, że przeznaczenie jest już dawno spisane nadaje świetnego klimatu tak jakby schyłku, czuć, że coś zmierza do końca. Rewelacja, mam nadzieję, że do końca utrzyma taki poziom.

Offline MLeSkr

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #985 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 23:03:38 »
Ja skończyłem czytać właśnie pierwszy tom "Initial D" i pomimo, że nie miałem praktycznie żadnych oczekiwań co do tego tytułu, to jestem w szoku jakie to dobre było. 450 stron poszło na raz, w jakieś 4 godziny. To miał być pierwszy tytul od JPF w twardej oprawie jaki odpuszczę, bo wyścigi to nie moja bajka, ale wsiąkłem i wiem, że będę to kupował dalej. Świetnie nakreślone postacie, brak dłużyzn, ale manga też specjalnie jakos nie gna do przodu. Ładnie to wszystko wyważone. Rysunki też dobre a jedynie twarze czasami są dziwne. Idzie jednak szybko przywyknąć. Naprawdę warto.

Offline rzodkiew

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #986 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 08:39:22 »
Ten wpis sponsoruje cyfra 4.

Rise and Fall of Trigan Empire 4 - zaskakująco przyjemnie było przeżywać perypetie Trigo, Braga i Janno, nawet pomimo wielu głupotek i przewidywalnych zwrotów akcji. Aż szkoda, że to już koniec , zwłaszcza, że
Spoiler: PokażUkryj
nie dowiedziałem się w końcu, jak imperium upadło
- i to w zasadzie jeden poważny niedosyt związany z lekturą
Mieszko 4 - poważną wadą cyklu jest to, że trzeba czekać kolejny rok na dalszy ciąg. Jest to też zaleta, bo za 12 miesięcy będę mógł przeczytać wszystko od nowa, żeby przypomnieć sobie o co chodzi ;D A historia coraz bardziej mnie wciąga
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Styczeń 2023, 08:52:41 wysłana przez rzodkiew »

Offline Nephilim

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #987 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 12:53:44 »
Funky Koval od Kurca przeczytany. Zamówiłem podstawową wersję bo jest tańsza i ma lepszą okładkę i taką też wersję wczoraj studiowałem. Cóż tutaj napisać? Wstęp Kolca bardzo fajny (Garula ucz się! ;)), wprowadza w nastrój retro i nostalgii a później już trzęsienie ziemi bo takimże jest pierwszy album Kovala. Tradycyjnie, sztos! Nic się nie zestarzał a rysunki miód. Drugi tom też świetny, tak graficznie, jak i scenariuszowo. No i trzeci któy osobiście bardzo lubię i nie rozumiem sarkania na niego. Za to na czwarty tom spuszczę zasłonę milczenia. Bełkot a do tego słabo narysowany. Później mamy shorta "Na białym szumie" (taki sam żużel jak tom 4) oraz pierwsze plansze do tomu 5 który nigdy już nie powstanie (może i dobrze?). Dodatkami są opowiadanie Parowskiego: "Ostatnia Przygoda Funky Kovala" z fatalnymi rysunkami Tomaszewskiego (kompletnie nie w charakterze Polcha i wybijają z rytmu - mogłoby ich nie być) oraz kilka skanów roboczych plansz Polcha z komentarzami - to wygląda mega ciekawie i chciałoby się więcej. Wydanie oceniam na 4+ (bo nie jest to artist edition jak zapowiadano). Na wielki plus papier który robi robotę. Ogólnie, warto mieć ten album w swojej kolekcji jeśli jest się fanem Polcha bo rysunki w czerni i bieli, na powiększonym formacie można podziwiać godzinam a i cena wersji podstawowej nie jest wygórowana. Ładna rzecz, koniec końców ;)

Offline Martin Eden

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #988 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 16:32:49 »
Za mną Legion Samobójców. Niezmiennie polecam. Nieprzegadane do przesady, bardzo niestandardowe rozwiązania jak na SH (giną ważni dla fabuły ludzie) plus pewne treści, które dzisiaj po prostu by nie przeszły. Wspaniały pomnik dawnej świetności SH.

Ale chciałem bardziej o tytule Wilki. Historie prawdziwe.
Za mną jakieś 50% lektury i jestem zauroczony. To będzie mój typ na polski komiks roku.
Nigdy jakoś nie interesowałem się życiem wilków ani żadnych innych dzikich zwierząt. Rzekłbym, że pewnie było to u mnie na poziomie jak u przeciętnej osoby. Tymczasem tutaj autentycznie z zainteresowaniem przyjmuję każdą informację na temat zwierząt i środowiska, w jakim żyją. Człowiek chce zapamiętać jak najwięcej i zobaczyć, co tam dalej. Czasami przedstawione informacje powodują reakcję "wow". Jeśli jeszcze kiedykolwiek spadnie śnieg, to idąc po lesie będę wiedział na czyim terytorium jestem gościem.

Pozycja ma ogromne walory edukacyjne i podaje je w najlepszej możliwej chyba formie. To osobna cecha, za którą należy ją wyróżnić.

Jako sam komiks sprawuje się równie świetnie. Należy pochwalić autora za umiejętną narrację, zaprojektowanie kadrów i przyjętą formułę graficzną. Dodatkowo z tego, jak opisani są ludzie - postaci autentyczne - daje się wyczuć ich ogromną pasję i zaangażowanie. Tak chyba wygląda życie ludzi, którzy kochają swoją pracę. Hm...
Oczywiście to powyższe jest nam podane w nienachalnej, niedeklaratywnej formie.

Zaskoczenie. Dobra rzecz. Zastanawiam się, czy nie dokupić jeszcze dla młodszych osobników po rodzinie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #989 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 18:21:36 »
Jestem prawie w połowie 7 żywotów Krogulca. I naprawdę dawno nie czytałem tak dobrego, klasycznego komiksu. Tempo jest niespieszne, ale dzięki świetnie napisanym postaciom (Ludwik XIII jest genialny) nie ma się wrażenia nudy, tylko się chłonie ten świat. Jednocześnie ciągłe sygnalizowanie, że przeznaczenie jest już dawno spisane nadaje świetnego klimatu tak jakby schyłku, czuć, że coś zmierza do końca. Rewelacja, mam nadzieję, że do końca utrzyma taki poziom.

Skończyłem, do końca trzyma poziom. A zakończenia by się sam Szekspir nie powstydził. Jeśli ktoś się jeszcze waha, kupujcie póki jest. Dla mnie to było duże zaskoczenie i zastanawiam się ilu jeszcze tak dobrych frankofonów u nas nie ma, za to mamy całą masę fastfoodów od Dufaux choćby.