Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 391218 razy)

marcinaldo, nori i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 16:16:00 »
Strefa Gazy. Przypisy - Joe Sacco po raz drugi. Po Palestynie udało mi się wypożyczyć kolejną pozycję opisującą podróże i rozmowy autora z rejonu bliskiego wschodu. O ile przez Palestynę płynąłem, o tyle Strefę Gazy męczę drugi dzień. Oczywiście jest to kwestia mniejszej ilości czasu na lekturę, ale też pewnego zmęczenia tematem. Tak jak nie da się ciągle czytać o holocauście, katyniu, mordach na kresach wschodnich, masakrze w kongo itd. Sacco sprawnie operuje dialogiem i ilustracjami, ale trochę mam jednak dość czytania o tych wszystkich upokorzeniach, prześladowaniach, segregacji, dyskryminacji, zbrodniach... Temat jest ważny i myślę, że zwieńczeniem ciężkiej pracy reporterskiej i pewną dozę satysfakcji spowodował u Sacco ostatni raport amnesty international nt. traktowania palestyńczyków przez żydów.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 23:13:39 »
Czytam sobie na przemian z Poławiaczem poszczególne trejdy Hrabstwa Harrow (całkiem przypadkiem okazało się, że tak książka jak i komiks bardzo do siebie pasują klimatem, tematem jak i częściowo podobnym miejscem akcji). Komiks ma swoje górki i dołki, jednak ze względu na dynamicznie prowadzoną historię i świetną robotę rysownika czyta (i ogląda) się rewelacyjnie.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #422 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 15:34:58 »
I co, jak Poławiacz? To może być świetna książka. Jeśli podobne do Harrow, to tym bardziej się cieszę, że już kupiłem tę książkę.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #423 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 15:41:40 »
Poławiacz na razie daje radę :)

Co prawda dość obyczajowo się zaczyna, i w pewnej chwili zwątpiłem, ale potem jest już naprawdę dobry klimat. Jestem aktualnie na końcu 2 dużego rozdziału, który pod koniec po prostu czyta się ciurkiem i trudno się oderwać.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Maj 2022, 16:51:11 wysłana przez kosmoski »

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #424 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 14:16:40 »
Clockwork Apple Tezuka. Udany zbiorek mroczniejszych opowiadań.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #425 dnia: So, 28 Maj 2022, 20:12:38 »
Niepamięć absolutna - ciekawy, niesztampowy temat. Choć odnoszę wrażenie, że koniec jakby ucięty...
Ale ogólnie pozycja wg mnie godna polecenia, zwłaszcza, że to polskie - oby więcej takich  ;D

Samuraj Jack tomy 1-4 - nie nudziłem się, choć niczym mnie nie zaskoczył  :D

Sandman - Śnienie: Przez bramy z rogu i kości - powiązane z Sandman Universum opowiadania, wg mnie ciekawe, zwłaszcza dla fana tego uniwersum.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #426 dnia: So, 28 Maj 2022, 22:03:48 »
Mogliby wydać drugi tom Śnienia w końcu.

Online michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #427 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 08:36:01 »
Mogliby wydać drugi tom Śnienia w końcu.
Chyba pierwszy  :), bo dostaliśmy tom drugi. Problem z pierwszą serią Śnienia jest taki, że brak zbiorczych. Nawet DC do tej pory nie wydało omnibusa, co jest dziwne bo klasyczne Books of Magic otrzymało dwa tomy zbierające wszytko z tej serii.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #428 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 09:15:17 »
Lotka - kroniki z piekieł - ciekawa pozycja, zwłaszcza dla fanów "mroczych" klimatów. Ale nie szukajcie tutaj morza krwi czy uciętych kończyn...
Akcja tutaj, wbrew pozorom, toczy się leniwie, a przecież
Spoiler: PokażUkryj
bohaterowie uciekają z piekła a gonią ich ogary piekielne
- jakby poruszanie po pustyni, w piasku, ich spowolniało... Jeśli to był celowy zabieg no to szacun  ;)
Warstwa graficzna świetna, ale... trudno mi było odróżnić niektóre bohaterki (nota bene bardzo podobne do bohaterek z innych komiksów S.).

Offline bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #429 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 11:53:19 »
Nadganiam trochę kolekcję BiZ i jestem mega ukontentowany.

Moc Shazama! - 96-stronicowa tytułowa powieść graficzna i 4 zeszyty następującej po niej serii. Pierwsza historia to origin i odnowienie postaci. Dowiadujemy się jak zginęli rodzice Billy'ego Batsona, jak został Kapitanem Marvelem oraz kim jest Black Adam i Doktor Sivana. Egipski grobowiec, odważni archeolodzy, przebiegli złodzieje, niezwykłe odkrycia i artefakty - wyraźnie czuć fascynację Indianą Jonesem. Ordwayowi zajęło kilka lat nałożenie kolorów i nie sposób nie zauważyć, że odstają one od seryjnej produkcji DC. Opowieść jest brutalniejsza, mroczniejsza niż wcześniejsze zabawne przygody młodego Batsona, ale bez przesady i zatracenia pierwotnego ducha. Następne zeszyty wprowadzają na scenę siostrę Billy'ego oraz tygrysa Pręgusia. Ta część ma jaśniejszą kolorystykę, więcej humoru, historyjki są lżejsze. Fajnie napisana, miła, odprężająca lektura. I chyba najlepszy Shazam ever.

Green Arrow: Łucznicy - odświeżenie postaci GA na łamach prestiżowej mini-serii (takiej jak Mroczny Rycerz Powraca) plus origin, czyli Cudowny rok. Po wydaniu Łuczników dziennikarze pytali Grella jakim cudem przewidział aferę Iran-Contras na pół roku przed jej wybuchem. Otóż Grell wymyślał historię śledząc doniesienia z gazet. I taki jest komiks: przyziemny, realistyczny, brudny, uwikłany w życie zwykłych ludzi. Oliver się starzeje, nabiera dystansu do swojego życia, chce się ustatkować i założyć rodzinę, ale nie jest mu to dane. Przenosi się z fikcyjnego miasta na ulice Seattle, ubiera cieplejszy kostium, rezygnuje z wymyślnych strzał. Przestępcy są naprawdę brutalni, nagość nie jest tabu a za wszystkim stoi polityka. Jeśli wolisz komiksy szpiegowskie czy sensacyjne a od super-hero stronisz, ale czasem chcesz czegoś takiego również spróbować to jest to właściwy komiks. Do tego świetne rysunki, nieco undergroundowe. Nieco słabszy jest Cudowny rok, choć to wciąż dobry komiks. Nie jest to zwykły origin, czego się obawiałem. Oliver podąża przede wszystkim za sprawą zamachu na kandydata na senatora, przy okazji ma kłopoty z wypożyczaniem stroju Robin Hooda i czasem wspomina jak wykuł swoje umiejętności na samotnej wyspie. Genezę postaci mamy więc wpleconą gdzieś dodatkowo do historii czerpiącej klimatem z Łuczników. Wyśmienity Green Arrow i wyśmienity komiks w ogóle. Do tego to naprawdę gruby tom.

Starman: Grzechy ojca - początek najsłynniejszego runu w dziejach Starmana. Najpierw mamy zamkniętą w czterech zeszytach historię wprowadzającą nowego Starmana, potem trzy one-shoty. Tak więc na dzień dobry ginie David Knight - dotychczasowy Starman a schedę po nim musi podjąć jego brat - Jack. Jack prowadzi antykwariat i wszelkie starocie to jego życie. James Robinson stawia w swoim runie na historię rodzinną, traktuje kosmiczne berło jako dziedzictwo rodu Knightów. Stosunki Jacka z bratem nie należały do najłatwiejszych, ojciec nie pokładał w nim nadziei a teraz przyszła pora aby zmienić priorytety i stać się Starmanem. Ostatnie trzy zeszyty to osobne opowiastki, które nie stawiają na akcję a raczej rozbudowę świata. Pisane są w duchu Gaimanowskim i jeśli komuś podobał się Sandman - warto sprawdzić i Starmana. Rysunki dosyć kanciaste, do których trzeba się przyzwyczaić, ale z czasem coraz bardziej dopracowane, mające interesujący sznyt. Nabrałem ochoty na zapoznanie się z dalszym ciągiem.
Batman returns
his books to the library

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #430 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 13:09:46 »
Giant - kolejna obyczajówka (tak sądzę  ;D), ładnie narysowana. Kolory w tonacji rdzawego metalu i szarości, co oddaje klimat wg mnie, czyli wizualnie b. dobrze.
Choć od początku wiadomo było jak to się skończy, czytało się to b. dobrze.

Online donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #431 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 15:38:16 »
Nie wiem jak taka perelka jak Daytripper mogla mnie do tej pory ominac, ale wlasnie naprawiam niedopatrzenie. Wczoraj przeczytalem kilka pierwszych rozdzialow, a dzis z wytesknienem czekam az nadejdzie wieczor, abym mogl czytac dalej. Nietuzinkowy, zmuszajacy do refleksji, mocny tytul, a im dalej - tym lepiej (przynajmniej na razie).
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline adamarluk

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #432 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 12:51:10 »
Tak zachwalaną Załogę Promienia. I chyba nie skończę, co za męczarnia. Dylematy nastokatek w kosmicznym anturażu. Równie dobrze mogłaby to być "Love Island".
Taki zlepek sztucznych tekstów, problemów, pretekstowych sytuacji. Nie czuć ani "wielkiej miłości", ani dramatu. Nic, pustka.
I ta społeczność gueer z kwiatkami typu "powiedziałam moim mamom" i wiadomymi końcówkami.
Rysunki na duży plus.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #433 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 12:59:06 »
E tam. Końcówki w Załogu promieniu są tak głupie, że będę się z tego śmiał do końca świata, mojegu lub jegu. Ale kto nigdy nie był zakochanym nastolatkiem niech pierwszu rzucu kamieniu.
Mnie na przykład bardzo wzruszyła ta scena:


Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #434 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 13:26:43 »
Komiksowe wprowadzenie do filozofii - "podręcznik" do filozofii (a raczej wstęp do niej). Jeśli chcesz coś się o filozofii dowiedzieć to to jest komiks dla Ciebie.
Temat przedstawiony w sposób, zabawny, z przykładami..  ale typowy dla tego typu komiksów.

Mroczne sekrety Olimpu - miała być petarda... nie wiem czy petarda, ale to wg mnie komiks co najmniej b. dobry. Rysunki, kadrowanie... uczta dla oczu. Nie lubię takiego formatu, ale tutaj świetnie się sprawdza.
Temat niby wałkowany, wszystkim znany... a jednak wg mnie przedstawiony z innego poziomu 
Spoiler: PokażUkryj
(z poziomu bogów)
niż wszyscy (albo bardziej ja  ;) ) znamy. Nie ma tutaj jakiejś rozbudowanej fabuły, wszystko toczy się swoim, wolnym rytmem... Chyba po to, żeby delektować się kolejnymi kadrami  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:03:22 wysłana przez kv »