Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 295900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ClaudiaFJ

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1620 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 12:36:12 »
W kwestii tłumaczeń do Vesper mam najwyższe zaufanie spośród wszystkich wydawnictw, na tym opierają swoją markę. Tłumaczenia Lovecrafta autorstwa Płazy są bezkonkurencyjne, a Wellsa tłumaczył m.in. bardzo kompetentny Krzysztof Sokołowski. Ich wydania są wysmakowane i solidne, zarówno w treści jak i w formie. Dziwię się, że ktoś może kupować coś innego jeśli ma alternatywę w postaci wydania Vespera (i to w dodatku w cenie podobnej lub niższej).
Tylko, że otwierasz książkę z Hachette a tam upchane kilka opowiadań pod jednym tytułem. Gdzie indziej są pojedyncze. A wielu, które wydaje w swoich tomach Hachette nie kupisz nigdzie. Np ja mam Kolekcje Dickensa i jest ona bezkonkurencyjna na rynku, bo zawiera wszystkie jego dzieła. A większości również nie można ich kupić.


A tu odpowiedź jaką dostałam od Hachette:

"Staramy się wydawać książki w pełnych wersjach bez cięć
Większość książek będzie miała nowe tłumaczenia"


Dobra, napisałam kolejnego maila, w którym zwróciłam uwagę jak wiele błędów zawiera "Frankenstein". Może będą zwracać większą uwagę na treść i tekst swoich książek. Powinna być korekta a tej chyba brak, bo nic o niej nie ma w danych o książce.

Edit.
Dostałam odpowiedź: "Oczywiście przekażemy tą informację do osób decyzyjnych, aby zwrócić na to uwagę."

« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Październik 2023, 14:00:06 wysłana przez ClaudiaFJ »

Offline Kadet

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1621 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 20:12:21 »
A tu odpowiedź jaką dostałam od Hachette:

"Staramy się wydawać książki w pełnych wersjach bez cięć
Większość książek będzie miała nowe tłumaczenia"



Nie wiem, czy tej odpowiedzi można zawierzyć... Eridravenowi też pisali, że tłumaczenia są nowe, a tak naprawdę były stare z domeny publicznej (ostatni post w linku poniżej i dalej na następnej stronie).

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/hachette/1470/

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że wszędzie, gdzie będzie dostępne tłumaczenie z domeny publicznej, to będą je brać, żeby przyciąć koszty. A to, że przekłady te czasem są gorszej jakości, to już inna para kaloszy.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline ClaudiaFJ

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1622 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 20:21:11 »
Tak, nie wiadomo. Myślę, że jedne ksiazki mogą być bardziej udane a inne mniej.

Ja mialam okazję porównać Dickensa i np "Klub Pickwicka" miał to samo tłumaczenie, które mialam w pięknej dwutomowowej starej książce, zaś "Samotnia" ma inne tłumaczenie, więc sobie zostawiłam mój stary egzemplarz.

Niestety z klasyki horroru zdążyłam wyprzedać co miałam i żałuję. Wczoraj kupilam wydanie Vesper "Frankensteina" I tą drugą, która wyszła jako pierwsza w kolekcji, więc będę mogła sobie porównać.

Mimo to uważam, po ciężkich przemyśleniach, że warto iść w tą kolekcję. Hachette pakuje pod jeden tytul inne pozycje, jeżeli się zmieszczą - więc dostajemy dużo więcej niż po prostu 80 książek z jednym tytułem. A wielu dzieł nie da się kupić. Tak jak Dickens nie miał konkurencji- tylko Hachette wydało całość:)

Offline WolfSazen

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1623 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 13:11:27 »
Trochę szkoda, że tłumaczenia póki co są takie niedorobione. Chciałem zacząć zbierać i tę kolekcję ale jeśli tak źle to wygląda to chyba odpuszczę i wesprę mniejszych wydawców z tego co już wyszło. Takie gigant jak Hachette a znowu oszczędza na tłumaczeniach…

Offline starcek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1624 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 13:58:19 »
I dlatego w przypadku takich autorów najlepiej jest zaoszczędzić na kolekcji i skorzystać z osiągnięć Projektu Gutenberga.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline WolfSazen

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1625 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 14:08:44 »
I dlatego w przypadku takich autorów najlepiej jest zaoszczędzić na kolekcji i skorzystać z osiągnięć Projektu Gutenberga.

Inicjatywa fajna, tylko to nie ksiązki w formie papierowej ;)

Offline starcek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1626 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 14:29:07 »
Inicjatywa fajna, tylko to nie ksiązki w formie papierowej ;)

I to jest super - więcej miejsca na komiksy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline WolfSazen

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1627 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 16:11:14 »
I to jest super - więcej miejsca na komiksy.

Nie samymi komiksami człowiek żyje, a klasykę zawsze warto mieć na półce :D

Online Xmen

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1628 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 17:00:02 »
Niektórzy twierdzą nawet że warto znać klasykę, nie tylko ja mieć.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline kenji

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1629 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 12:50:20 »
no i co z tym Thorgalem? coś wiadomo na jakim etapie są testy?

Offline Kandor

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1630 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 14:06:38 »
no i co z tym Thorgalem? coś wiadomo na jakim etapie są testy?
Hachette nic ci nie powie, nawet nie nazywa tego testem (co najwyżej odpisze że "zawiesza kolekcję" dodając "aby ją lepiej przygotować" czy coś w tym sensie- co w praktyce nie jest prawdą, ale też trudno tu im zarzucić faktyczne kłamstwo - po prostu kolekcja wystartuje w przyszłości albo nie).
Jeśli zdecydują się wydawać, to będzie to najszybciej 5 miesięcy od zakończenia testu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Październik 2023, 14:18:01 wysłana przez Kandor »

Offline eridraven

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1631 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 16:01:19 »
No i można zbierać Terminatora: https://www.kolekcja-terminator.pl/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Pawel.M

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1632 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 20:30:22 »
Kupiłem jeden tomik tej kolekcji Mistrzowie Fantastyki i Horroru. Tłumaczenia z domeny (przedwojenne, mimo że część opowiadań ma nowsze), brak korekty. Pliki do wydruku brane chyba z Chomika czy Docera. Tu więcej:
https://seczytam.blogspot.com/2023/12/jack-london-szkaratna-dzuma-i-inne.html

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1633 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 09:36:25 »
no i co z tym Thorgalem? coś wiadomo na jakim etapie są testy?

A byłeś grzeczny w tym roku? W kończącym się 2023 Hachette wydało w styczniu Kolekcję Marvel Origins, którą testowało jesienią 2022. Jeśli test dobrze poszedł wydawnictwu i się sprzedał, możemy się modlić i liczyć na restart po nowym roku. Tylko po co? Przecież są wydania Egmontu i to taniej.(michał81 mode) - Czyli Kolekcja Thorgala jest niepotrzebna.

Tymczasem zobaczcie co testują we Francji. Komiks z pasującym do niego kubkiem. Ciekawy pomysł. Szkoda, że nie ma listy dalszych tytułów.
https://www.hachette-collections.com/fr-fr/collection-marvel-box/?utm_source=HachetteCo_site&utm_medium=Vignette&utm_campaign=MV232&hct=MVHCO

Offline Gustavus_tG

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1634 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 10:00:27 »
Dopóki AI nie zostanie zaprzęgnięte na pełen etat do robienia tłumaczeń, to zawsze będzie z nimi coś nie tak.