Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183933 razy)

Alienus66, Teli, korek42, simon84w (+ 1 Ukrytych) i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #945 dnia: So, 16 Marzec 2024, 18:28:30 »
Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że redaktor nie miał pojęcia co sprawdza. Co z tego że w tym komiksie mogło tak być, jeżeli nie było? To jak miał sprawdzić, jeżeli nie wiedział jak było w oryginale?
No ogólnie masz rację. Nie wiem, jak dokładnie wygląda taka praca, chodziło mi o to, że akurat w tym komiksie to nie musiało wyglądać podejrzanie.


Castiglione, ja nawet nie wiedziałem że tu w weekend zaglądają aż 22 osoby. Brawo, ja jestem 23. ;-D
Michał81 zaburzył statystykę ;)

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #946 dnia: So, 16 Marzec 2024, 22:31:44 »
32. Piszemy miasta?

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #947 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 20:09:44 »
Powiem tylko, że ta złośliwość wobec komiksów z panoramami była niepotrzebna. Albo TK nie pamięta, że to właśnie Egmont już w 1992 roku wprowadził panoramy na polski rynek w pierwszej serii Giganta. To, że potem nie potrafili wykorzystać ich komercyjnego potencjału jak konkurencja :) jest winą wydawnictwa, a nie panoram.

Offline Alexandrus888

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #948 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 20:51:55 »
Powiem tylko, że ta złośliwość wobec wydawnictwa Egmont była niepotrzebna. Albo 8azyliszek nieuważnie słuchał, albo nie załapał, że TK nie jest już głosem Wielkiego E i mówi za siebie. Co najwyżej z słów "wiem, że wśród was jest wielu wielbicieli panoram... ...rzecz gustu", można wywnioskować, że sam pan Kołodziejczak nie lubi panoram. "Kwestia gustu".

Ich komercyjny potencjał jest taki, że zmusza estetów do kupowania wszystkiego jak leci. W przypadku serii z ciągiem fabularnym (Dragon Ball, Sin City) jest to ok, w przypadku kolekcji zwykły skok na kasę i żerowanie na komplecistach.

Offline wilk

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #949 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 10:51:50 »
Sprawozdanie finansowe Story House Egmont za 2023 r.: https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/egment-story-house-czasopisma-dzieci-ile-zarabia

Zysk mniejszy, przychód większy, wynagrodzenia praktycznie bez zmian. Jeśli ktoś siedzi sprawozdaniach to zapewne może ciekawe informacje z tego wyczytać. Oczywiście to są dane z całej działalności Egmontu, nie tylko z branży komiksowej.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #950 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 11:03:00 »
Zysk mniejszy, przychód większy
No a ponoć tak nieprzyzwoicie podnieśli marże.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #951 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 11:45:15 »
U mnie w branży to od tego dodruku podrożało wszystko od 50% do 100%.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Xmen

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #952 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 13:36:35 »
Prąd ci też podrożał  :D
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #953 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 15:09:32 »
Sam towar tyle podrożał, pomijać wszystkie koszty dodatkowe.
A prąd to zaraz tobie podrożeje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Xmen

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #954 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 16:27:41 »
Przynajmniej oszczędzasz na pracownikach.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #955 dnia: So, 23 Marzec 2024, 10:00:46 »

4 tom Amazing Spider-man Straczynskiego w 2024, 5 tom na początku 2025
jeszcze dwa tomy Amazing Spider-man z Marvel Fresh w 2023
jeszcze dwa tomy Avengers z Marvel Fresh w 2023

znikome szanse na dodruki Marvel Now
dodruki Venoma w drugiej połowie lipca

nie będzie Daredevil/The Punisher: Seventh Circle wydanego w runie Charles Soule'a, przynajmniej na razie (osobiście uważam, że tego nie będzie, bo po prostu ktoś to przegapił i wydawanie tego później nie ma już sensu, bo historia dzieje się w konkretnym momencie całego runu, nie jest też wymagana do zrozumienia wydarzeń jakie dzieją się w serii głównej)

kwestie czytania X-men pozostawię bez komentarza, bo sami zrobili bałagan, a mogli wydać epiki X-men

komiksowe kontynuacje W dół, do Ziemi w planach na 2025
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2024, 10:34:19 wysłana przez michał81 »

Offline Gustavus_tG

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #956 dnia: So, 23 Marzec 2024, 10:51:43 »
I ktoś już zdążył zapytać o epiki X-Menowe w komentarzu do materiału
Mnie zaciekawił ten proces produkcyjny, bo z wypowiedzi wynika, że bardzo duży nacisk położony jest tam na kontrolę jakości przed finalnym wydrukiem.

Offline Zwirek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #957 dnia: So, 23 Marzec 2024, 11:16:29 »
To nie jest "bardzo duży nacisk na kontrolę jakości", tylko tak po prostu wygląda kontrola jakości. Jeszcze czasami wysyła się do akceptacji za granicę.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #958 dnia: So, 23 Marzec 2024, 11:21:24 »
Parę odcinków i pani już się wyrobiła, teksty w stylu: nie będzie w tym naszym wydaniu co nie znaczy, że nigdy jej nie wydamy  :) szacun, korporo mowa dobrze weszła.

Żeby coś uśmiercić to trzeba coś wydawać, przecież oni praktycznie nic nie wydali z tego Moon Knighta, 3 trejdy z Marvel Now i Bendisa, bo Bendisa napisał.

Te wszystkie epiki co Marvel wymyśli to najlepszy pomysł od powstania chleba krojonego.

Wydali te milestony bo więcej tego im się sprzeda niż mieli wydawać inaczej.

Wolverajn się mówi. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Crono

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #959 dnia: So, 23 Marzec 2024, 11:31:22 »
Wolverajn to wiadomo, ale nie wiedziałem że mówi się finiks a nie feniks. Człowiek się całe życie uczy. Wracając do X-Men, to faktycznie mogliby powiedzieć tak jak xanar napisał, że według nich to bardziej opłacalna opcja. Nawet bym to zrozumiał. Ale pewnie i tak nic nie skomentują. Zresztą, w du**e mam teraz te ich epiki, czytam w oryginale i o dziwo nawet ten papier cienki zaczyna mi odpowiadać🙂
Edit: ale wiadomo, jakby wyszły w PL epiki to też bym kupił😅