Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183252 razy)

lis22 i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #930 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 19:48:52 »
Ktoś może słyszał o ewentualnym dodruku trzeciego tomu Sagi o potworze z bagien? Dwójkę dorzucili w ubiegłym roku.
Z tego co pamiętam to dodruki "dorosłych" serii mają być w drugim półroczu

Offline Kyms

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #931 dnia: So, 16 Marzec 2024, 10:04:18 »
Setny odcinek "Wieści ze Świata Komiksu"  ;)


Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #932 dnia: So, 16 Marzec 2024, 11:08:47 »
Co do tego filmu. Pani Martyno - jak można mówić, że TK jest "niezastąpiony", skoro dosłownie to pani zajęła jego miejsce w wydawnictwie Egmont Polska (SHE)? :) To zdanie jest logicznie sprzeczne. Nieusuwalny, niezatapialny chyba pasowały by tu bardziej.

A potem TK się chwali wręcz swoimi błędami drukarskimi. Mnie to zaskakuje. A zdanie że jak ktoś nie kupił Rosy tom 10 bo czekał na dodruk, ale poprawionego dodruku nie będzie, jest genialne wobec klientów.

Spoiler: PokażUkryj
Polski rynek komiksowy, gdyby w Egmoncie Polska przyjęli dymisję TK w 2004 roku. :)



Żarty o podwyższaniu cen komiksów w Polsce, zawsze w cenie.

PS.Midar dorwałeś wreszcie autograf Marvano?
« Ostatnia zmiana: So, 16 Marzec 2024, 11:42:17 wysłana przez Bazyliszek »

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #933 dnia: So, 16 Marzec 2024, 11:26:17 »
Najlepszy odcinek, jak dobrze z rana posłuchać jak komuś coś nie wychodzi  :) od razu dzień zrobiony :)

A dlaczego u Martyny Chrzanowskiej wyświetla się podpis kierownik a nie kierowniczka, to w ogóle jeszcze legalne jest. :)

No i pani Martyno, czy na prawdę te parę zdań to trzeba z kartki/laptopa czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Rotting Hood

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #934 dnia: So, 16 Marzec 2024, 11:39:19 »
Ja uważam, że czasami trzeba zluzować "gacie". Interesuje się komiksami od 2012 roku gdy spotkałam na festiwalu w Łodzi Glenna Fabry'ego i Simona Bisley'a, którzy uczynili mi pierwsze w życiu rysunki/wrysy na komiksach i zarazili pasją. Zawsze miło mi się słucha o smaczkach z festiwali, o gościach. Posłuchanie tego co działo się na rynku komiksowym dla mnie jest ciekawe. Kto miał wystąpić w 100 odcinku jak nie TK, który tworzył 90% z nich. Kto mógłby coś opowiedzieć jak nie człowiek, który przeżył tam tyle lat, spotkał tylu ludzi związanych z branżą komiksową.
No i posiadam tom 10 Rosy bo nie przeszkadzał mi brak na okładce, a pamiętam co było pisane. Lucky Ja.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #935 dnia: So, 16 Marzec 2024, 12:36:45 »
Spoiler: PokażUkryj
To forum, gdyby niektóre bany były permanentne. :)


Offline Death

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #936 dnia: So, 16 Marzec 2024, 14:23:33 »
A dlaczego u Martyny Chrzanowskiej wyświetla się podpis kierownik a nie kierowniczka, to w ogóle jeszcze legalne jest. :)
Bo była w tym odcinku tylko gościnią. :)

Offline keram2

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #937 dnia: So, 16 Marzec 2024, 14:27:49 »
Filmik dość ciekawy, fajnie się oglądało, ale wolałbym posłuchać o wpadkach innego rodzaju.

Chętnie posłuchałbym o kulisach podejmowania decyzji pewnych przedsięwzięć wydawniczych, np. "Fantasy komiks" - jakie były nadzieje związane z tym tytułem i dlaczego zdaniem TK nie wyszło.
Podobnie w przypadku paru innych rzeczy (manga , crossgen, fumetti, klub kawalarzy), chętnie bym posłuchał o różnych aspektach podejmowania decyzji w Egmoncie, oczywiście nie tylko o wpadkach, ale i sukcesach (może jakaś linia wydawnicza odniosła sukces ponad oczekiwania?).

 Rzecz jasna w jednym krótkim filmiku tego się nie zmieści, ale w tym roku mamy 25 lat Klubu Świata Komiksu - może z tej okazji jakieś porządniejsze podsumowanie?

Offline Kvothe

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #938 dnia: So, 16 Marzec 2024, 14:36:04 »
E nie podaje ilości sprzedanych komiksów, ani nakładów. A a ty byś chciał aby ci całą kuchnie ujawnili, zwłaszcza o wpadkach ;D


Offline Crono

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #939 dnia: So, 16 Marzec 2024, 15:03:42 »
Zaskoczyła mnie ta historia o Sandmanie. Jak ktoś mógł nie wyłapać czarno-białych stron, tylko dopiero zauważył to TK? Czyli co, rozumiem że wydruk sprawdzała osoba, która nie miała zielonego pojęcia jak wygląda komiks? 🙄

Offline Kandor

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #940 dnia: So, 16 Marzec 2024, 15:18:07 »
Castiglione, ja nawet nie wiedziałem że tu w weekend zaglądają aż 22 osoby. Brawo, ja jestem 23. ;-D

Offline greg0

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #941 dnia: So, 16 Marzec 2024, 16:20:30 »
E nie podaje ilości sprzedanych komiksów, ani nakładów.
Łamignat Straszliwy (wyd.l)
nakład: 6-7 tysięcy.
WZŚK odc. 100  3:59   :D
Ważne żeby narzekać...

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #942 dnia: So, 16 Marzec 2024, 17:24:01 »
Zaskoczyła mnie ta historia o Sandmanie. Jak ktoś mógł nie wyłapać czarno-białych stron, tylko dopiero zauważył to TK? Czyli co, rozumiem że wydruk sprawdzała osoba, która nie miała zielonego pojęcia jak wygląda komiks? 🙄
Nawet mnie kupuje ta wersja, że akurat w tym komiksie mogłoby tak faktycznie być, więc redaktor nie zainterweniował.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #943 dnia: So, 16 Marzec 2024, 17:45:42 »
Aj, liczyłem na jakąś promocję w sklepie Egmontu z okazji 100. filmiku, np. -100%...
Film OK, choć większość tych anegdot już kojarzę i chyba właśnie z kanału Egmontu.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Crono

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #944 dnia: So, 16 Marzec 2024, 17:52:54 »
Nawet mnie kupuje ta wersja, że akurat w tym komiksie mogłoby tak faktycznie być, więc redaktor nie zainterweniował.
Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że redaktor nie miał pojęcia co sprawdza. Co z tego że w tym komiksie mogło tak być, jeżeli nie było? To jak miał sprawdzić, jeżeli nie wiedział jak było w oryginale?