Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183396 razy)

Zielcok, adamarluk, kv, GSPdibbler, stab, KolegaKolegi, marcing, krt, Klint, musznik11, Lipa, LukCook, radef i 24 Gości przegląda ten wątek.

Offline jahred666

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #870 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 09:33:44 »
Zamknąć DC Deluxe i otworzyć DC Deluxe 2.0 w nieco innej szacie graficznej (obwoluty + lepsze okładki) to akurat żadna sztuka...

Te czarne, proste okładki to niestety szajs nie z tej ziemi.

no właśnie, żeby chociaż jeszcze tłoczenia były w innym kolorze i na grzbiecie to juz inna gadka by była...

Online jotkwadrat

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #871 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 10:52:32 »
@Alexandrus888
Chyba najwygodniejszą formą poznania pierwszych przygód Supermana, Batmana, Wonder Woman, Flasha, Green Arrowa, Green Lanterna, JLA, Supergirl, Teen Titans są omnibusy Golden i Silver Age. Tam jest pięknie, po kolei od samego początku. Niestety - większość tomów jest w tym momencie nie do dostania, ale może będą kiedyś dodruki?

Zaczęli też wydawać tę samą zawartość w tańszych wydaniach w miękkiej oprawie - dzieląc każdego omnibusa na 2 tomy, ale tak wydano tylko po kilka tomów. Na pewno Batmana, Supermana, WW, World Finest, Supergirl, chyba Green Arrowa. Co do reszty nie jestem pewien.

Online Klint

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #872 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 11:38:16 »
To co czekamy na pakiet majowy 😎

Offline Smok

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #873 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 13:12:31 »
Z DC Deluxe chodzi o to, że pod tą obwolutą, powinna być zwykła okładka. Mogłaby być nawet uproszczona, ale żeby była, jeśli się upierają przy tych obwolutach. Mucha ze swoją "Sprawiedliwością" pokazała jak to należy zrobić. Ale mija 9 lat od pierwszego "Czerwonego Syna", sporo ludzi narzeka na samo czarne płótno, ale Egmont nie reaguje.

Często napotykam się na podobne słowa i ciekawi mnie, skąd to przeświadczenie, że pod obwolutą powinna być zwykła okładka a nie coś w stylu okładek DC Deluxe od Egmontu. Przecież DC w wydaniach deluxe i w omnibusach też czasami stosuje czarne okładki z tłoczeniem. Poniżej trzy przykłady ode mnie, a pewnie jest tego więcej, więc normalna okładka pod obwolutą nie jest jakąś normą.





Obecnie DC zapowiedziało DC Finest, które będzie odpowiednikiem marvelowych epików i tam też będzie zeszyt po zeszycie od najdawniejszych czasów.

Nie w każdym przypadku będą to najdawniejsze czasy. Z Wonder Woman zaczynają od Gail Simone (2007-2009).
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #874 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 13:29:19 »
Cytuj
Nie w każdym przypadku będą to najdawniejsze czasy. Z Wonder Woman zaczynają od Gail Simone (2007-2009).
Docelowo DC cofnie sie też do pierwszych, kiedyś w przyszłości. Jak narazie tylko Superman wychodzi od tych pierwszych zeszytów.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #875 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 13:54:53 »
Dla mnie to ma dosyć marginalne znaczenie, jaka okładka jest pod obwolutą.

Offline Kandor

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #876 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 14:03:02 »
Smok, "czasami", i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w czym problem. Zamówiłem od DC i Marvela ze 20 nowych HC w ubiegłym roku i tylko dwa nowe wydania z pierwszymi przygodami Avengers miały czarne okładki, a nawet tam były kolorowe (zielone) elementy. Poza tym polski czytelnik nie ma za bardzo wyboru bo z reguły dostaje taki komiks tylko w jednym wydaniu dostępnym aktualnie na rynku.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 14:32:37 wysłana przez Kandor »

Offline Tymon Nadany

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #877 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 14:20:45 »
Obwoluta i czarne okładki  to nie tylko domena polskich i zagranicznych wydań komiksowych. Mam 4 albumy oparte na serialach o prehistorii tv BBC konkretnie, Walking of The Beast,  Prehistoric America, Sea Monsters i Prehistoric Life BBC i wszystkie mają obwoluty a pod nimi  okładki są czarne bez tłoczeń. Kupiłem jeszcze z drugiej ręki sporo tańszą książkę  End of Megafauna bez obwoluty ale tam z kolei okładka jest brązowa a tytuł książki jest wytłoczony na grzbiecie.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #878 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 14:46:00 »
Prawda jest taka, że jeśli Egmont zacznie drukować coś pod obwolutą na okładkach, to spowoduje podwyższenie ceny DC Deluxe. Nie bez powodu Timof w dodrukach Donżona zrezygnował z obwolut, aby utrzymać cenę, za co i tak już wieszano na nim za to psy, że nie pasuje one do kolejnych tomów.

Offline Midar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #879 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 16:50:54 »
Nie bez powodu Timof w dodrukach Donżona zrezygnował z obwolut, aby utrzymać cenę, za co i tak już wieszano na nim za to psy, że nie pasuje one do kolejnych tomów.
A ceny i tak nie utrzymał, poszybowała w kosmos. Tom 1 z 140 na 200, tom 2 z 169 na 250. Jeszcze do tego przestał foliować, co przy tak drogich pozycjach jest zwykłym draństwem. Egmont pod tym względem ma duży plus, obwoluty i okładki nie są porysowane, jakby szorowały po asfalcie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 17:00:07 wysłana przez Midar »

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #880 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 17:36:33 »
Źle wyglądają te czarne okładki pod obwolutą, jak coś wydanego w latach 80. Z
Masz po to obwolutę, żebyś nie musiał patrzeć na te czarne okładki.

Zamiast obowlut i tych czarnych okładek mogliby robić normalne okładki.
A potem przyjedzie taka maruda jedna czy druga i napisze, że mu nie pasuje do wcześniejszych DC Deluxe. I jeśli liczysz, że cena spadanie po usunięciu jej i drukowaniu normalnej okładki to możesz sobie o tym tylko pomarzyć, co znowu też spowoduje marudzenie innych, że im coś zabrano. Inna sprawa, że takiej edycji (mającej obwolutę) może wymagać licencja, o której nic nie wiemy.

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #881 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 19:04:09 »
Smok podajesz fajne przykłady. Ja na to patrzę z punktu widzenia porównania z Muchą. Czerwony Syn i Sprawiedliwość wyszły jednej wiosny 2015 roku i to Mucha zrobiła komiks z obwolutą porządnie. Egmont wydał to dość spartańsko, ale znaczącej różnicy w cenie na korzyść klienta brak.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 19:22:43 wysłana przez Bazyliszek »

Offline pioma10

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #882 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:26:25 »
Z kolei ja czekam aż Egmont wyda "Batman & Dylan Dog". Może w drugiej połowie tego roku.
Jak sądzicie, jakie szanse są na to?

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #883 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:29:59 »
Z kolei ja czekam aż Egmont wyda "Batman & Dylan Dog". Może w drugiej połowie tego roku.
Jak sądzicie, jakie szanse są na to?
Przecież padła zapowiedź, że będzie w tym roku, więc na 100%.

Offline Mateusz

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #884 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 08:11:22 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami