Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183228 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Juby

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #840 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 14:27:53 »
Ja się zastanawiam na ile duble z Muchy są opłacalne dla E (m.in Sprawiedliwość a teraz DH i MZ). Niby Sprawiedliwość pokazuje że ostatnie sztuki ale tu magnesem mogła być powiększona wersja.  DH i MZ większość z nas czytała i podejrzewam że puściła dalej lub resztka ma jeszcze na półce, czy naprawdę kupicie kolejną wersję żeby mieć obie (pytanie do tych co czytali/mają na półce) ???
Mam oba tytuły od Muchy, ale jak trafi się fajna promocja na wydania DC Deluxe (tak z -40-50%) to może kupię je po raz drugi. Czemu? Po pierwsze, bo również chcę je postawić obok Roku pierwszego (układam komiksy rozmiarami, czyli większe w obwolucie mają osobną półkę). Po drugie, Długie Halloween to mój ulubiony komiks z Batmanem ever, więc go nigdy za wiele (wydanie z WKKDC też posiadam i jeszcze kupiłem do niego obwoluty). Wreszcie po trzecie - papier/tusz w wydaniu Muchy (nie wiem co jest temu winne) są takie, że lekko dotkniesz kartki, a już zostaje na niej odcisk palca, którego ciężko zetrzeć, no i - choć czytałem najstaranniej jak mogłem - przekoślawił mi się grzbiet Mrocznego zwycięstwa i nie wygląda to dobrze na półce. Wydania Egmont będą w obwolucie (więc z grzbietem może się dziać co chce), problem z odciskami palców pewnie będzie mniejszy (choć i tak Egmont nie wytrzymuje pod tym względem porównania z czeskimi CREW lub BBartKOMiKS, gdzie można nawet obślinionym paluchem przejechać po kartce, a na niej nic nie zostaje), a format obrazu minimalnie większy + może będą jeszcze jakieś nowe dodatki.

Nigdy nie miałem problemu z obwolutami (zdejmuję je do czytania), ale też nie przyglądam się im sprawdzając czy są w stanie mint, czy może pojawiła się na nich jakaś ryska, lub wgniotka. W każdym razie lubię to w DC Deluxe, bo obwoluty są glossy z mocnym kontrastem, a zwykłe wydania w sztywnej oprawie to zazwyczaj mat, który wygląda mniej atrakcyjnie (ile bym dał, aby okładki Knightfall i NML były takie, jak w JLA Morrisona).

Dochodzą jeszcze ludzie, którzy nie kupili tego 10 lat temu bo nie interesowali się
Dokładnie. Jeden komiks wydany 11, drugi 10 lat temu (ten pierwszy wznowiony w kolekcji ponad 7 lat temu). Dla kogoś to może być szmat czasu, szczególnie jeśli wszedł w hobby komiksowe w ostatnich pięciu latach i nigdy nie miał okazji kupić inaczej, niż używki za chore pieniądze. Teraz będzie okazja, w dodatku to dobry ruch wydawnictwa, bo oba są pewniakami sprzedażowymi, a w ubiegłym roku wznowiono w DC Deluxe Rok pierwszy, którego TLH i DV są nieoficjalną kontynuacją.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #841 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 23:35:22 »
Odebrałem dziś Spider-man Noir i niestety, ale muszę rozczarować część użytkowników forum, ale barwione grzbiety karetek
Spoiler: PokażUkryj
NIE BRUDZĄ PALCÓW.
I tak jak poprzednio papier ponownie jest grubszy.

Offline zombie001

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #842 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 00:38:50 »
Te Marvele jakieś ekskluzywne się ostatnio robią.

A DC Deluxe nadal z tymi bieda-czarnymi okładkami, i nawet bez dodatkowych tłoczeń na przodzie i grzbiecie...

:(
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Xmen

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #843 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 00:43:46 »
Przynajmniej mają wkur*iające obwoluty  ;)
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #844 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 12:34:37 »
W kwestii nowych Asterixów, jestem trochę nie w temacie. Są już te nowe wydania z Leksykonem, czy mają dopiero być? Wiadomo kiedy? Bo w sumie nie mam tomu "12 Prac Asterixa", a bym sobie go kupił do Kolekcji i porównania ze starym wydaniem "Asterix Gladiator", na które kiedyś trafiłem na bazarze.

Offline _Paweł

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #845 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 12:52:13 »
Nie ma i na razie bez daty wydania, w sklepie same 'stare' wydania: https://egmont.pl/szukaj?q=asteriks&sortBy=dayOfAppearanceDesc

Offline Gazza

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #846 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 13:29:56 »
Przynajmniej mają wkur*iające obwoluty  ;)
Nie rozumiem o co chodzi z tymi obwolutami. Są takie jak być powinny. Obwoluta to obwoluta. Czy to w oryginale czy w rodzimym wydaniu. Jeśli czegoś czepiać się (w linii Deluxe) to tych wytłoczeń. A właściwie ich braku na grzbietach i braku jakiegokolwiek barwienia.

Offline dinogal

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #847 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 13:49:44 »
Nie rozumiem o co chodzi z tymi obwolutami. Są takie jak być powinny. Obwoluta to obwoluta. Czy to w oryginale czy w rodzimym wydaniu. Jeśli czegoś czepiać się (w linii Deluxe) to tych wytłoczeń. A właściwie ich braku na grzbietach i braku jakiegokolwiek barwienia.

część osób nienawidzi obwolut i woląca normalne okładki w wydaniach jak DC BL czy MC :) to jak ze szkołą falenicką i otwocką każdy ma swoją ;)

Offline Xmen

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #848 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 19:08:05 »
Ja się nie czepiam obwolut. One spełniają swoją rolę, mają wkurw*ać i to właśnie robią. W oryginale, czy w polskim wydaniu wkurw*ają tak samo.
Stwierdziłem tylko fakt ;)
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #849 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 23:05:59 »
Z DC Deluxe chodzi o to, że pod tą obwolutą, powinna być zwykła okładka. Mogłaby być nawet uproszczona, ale żeby była, jeśli się upierają przy tych obwolutach. Mucha ze swoją "Sprawiedliwością" pokazała jak to należy zrobić. Ale mija 9 lat od pierwszego "Czerwonego Syna", sporo ludzi narzeka na samo czarne płótno, ale Egmont nie reaguje.

Offline Zwirek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #850 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 23:23:33 »
Ale mija 9 lat od pierwszego "Czerwonego Syna", sporo ludzi narzeka na samo czarne płótno, ale Egmont nie reaguje.

Gdyby Egmont zmienił wygląd DC Deluxe w trakcie jego wydawania, to dopiero zrobilibyście aferę. Mogłyby się nawet pojawić głosy co poniektórych fanatyków, że cała kolekcja do śmieci.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #851 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 23:41:45 »
W grudniu 2023 Egmont zmienił format Marvel Classic w New Mutants i pogrubił papier. Są na to jakieś śladowe reakcje negatywne. Niby fajnie że są trochę większe rysunki. Ale kosztuje to więcej i teraz odstaje od wszystkich poprzednich tomów. Naśladują Muchę pod tym względem, tyle że np. ja mam o wiele mniej komiksów w tym większym formacie, wobec stosów komiksów w standardowym.

A w DC Deluxe nie chciałbym żeby coś innego zmieniali, poza tym, żeby było coś więcej pod tą obwolutą, niż tylko czarne płótno.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #852 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 23:44:43 »
Nie zmienili żadnego formatu w Marvel Classic, bo "New Mutants" nie są wydani w linii Marvel Classic.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #853 dnia: So, 02 Marzec 2024, 06:57:41 »
W grudniu 2023 Egmont zmienił format Marvel Classic w New Mutants i pogrubił papier.
Przestałbyś trollować.

Offline roble

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #854 dnia: So, 02 Marzec 2024, 07:38:03 »
W grudniu 2023 Egmont zmienił format Marvel Classic w New Mutants i pogrubił papier.

no 8azyl, dałeś tu dupy..  :)