Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183245 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 00:32:13 »
Czy dobrze pamiętam poprzednią dyskusję? Tylko 3 tom tego wydania Śmierci i Powrotu Supermana, będzie zawierał premierowy materiał, a pierwsze dwa, to w większości zawartość TM Semiców?

Rządy Supermanów naprawdę fajnie się czytało. A numer z Pogrzebem Przyjaciela to był mój pierwszy (i długo jedyny) komiks z Supermanem który kupił mi mój tato.




Offline Gustavus_tG

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 12:22:22 »
Akurat w przypadku tego eventu Semic wydał wszystko, co istotne. Trochę to trwało, to fakt, ale była to dobra lektura.

Online SawiK

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #827 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 10:05:40 »
Up
Ja liczę na smaczki typu wycięte kadry/strony np gdy Jonathan przebywał w zaświatach i ratował dusze Clarka, trochę tych stron w Semicu wycieli, a były tam fajne panelowe prace Jurgensa, juz nie mogę sie tego doczekać.
Uciesza mnie tez zeszytu (zapchaj dziury) których tez w Polsce nie mieliśmy jak i zeszyty które mogły by spokojnie byc wydane. Po Knightfall mogliśmy sie przekonać i le BatAzraela nam wycieto. Dlatego cieszę się na takie powroty do przeszłości, świetna decyzja Egmontu i oby tak dalej.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #828 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 12:09:07 »
@UP
A nie miałbyś ochoty najpierw przeczytać np. Camelot, Blue i Red i innych, zamiast tylko smaczków? W temacie Supermana jest masa premierowych rzeczy do wydania po polsku.

https://www.salvat.com/batman-y-superman-101?page=2

Offline xardas

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #829 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 12:43:14 »
Czemu musisz zawsze spamować jakimiś z dupy kolekcjami? Przez pryzmat mojego rozumienia hiszpańskiego, patrząc po tytułach, ta kolekcja byłaby co najmniej w połowie dublami...

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #830 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 12:56:27 »
Bo nie znam wiele dobrych historii o Supermanie, bo mało ich wyszło po polsku. Te wrzuciłem przykładowo, bo z dotychczasowego obcowania z Hachette, zwykle ich wybór/antologie mi się podobały. Ponieważ to jest Kolekcja Batman&Superman, więc jest tam sporo dubli, bo Batman był u nas chętniej wydawany. Ale raczej nasze Hachette jej w całości u nas nie wyda, tak jak się stało z Kolekcją Spider-Mana czy X-Men.

Offline Gustavus_tG

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #831 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 13:16:08 »


[...], bo z dotychczasowego obcowania z Hachette, zwykle ich wybór/antologie mi się podobały. [...]

Myślę, że H na razie samo się zablokowało z kolekcjami komiksowymi wydając Thorgala i ciągnąc cały czas BiZ. Dopiero pewnie bliżej końca tej drugiej kolekcji zaczną czegoś szukać, to możesz im zasugerować I dlatego dobrze, że Egmont nie oglądając się na to wszystko wydaje swoje (mniejsza o powody), bo dostajemy rzeczy, które wielu z nas chciało i o które bezskutecznie prosiło, a teraz są. Plus daje to też nadzieję na kolejne, mniej oczywiste tytuły w następnych latach (w co gorąco wierzę).


Up
Ja liczę na smaczki typu wycięte kadry/strony [...]
Uciesza mnie tez zeszytu (zapchaj dziury) których tez w Polsce nie mieliśmy [...]

Też na to liczę i czekam na to wydanie
 

Offline Juby

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #832 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 11:50:31 »
"Długie Halloween" zostało zapowiedziane w najnowszym odcinku "Wieści ze Świata Komiksu" :) Zapowiedzi spisałem w swoim poście na FB:
https://www.facebook.com/UniwersumDCComics/posts/pfbid031rTSFD5RZAgVSCm15wnYnJPVfUemj6WMiDroi1AxnqcJ2VCxdCbxPtasjxnbGnC1l

Dzięki! Nie miałem o tym pojęcia, zapomniałem obejrzeć sobotni odcinek. Spoko ta obwoluta Długiego Halloween, a w kwestii pytania z niej - chyba lepiej logo DC dać z prawej, a tytuł i nazwiska twórców trochę przesunąć do lewej, jak w oryginale ;) I oby Mroczne zwycięstwo też dostało nową okładkę (ze zdjęcia poniżej, lub bazowane na okładce wersji NOIR), a nie tę samą, co wydanie Muchy:



Wydanie Trybunału sów w cyklu BATMAN NOIR przepowiadałem od roku. Zapowiada się chyba rekordowy rok dla fanów Batmana, będzie prawdziwa masa tytułów z jego udziałem. Naliczyłem już co najmniej 26 z zapowiedzi z MFKi i ostatniego video WzŚK, a przecież Egmont nie odkrył jeszcze wszystkich kart.

Na pewno są jeszcze do wydania:
Batman Noir: Dark Victory
Batman Noir: The Dark Knight Strikes Again
Batman Noir: Eduardo Risso
Też znalazłem te trzy. Dark Victory nie wydadzą, skoro będzie w tym roku w DC Deluxe, większość z Eduardo Risso chyba też już wydali, więc obstawiam, że za rok będzie sequel Franka Millera, a potem koniec, albo jakiś NOIR zrealizowany by Egmont PL.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Luty 2024, 12:01:28 wysłana przez Juby »

Offline dinogal

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #833 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:48:57 »
Ja się zastanawiam na ile duble z Muchy są opłacalne dla E (m.in Sprawiedliwość a teraz DH i MZ). Niby Sprawiedliwość pokazuje że ostatnie sztuki ale tu magnesem mogła być powiększona wersja.  DH i MZ większość z nas czytała i podejrzewam że puściła dalej lub resztka ma jeszcze na półce, czy naprawdę kupicie kolejną wersję żeby mieć obie (pytanie do tych co czytali/mają na półce) ???


P.S Wiem że tematy dubli są drażliwe ale naprawdę pytam z czystej ciekawości ;) nie, nie jestem z Hachette czy z Muchy :P

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #834 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:53:57 »
Dochodzą jeszcze ludzie, którzy nie kupili tego 10 lat temu bo nie interesowali się, poza tym to Batman.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #835 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:56:41 »
Te tytuły należą do kategorii komiksów, które powinny być stale dostępne.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #836 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 13:07:59 »
większość z nas czytała i podejrzewam że puściła dalej lub resztka ma jeszcze na półce, czy naprawdę kupicie kolejną wersję żeby mieć obie (pytanie do tych co czytali/mają na półce) ???

P.S Wiem że tematy dubli są drażliwe ale naprawdę pytam z czystej ciekawości ;) nie, nie jestem z Hachette czy z Muchy :P

Dark Victory i Rzymskich Wakacji nie było w WKKDC. Znaczy Rzymskie Wakacje były na niemieckiej liście tytułów, ale polska edycja skończyła się tylko na 80 tomie. Dlatego ja DV z chęcią nabędę, mimo że rysuje je Sale. I liczę na RW w 2025. Z tego samego powodu mam mniejsze poważanie za kolejne wydanie Sprawiedliwości (Z BŁĘDEM DRUKARSKIM NA OKŁADCE) i nadchodzące ponownie Długie Halloween. Te tytuły mogły by być wydane później, jeśli jest na nie zapotrzebowanie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Luty 2024, 14:17:08 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #837 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 13:39:36 »
DH i MZ większość z nas czytała i podejrzewam że puściła dalej lub resztka ma jeszcze na półce, czy naprawdę kupicie kolejną wersję żeby mieć obie (pytanie do tych co czytali/mają na półce) ???
Miałem wydanie DH i MZ od Muchy. Po ogłoszeniu na emefce wznowień obu komiksów sprzedałem w dobrej cenie, aby wymienić na te w DC Deluxe. Z dwóch powodów - bo rysunki Sale wyglądają cudownie w powiększonym fomacie, - bo chce jej postawić obok Roku Piewszego, bo tak to wypada mniej wiecej chronologicznie (wiem, mogłem to zrobić wcześniej, jednak na półkach układam komiksy rozmiarem, bo jest tak dla mnie wygdniej).
Opdowiadając na twoje pytanie, tak kupie nowe wydanie. I pewnie też wymienie Nawiedzonego Rycerza oraz Catwoman (i pewnie Superman na wszystkie pory roku) jeśli będzie taka możliwość ;).

 

Offline Mateusz

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 14:09:12 »
Prezentujemy wybrane komiksy, które wydawnictwo Egmont wypuściło do sprzedaży w lutym

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline dinogal

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #839 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 14:14:47 »
Opdowiadając na twoje pytanie, tak kupie nowe wydanie. I pewnie też wymienie Nawiedzonego Rycerza oraz Catwoman (i pewnie Superman na wszystkie pory roku) jeśli będzie taka możliwość ;).
Wiesz ja mam problem z wydaniami Delaxe bo nienawidzę tych obwolut bo to nie sposób utrzymać w stanie mint (przynajmniej u mnie gdzie kolekcja ciągle się zmienia a chce żeby mieć uniwersa/wydania obok siebie więc zmieniają co jakiś czas miejsce na półce). Gdyby to było w wersji limited/NOIR to nie dziwiłbym się.
a po drugie kupuje gigantyczne ilości na miesiąc przynajmniej w porównaniu do tego co niektórzy piszą bo ok 20-30 komiksów/msc więc zwykle to co przeczytane musi lecieć na sprzedaż a zostaje promil i podejrzewam że u większości z nas miejsca brakuje :)
Te tytuły należą do kategorii komiksów, które powinny być stale dostępne.
i tak i nie, E wydaje już tyle że jeśli miałby wszystko co "kultowe" mieć ciągle dostępne to by zbankrutowali na magazynowaniu takich ilości pojedynczych tytułów a tytuł który się nie sprzeda w ramach określonej żywotności zaczyna być mało opłacalny czy nawet generować straty :)

@bazyl no właśnie ty nie czytałeś bo nie było w WKKDC więc jesteś targetem, wiadomo że to wydanie będzie tańsze niż Muchowe z 2 ręki. ale właśnie z tego powodu co mówie raczej nie napalasz się na DH

@xanar dlatego zaznaczyłem że chodzi mi tylko co już to czytali bo stawiam ze na forum to większość ;)