Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183290 razy)

lis22 (+ 1 Ukrytych) i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zwirek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #660 dnia: So, 24 Luty 2024, 11:22:03 »
Śmierć Supermana, dobre to? Można czytać bez znajomości tysiąca innych komiksów?
Podoba mi się określenie "cena kolekcjonerska" dla Swamp Thing :D

Offline misiokles

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #661 dnia: So, 24 Luty 2024, 11:26:42 »
O braku Superman smashes the clan, Wayne Family Adventures czy Man of Steel Byrne nawet nie wspomnę, a na  Flasha Waida, serie 52 czy JSA Johnsa już nawet nie liczę.
A ja liczę, świat i Egmont nie kończy się na 2024 roku i nie wiem skąd to ciśnienie by miał wszystko interesujące wydać w tym.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #662 dnia: So, 24 Luty 2024, 12:31:10 »
Śmierć Supermana, dobre to? Można czytać bez znajomości tysiąca innych komiksów?
Podoba mi się określenie "cena kolekcjonerska" dla Swamp Thing :D
Złe, można czytać, ale nie warto :) Wg mnie ten cały cykl o śmierci i zmartwychwstaniu jest dobry jak on nie żyje i pojawiają się nowe postacie, czyli gdzieś tak od połowy.

Ten Swamp Thing Wein/Wrightson w DC Limited to pewnie nie wiadomo w jakich kolorach będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #663 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:00:58 »
Swamp Thing Wrightsona jest klasykiem jakich malo i bez watpienia zasluguje na ekstra wydanie, ale nie jest komiksem dla kazdego! Rysunkowo, wiadomo - petarda, ale lektura pokona niejednego czytelnika. To sa sciany tekstu i 100% horror pulpa czyli potwory, szaleni naukowcy, roboty itp. Klasyczny Potwor z Bagien, a ten od Moore'a to toalnie inna bajka. Absolutnie nie odradzam, ale miejcie to na uwadze.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #664 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:20:09 »
W mojej opinii jednak, w porównaniu do Marvela, DC jest u nas mocno upośledzone.
Nie jest upośledzone to czytelnicy mają wywalone na tytuły DC nie będące Batmanem. Ja jestem nadal zaskoczony, że Supermana dostajemy regularnie a teraz będzie też klasyka z nim, bo Ligę to jeszcze rozumiem, da się na okładce Batmana i czytelnik ma gdzieś, że to komiks grupowy, bo jest Batman.

Czy kiedykolwiek było coś wspomniane o Bagniaku Nancy Collins?
Nie.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 13:27:09 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #665 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:22:29 »
Ja to jestem zaskoczony, że Flasha wydają.


Tu jest porównanie kolorów starych z nowymi:

od 2:50

« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 13:28:39 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #666 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:29:35 »
Ja to jestem zaskoczony, że Flasha wydają.
Ja byłem zaskoczony tym do pewnego czasu. Wbrew pozorom postać Flasha jest u nas popularna dzięki stacji AXN i serialowi z Gustinem w roli głównej. Gdyby nie AXN to by ten serial nie zyskał rozgłosu w Polsce.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #667 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:42:55 »
Z Green Arrowem też był serial.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline greg0

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #668 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:44:06 »
Swamp Thing Wrightsona (...) To sa sciany tekstu i 100% horror pulpa czyli potwory, szaleni naukowcy, roboty itp.
Jeśli to wszystko prawda, to chyba powinienem zainteresować się tym tytułem.
Ważne żeby narzekać...

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #669 dnia: So, 24 Luty 2024, 13:58:03 »
Z Green Arrowem też był serial.
Ale on byl transmitowany na AXN?

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #670 dnia: So, 24 Luty 2024, 14:02:41 »
Nie jest upośledzone to czytelnicy mają wywalone na tytuły DC nie będące Batmanem. Ja jestem nadal zaskoczony, że Supermana dostajemy regularnie a teraz będzie też klasyka z nim, bo Ligę to jeszcze rozumiem, da się na okładce Batmana i czytelnik ma gdzieś, że to komiks grupowy, bo jest Batman.

Ależ oczywiście, że jest upośledzone. Jeśli wychodzą szczątkowe tytuły w porównaniu do Marvela, to jest upośledzone. Nie piszę czy z powodu czytelników, czy z powodu wydawnictwa - to już zupełnie inna dyskusja, niemniej jeśli masz rynek DC składający się z 4 bohaterów, a w Marvelu masz 10, to chyba widać realny rozjazd i deficyt po stronie DC.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #671 dnia: So, 24 Luty 2024, 14:04:47 »
Ale on byl transmitowany na AXN?

Nie mam pojęcia, nie mam TV, oglądałem to jak wychodziło.
Aktualnie można obejrzeć na:
Netflix | Disney+ | HBO Max | SkyShowtime | Amazon Prime Video | Cineman |
Przynajmniej tak w internecie piszą.

Ależ oczywiście, że jest upośledzone. Jeśli wychodzą szczątkowe tytuły w porównaniu do Marvela, to jest upośledzone. Nie piszę czy z powodu czytelników, czy z powodu wydawnictwa - to już zupełnie inna dyskusja, niemniej jeśli masz rynek DC składający się z 4 bohaterów, a w Marvelu masz 10, to chyba widać realny rozjazd i deficyt po stronie DC.
No przecież zrobili otwarcie przy Rebirth jak w Marvel Now, ale jakoś ludzie nie chcieli kupować.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #672 dnia: So, 24 Luty 2024, 14:08:14 »
Ale on byl transmitowany na AXN?

Nie, pierwsze 3 sezony były na Universal Channel, reszta na Netflix.
Tak w ogóle cały Arrowverse jest dostępny na Netflix i HBO Max, więc wszystkie te seriale są znane polskiemu widzowi.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 14:11:06 wysłana przez Kvothe »

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #673 dnia: So, 24 Luty 2024, 14:16:11 »
Ależ oczywiście, że jest upośledzone. Jeśli wychodzą szczątkowe tytuły w porównaniu do Marvela, to jest upośledzone. Nie piszę czy z powodu czytelników, czy z powodu wydawnictwa - to już zupełnie inna dyskusja, niemniej jeśli masz rynek DC składający się z 4 bohaterów, a w Marvelu masz 10, to chyba widać realny rozjazd i deficyt po stronie DC.
Bo czytelnicy nie chcą czytać przygód innych bohaterów, najwidoczniej starcza im tych 4, których wydaje Egmont. Zapominasz o szerokim otwarciu jakie Egmont zafundował przy DC Odrodzeniu. Zapominasz, że próbował z Ptakami Nocy. Hexa pchał Kołodziejczak, dlatego wyszedł w całości (co nie uchroniło go przed skasowaniem serii z Nowego DC Comics).

Problem z licencjami DC i Marvela jest to, że nie są tanie. @Motyl to już kilka razy podkreślał. Może w mniejszych nakładach część z tych serii DC sprzedawała by się, ale nie przy takiej cenie jak Marvele tylko przy wyższej. Ludzie też by to zbojkotowali, bo "byłoby za drogo". Tu nie ma drogi, która by zadowoliła obie strony.

Nie, pierwsze 3 sezony były na Universal Channel, reszta na Netflix.
Tak w ogóle cały Arrowverse jest dostępny na Netflix i HBO Max, więc wszystkie te seriale są znane polskiemu widzowi.
Widzisz, a Flash był na AXN, która jest w kablówka. To, że teraz jest dostępne wszędzie to inna sprawa. Kiedy te seriale startowały czyli jakieś 12 lat temu (chyba, niech mnie ktoś poprawi), to Netflix zaczynał być popularny, reszta platform dopiero startowała, a AXN wyświetlał tego Flasha w kółko.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 14:19:47 wysłana przez michał81 »

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #674 dnia: So, 24 Luty 2024, 14:23:53 »
No przecież zrobili otwarcie przy Rebirth jak w Marvel Now, ale jakoś ludzie nie chcieli kupować.

Oczywiście, że nie chcieli. Sam też nie chciałem. Trzeba zrobić selekcję co warto wydawać, a nie iść na łatwiznę i wyrzucić ławą multum serii z jednego okresu, które jakościowo są dyskusyjne. Czy z Marvelem zrobili taką akcję? Nie. Wprowadzili różne wartościowe serie z różnych okresów i się przyjęło. Trzeba mieć też dobrą strategię a nie tylko chęć.

Bo czytelnicy nie chcą czytać przygód innych bohaterów, najwidoczniej starcza im tych 4, których wydaje Egmont. Zapominasz o szerokim otwarciu jakie Egmont zafundował przy DC Odrodzeniu. Zapominasz, że próbował z Ptakami Nocy. Hexa pchał Kołodziejczak, dlatego wyszedł w całości (co nie uchroniło go przed skasowaniem serii z Nowego DC Comics).

To już generalizowanie. Jeśli wcześniej nie było kapitana Ameryki to znaczy, że ludzie nie chcieli czytać Kapitana Ameryki? Jak się pojawił w dobrej formie z fajną historią i runem, to i sprzedaje się dobrze. Jak na start proponuje się średnie historie serii z bohaterami, to też zainteresowanie średnie.