Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 184012 razy)

rapr, lis22, celtic i 15 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #480 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 13:50:00 »
Masło też było tańsze rok temu :) ty pewnie chciałbyś za darmo? ;D
Za darmo to Gieferg do recenzji by chciał, bo inaczej to by jej o komiksie nie napisał 😃😉
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Luty 2024, 14:35:52 wysłana przez michał81 »

Offline szulig

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:00:40 »
Masło też było tańsze rok temu :) ty pewnie chciałbyś za darmo? ;D

eh... widać że masła nie kupujesz, jakbyś kupował to byś wiedział że masło staniało, kiepski przykład

Offline dreamer36

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #482 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:07:05 »
U mnie się jakoś grubo w tym kwietniu zrobiło - po okładkowych mam 1k... chyba trzeba będzie coś gdzieś przerzucić, bo nawet z rabatami to praktycznie cały budżet wykorzystam, a jeszcze LiT, Scream, SL...

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #483 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:19:14 »
U mnie kwiecień bardzo spokojny, tylko Epic. Ale przyznam, że też wolałbym, jak jeden z przedmówców, żeby w tych Epikach była tylko główna seria jednym ciągiem, bez tych annualów, wydań specjalnych, Marvel Graphic Novel i  tym podobnych zapychaczy. Wiadomo, że jak jest historia w stylu Ostatnich łowów Kravena czy Maximum Carnage to muszą dać zeszyty z innych serii, ale 2/3 tego co tam się czasami pojawia spoza TASM, spokojnie mogliby sobie darować.

Offline Xmen

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #484 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:24:42 »
eh... widać że masła nie kupujesz, jakbyś kupował to byś wiedział że masło staniało, kiepski przykład
Wędliny za to mają takie ceny że musiałem zrezygnować z masła. Z tego wynika moja niewiedza  ;)
Fajny ten kwiecień, dla mnie nic :)
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline PabloWu

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #485 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:34:20 »
Skarga utraconych ziem wychodzi na tyle szybko, że spokojnie mogli zbierać chociaż po dwa albumy, a nie wydawać takie cieniasy w HC.

Nic tak nie wrukwia w komiksowie jak cieniasy w HC. Za to powinny być tortury.


Offline Tom17

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #486 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:45:45 »
Gdzie nowy Corto człowiek czeka i czeka i doczekać się nie może.

Offline Death

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #487 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 14:58:46 »
Gdzie nowy Corto człowiek czeka i czeka i doczekać się nie może.
No właśnie.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #488 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 17:20:08 »
Nic tak nie wrukwia w komiksowie jak cieniasy w HC. Za to powinny być tortury.

Co ty piszesz? Widziałeś temat Thorgala od Hachette? Same zachwyty.

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #489 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 18:13:45 »
Dla mnie:

- Daredevil
- Czarny Młot
- Skarga

Może:
- Shade - jestem w 1/3 I tomu i straszny bełkot jak dotąd. Jak się nie poprawi, to podziękuję.
- Wasp - poczekam na recenzje

Z współczesnego (powiedzmy) DC kupuję jedynie Nightwinga i Action Comics, jako że trzymają dobry poziom. Flasha Adamsa próbowwałem, ale odpadłem podobnie jak poprzednio przy Williamsonie. Mroczny Kryzys - wszystkie Metale, Dark Metale i inne współczesne eventy totalnie mnie odrzuciły, więc i tu z zasady podziękuję. Czekam na twardy reset.

Epic Spidera - cały czas powtórka TM-Semic, więc czekam na coś starszego, czego nie mam jeszcze na półce ; )

Odnośnie XIII - myślę, że pojawi się dopiero przy okazji Komiksowej Warszawy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Luty 2024, 18:16:23 wysłana przez Warpath »

Offline Midar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #490 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 18:22:18 »
Co ty piszesz? Widziałeś temat Thorgala od Hachette? Same zachwyty.
To jest zupełnie insza inszość. Thorgale wychodzą od początku pojedynczo w kolekcji, a Skarga została wznowiona w dwóch powiększonych integralach i Egmont mógł spokojnie poczekać na materiał, na kolejne integrale, zamiast dorzucać takie cieniasy z przodu i z tyłu.
Kupuję, ale z czytaniem i tak czekam na komplet.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #491 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 18:41:44 »
To jest zupełnie insza inszość. Thorgale wychodzą od początku pojedynczo w kolekcji, a Skarga została wznowiona w dwóch powiększonych integralach i Egmont mógł spokojnie poczekać na materiał, na kolejne integrale, zamiast dorzucać takie cieniasy z przodu i z tyłu.
Tylko kiedy Egmont zapowiadał ten cykl nie było jeszcze wszystkich tomów, czyli licencja była kupiona dużo wcześniej na pojedyncze tomy. Zresztą identyczna sytuacja jest z 3 cyklem. Obecnie są rozgrzebane dwa cykle, gdzie żaden nie jest zakończony. 4 powinien zakończyć się w tym roku, a 3 do tej pory nie wiadomo kiedy dostanie ostatni tom. Mógł czekać kilka lat, a tak podtrzymuje zainteresowanie serią, albo ktoś mógł podkupić serię, jeśli chciałby wydać pojedyncze jak teraz wydaje Egmont.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Luty 2024, 18:44:27 wysłana przez michał81 »

Offline Kandor

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #492 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 18:46:00 »
Czy była gdzieś informacja co dokładnie będzie zawierać to wydanie?
"THE DEATH AND RETURN OF SUPERMAN OMNIBUS" czy coś więcej?
Nie było, jedynie podano (wstępnie) że rozplanowali to na 3 tomy. Zerknąłem na ten oryginalny  omnibus (wydanie z 2022 roku) i on liczy sobie 1408 stron więc takie 400-500 stron na tom to dla Egmontu to i tak nadto, bo on teraz nie szaleje z objętością (jeszcze kilka lat temu wiele wydań zbiorczych miało po 600-700 stron) i wiele komiksów ma po 350 stron na tom. Więc wydadzą materiał z omnibusa podzielony na 3 tomy (możliwe że oprą się tradycyjnie na jakiejś francuskiej serii integrali  z Urban Comics). To wszystko oczywiście spekulacje, najlepiej poczekać na pełny katalog, który ukaże się na przełomie kwietnia i maja. Ja stawiam na to, że pierwszy tom ukaże się w czerwcu-lipcu, a drugi w listopadzie :-)
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Luty 2024, 18:47:51 wysłana przez Kandor »

Offline Tymon Nadany

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #493 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 18:55:07 »
Liczyłem na to że w kwietniu będzie Jazon i argonauci, ale niestety pewnie aż w maju. Z tych zapowiedzi jedynie frankofońska Księga dżungli mnie interesuje, Quo Vadis mam z tej testowej serii Hachette i przypadło mi do gustu.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #494 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 19:10:57 »
(możliwe że oprą się tradycyjnie na jakiejś francuskiej serii integrali  z Urban Comics).
Raczej nie. Urban Comics ma to wydane w 2 tomach i brakuje jakiś 300 stron w porównaniu do omnibusa.