Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183401 razy)

simon84w, PabloWu, stab, Zielcok, kv, GSPdibbler, KolegaKolegi, marcing, krt, Klint, musznik11, Lipa, LukCook i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #270 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 22:06:04 »
Zasadniczo to można byłoby powiedziećze, że IM się skończyło Vertigo jakbym zaczął tu wymieniać tytuły które wyszły w Vertigo, ale nie polskiemu czytelnikowi nic totalnie nie mówią: American Carnage, Madame Xandau itp.
Zostało jeszcze choćby Mystery Theater o którym chyba Kołodziejczak kiedyś mówił czy Dead Boy Detectives z bardziej znanych. Poza tym jak sam wspomniałeś mniej znane rzeczy w stylu The Exterminators czy pojedyncze strzały jak Bite Club czy Enigma. Chyba po prostu muszą zobaczyć jak się Shade The Changing Man będzie sprzedawał.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline radef

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #271 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 08:27:45 »
Będę się jeszcze bił z myślami o Tintinie. Czyta mi się z przyjemnością ale takie trochę na jedno kopyto się robi.
Mówisz o tomach 1 i 2?
Ta seria miała jeszcze tyle zmian, że to co było na początku, to nie ma nic wspólnego z tym, czym ta seria się stała na koniec. Wg mnie w tomach 3 i 4 są dopiero albumy, które ostatecznie definiują serię. W 3. debiutuje kapitan Baryłka, a w 4. profesor Lakmus.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online perek82

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #272 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 09:27:15 »
Mówię głównie o tomie 2. Każda historia, mimo że ma swój temat główny, daje kupę frajdy, przygód, zwrotów akcji i humoru, to jednak mam nadzieję, że kolejne tomy zaczną dodawać kolejne elementy. Czy to nowych bohaterów, czy może jakieś dłuższe, poważniejsze wątki / tematy.
Tom pierwszy to traktuję jako ciekawostkę, żeby zobaczyć jak 100 lat temu wyglądał komiks. Tom drugi jest już inny i mam nadzieję, że ta ewolucja będzie postępować.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline radef

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #273 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 09:44:30 »
To jak mówię - każdy tom będzie zaskakiwał.
2. tom to był okres, w którym Herge chwilowo wpadł na pomysł, czym ma być seria, aż potem przyszła WOJNA.
Wojna spowodowała to, że "Tintin" stał się paskiem gazetowym i pojawił się Kapitan Baryłka, a seria musiała się trochę przemodelować.
Po wojnie Herge założył magazyn "Tintin" i utrwaliła się główna piątka bohaterów: Tintin, Kapitan Baryłka, Lakmus i Tajniak i Jawniak.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline greg0

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #274 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 10:19:21 »

Po wojnie Herge założył magazyn "Tintin" i utrwaliła się główna piątka bohaterów: Tintin, Kapitan Baryłka, Lakmus i Tajniak i Jawniak.
i Miluś.  :-*
Ważne żeby narzekać...

Offline keram2

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #275 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 16:37:46 »

Po wojnie Herge założył magazyn "Tintin"

Zdaje się, że to Raymond Leblanc właściciel małego wydawnictwa postanowił stworzyć tygodnik dla młodych czytelników i zaproponował współpracę Herge, uznając, że Tintin jako znany bohater będzie nadawał się na tytuł.
Z tego co pamiętam pod koniec lat 80-tych, Lombard stracił prawa do używania słowa Tintin jako tytułu i to spowodowało zamknięcie magazynu (nowy tytuł - Hello Bede - przyciągał mniej czytelników).

Online Interloper

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #276 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 22:31:52 »
A czy w tych Tintinach wydawanych przez Egmont jest napisane jakieś tło historyczne czy też szerzej historia wydawania przygód Tintina? Czy może są tylko komiksy i tyle?

Online perek82

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #277 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 23:00:40 »
Tylko komiksy, zero dodatków.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline rapr

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #278 dnia: So, 16 Grudzień 2023, 18:40:25 »
Gdzieś mi kiedyś mignęło info o tym, że Egmont ma wydawać Ultimate Spider-Man z Milesem. Tylko nie pamiętam, czy była to plotka, czy zapowiedź. Ktoś coś kojarzy?

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #279 dnia: So, 16 Grudzień 2023, 18:51:57 »
Gdzieś mi kiedyś mignęło info o tym, że Egmont ma wydawać Ultimate Spider-Man z Milesem. Tylko nie pamiętam, czy była to plotka, czy zapowiedź. Ktoś coś kojarzy?
Padła taka wypowiedź na spotkaniach na festiwalach (KW lub emefka). Ale to było bardzo ogólne stwierdzenie bez szczegółów i kiedy ma to nastąpić.

Offline Grzmichuj

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #280 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 12:06:47 »
Mówisz o tomach 1 i 2?
Ta seria miała jeszcze tyle zmian, że to co było na początku, to nie ma nic wspólnego z tym, czym ta seria się stała na koniec. Wg mnie w tomach 3 i 4 są dopiero albumy, które ostatecznie definiują serię. W 3. debiutuje kapitan Baryłka, a w 4. profesor Lakmus.

O jakiej ewolucji tutaj mówisz? Owszem, dawno temu czytałem tę serię, kiedy podobało mi się wszystko, co miało chmurki, ale Tintin był rozczarowujący od początku do końca. Ta seria jest jakby martwa wewnątrz, mało prawdziwych relacji, pogoń za akcją, która jest sztampowa i w każdym albumie przewidywalna.
Nie jestem zwolennikiem poprawności politycznej, Herge pisał to, co myślało ówczesne społeczeństwo, więc te rasistowskie akcje mnie nie odpalają, ale faktem jest, że postaci Tintina nie da się lubić. Kawał uja. Źle się to czyta.
Zanim radef odpalisz swoje wrotki, weź proszę pod uwagę, że u Ciebie granica akceptacji infantylnych treści leży wyjątkowo nisko i potrafisz pamflety po 3 strony pisać o jakimś kaczorku Disneya. Ale nawet w tych wartościach trzeba umieć obietkywnie podejść do kanonu, zanim się go poleci. Pytanie o ewolucję pozostaje w mocy, dla mnie Herge nie rozwinął się nawet o cal od pierwszego tomu.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #281 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 14:04:24 »
postaci Tintina nie da się lubić. Kawał uja.

I dlatego go lubię.

Offline Sędzia

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #282 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 14:14:02 »
I dlatego go lubię.

Problem w tym, że to nie jest osiągnięte bogatym rysem psychologicznym postaci, tylko tym że to taka ówczesna Mary Sue. Gdyby z niego zrobić skomplikowaną kanalię, której nie da się lubić, to bym się zgodził.

Offline radioblackmetal

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #283 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 14:33:20 »
Tintin jako kawał uja to zdecydowanie w pierwszym tomie ale w kolejnych już nie.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #284 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 21:19:40 »
postaci Tintina nie da się lubić.

Jedynym francuskojęzycznym Belgiem jakiego lubiłem, był Herkules Poirot. Może dlatego.

potrafisz pamflety po 3 strony pisać o jakimś kaczorku Disneya

Ej, ale może bez szkalowania. Kaczorki Disneya sa najlepsze. Od nich zaczyna się przygodę z komiksem.