Autor Wątek: Egmont 2023  (Przeczytany 493387 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3450 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 11:43:14 »
Cała dyskusja dotycząca tłumaczenia została przeniesiona do tematu: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/tlumaczenia-komiksow/

Gdyby ktoś wyłapał w niej pojedyncze posty, które dotyczyły jednak bezpośrednio spraw Egmontu, to będę wdzięczny za ich zgłoszenie, żebym mógł przywrócić do tego wątku.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline dinogal

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3451 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 11:45:29 »
i wątek się oczyścił :)

to ja zapytam o inną sprawę, czy Śpioch wydany w dwóch tomach jest urwaną serią jak wiele innych? Pytam bo nie wiem czy w ogóle się interesować tym tytułem jeśli jest porzucony w trakcie jakiś wątków

Offline Raveonettes

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3452 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 12:02:26 »
i wątek się oczyścił :)

to ja zapytam o inną sprawę, czy Śpioch wydany w dwóch tomach jest urwaną serią jak wiele innych? Pytam bo nie wiem czy w ogóle się interesować tym tytułem jeśli jest porzucony w trakcie jakiś wątków
Nie jest urwana. Egmont wýdał kompletną serie.

Offline Necr09

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3453 dnia: So, 11 Listopad 2023, 10:09:17 »
Zmieniając temat na chwilę dzisiejszy filmik:

FGO: 758,469,198

Online michał81

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3454 dnia: So, 11 Listopad 2023, 10:50:49 »
Fajny filmik wpadł do tego tematu
Szczerze to ten film nie różni się bardzo od filmów z przytaczanego kanału Lubię komiksy. Polecam. Polecam. Polecam.

I sprawa ostatniego tomu KiK: "no tak przydarzyło się, a teraz szukajcie "huzi" w innym tomie".  Dla mnie jest to słabe tym bardziej, że te filmy z youtube docierają do szerszego grona odbiorów niż pisemne oświadczenia gdzieś na stronach.

Offline Death

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3455 dnia: So, 11 Listopad 2023, 10:51:16 »
Dość okropne są te grzbiety kolekcji Carla Barksa. Na półce wygląda to jak kolekcja kolorowanek, a nie poważna, zbiorcza edycja klasycznych historii uznanego twórcy. :)

Offline Comzilla!

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3456 dnia: So, 11 Listopad 2023, 10:59:43 »
Cytuj
Ręcznie wpisane z

OMG ale bym posłuchała takich historii wydawniczych. Od tej zazwyczaj nieznanej czytelnikowi strony. Ten odcinek yt od Egmontu zrobił mi dzień.  ;D
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3457 dnia: So, 11 Listopad 2023, 11:00:19 »
Szczerze to ten film nie różni się bardzo od filmów z przytaczanego kanału Lubię komiksy. Polecam. Polecam. Polecam.
Wiesz no, jednak trochę czegoś innego oczekiwałbym od przedstawiciela wydawnictwa na kanale wydawnictwa niż od niezależnego twórcy. Nadal też dochodzi coś takiego jak sposób wypowiedzi, merytoryka, itp.

Wypowiedź o KiK dla mnie ok.

Offline keram2

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3458 dnia: So, 11 Listopad 2023, 11:00:57 »
"Bill, jego pies Ptyś ..." - Pan Kołodziejczak trochę się pomylił, to chłopiec ma na imię Ptyś, a spaniel wabi się Bill.
Ale filmik dosyć ciekawy i sympatyczny, TK w formie.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3459 dnia: So, 11 Listopad 2023, 11:09:02 »
Ja bym zadał pytanie, czy jest jakiś komiks do którego byłeś negatywnie nastawiony, a Kołodziejczak przekonał do zakupu w jakiś sposób? To się zdarza. Ja taki przypadek miałem ze "Słodkimi chłopakami", gdzie po planszach i opisie byłem raczej na nie, ale po obejrzeniu wywiadu na yt "Róbmy dobrze", gdzie Piotr Marzec opowiadał o komiksie i jego kulisach przekonał mnie, aby spróbować i nie żałuje ten komiks ma swój klimat.

Offline Dracos

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3460 dnia: So, 11 Listopad 2023, 11:11:56 »


I sprawa ostatniego tomu KiK: "no tak przydarzyło się, a teraz szukajcie "huzi" w innym tomie".  Dla mnie jest to słabe tym bardziej, że te filmy z youtube docierają do szerszego grona odbiorów niż pisemne oświadczenia gdzieś na stronach.

W zasadzie to czego ci brakuje? Odniósł się TK do afery, potwierdził że to nie inwencja ludzi w wydawnictwie ale partnerów zewnętrznych, że fundacja kreska również była zaskoczona całym obrotem sytuacji. Skierował do oświadczenia które wydawnictwo wystosowało, a na koniec podzielił się kolejna anegdotą. Imo wystarczy, grunt że to uwspółcześnienie tekstu nie było zamierzone przez osoby decyzyjne.


Online Takesh

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3461 dnia: So, 11 Listopad 2023, 11:14:49 »
No to ciekawie gdzie to "chuzia" było? W Złotej Kolekcji czy zwykłym tomie?

Offline parsom

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3462 dnia: So, 11 Listopad 2023, 12:04:13 »
Huzia. Więc tradycyjna pisownia trzyliterowa.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3463 dnia: So, 11 Listopad 2023, 12:37:48 »
Ja bym zadał pytanie, czy jest jakiś komiks do którego byłeś negatywnie nastawiony, a Kołodziejczak przekonał do zakupu w jakiś sposób? To się zdarza. Ja taki przypadek miałem ze "Słodkimi chłopakami", gdzie po planszach i opisie byłem raczej na nie, ale po obejrzeniu wywiadu na yt "Róbmy dobrze", gdzie Piotr Marzec opowiadał o komiksie i jego kulisach przekonał mnie, aby spróbować i nie żałuje ten komiks ma swój klimat.

Ja mam tak z Blacksadem. Nie lubię antropomorfizmu, ale sposób w jaki TK mówi o tym komiksie przy każdej okazji sprawia, że chcę zrobić wyjątek. I tylko nie wiem, czy zacząć kompletować tomy, czy może jeszcze poczekać, bo za jakiś czas wydadzą fajny integral. A taki to chętnie bym chapnął...

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #3464 dnia: So, 11 Listopad 2023, 12:54:13 »
blacksad jako jeden z nielicznych dobrze wchodzi w albumach. do tego wyklejka to w niektórych część opowieści