Autor Wątek: Egmont 2023  (Przeczytany 493371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1890 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:00:36 »

Offline Kvothe

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1891 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:14:25 »
Jak zwrócicie uwagę na kubek TK na tym filmiku, to się dowiecie gdzie rozpoczyna nową karierę  ;D

Offline Kyms

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1892 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:22:17 »
Ładnie przedstawiony temat. Z materiału możemy dowiedzieć się, że brak ujęcia mang DC w katalogu nie oznacza, że nie zostaną wydane w 2023. Nie dali ich, bo dalej pracują nad okładkami.

Online roble

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1893 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:29:51 »
ale nudzicie z tym superhero,
integrale tintina, to jest super informacja.. :)
« Ostatnia zmiana: So, 29 Kwiecień 2023, 11:29:54 wysłana przez roble »

Offline michał81

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1894 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:33:19 »
Ale na Deadpool by Kelly Thompson ludzie by się raczej nie obrazili.
Najwidoczniej jest ich zbyt mało.

Offline LukCook

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1895 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:34:55 »
Jak zwrócicie uwagę na kubek TK na tym filmiku, to się dowiecie gdzie rozpoczyna nową karierę  ;D


Będzie infiltrować środowisko superbohaterskie?  8) 

Offline PabloWu

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1896 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:41:09 »


Będzie infiltrować środowisko superbohaterskie?  8)

A może infiltrował Egmont i teraz wraca z  dobrze wykonanej misji  :)

Offline Comzilla!

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1897 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 10:43:50 »
Dla mnie najważniejsze info z katalogu to powrót Skarki Utraconych Ziem. Jeden tom we wrześniu drugi w październiku. Już czekam.

Bezpośredni link do katalogu: https://wydawnictwoegmont.pl/egmont-katalog-KOMIKSY-2023.html
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1898 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 11:55:44 »
ale nudzicie z tym superhero,
integrale tintina, to jest super informacja.. :)

Peleryny górą (i kaczki), reszta kanałami. :) Zresztą ktoś tu już pisał, że frankofonów też mniej będzie.

Jak się Deadpool przestał sprzedawać to się nie ma co dziwić że zakończyli wszystkie serie. Natomiast należy pamiętać, że Egmont wydał kompletną pierwszą serie (plus mini serie poprzedzające), więc tak naprawdę nic nie urwał, ponieważ później Deadpool Classic zbiera pojedyncze mini serie, których część wyszła nawet w kolekcjach.

A skąd wiesz, że zaczął się gorzej sprzedawać? Wyniki ci udostępnili?? Kapitan Ameryka też się tak źle sprzedaje, że do końca roku kolejnego tomu już nie będzie?
Właśnie o to chodzi, że wydali w Kolekcjach Deadpool i Goście i liczyłem chociaż na 12 tomów Egmontu tej serii, które doszłyby do tego momentu. I oczywiście miałem słuszne obawy, że przynajmniej na razie ucięli. A ty się ze mną wykłócałeś, że wcale nie i po Cable and Deadpool wrócą. Do końca roku nie wracają, więc miałem rację.

Niby w 2022 roku były najlepsze wyniki sprzedażowe Egmontu Polska w historii i świetnie im się wiedzie. A tu taka bieda :) , że nawet nie puszczą pełnego nakładu Katalogu na papierze dla ludu. Tylko dla zarządu. :) Co jest śmieszne, bo właśnie kierownictwo i kontrahenci jako profesjonaliści, powinni bardziej używać wersji elektronicznej, a zwykły klient lubi papier. Ale skoro są to już ludzie posunięci w latach, to też chcą mieć ten papier w rękach. O czym świadczy to, że na filmiku przed TK cały katalog leży na biurku wydrukowany na drukarce laserowej. :)

I jeszcze pytanie dlaczego nie wydadzą w tym roku tomu LL i Cesarz Smith? Tylko jakieś Kid Lucky
Dlaczego Cavazzano, a nie Paperinik lub Kaczor Donald i Wehikuł Czasu jako nowa seria z Kaczkami?
Dlaczego w DC Deluxe i Marvel są duble a nie premierowe eventy?
« Ostatnia zmiana: So, 29 Kwiecień 2023, 12:23:57 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1899 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 12:30:10 »
@Bazylu z tym Deadpoolem to jednak miałeś rację, to przyznaje. Po prostu zainteresowanie tą postacią spadło, co wiem między innymi z prywatnej rozmowy na jednym z festiwali, ale nie będę jej przytaczał, tym bardziej z kim też rozmawiałem. Może 3 film z serii znowu wzbudzi zainteresowanie tą postacią.

Dlaczego w DC Deluxe i Marvel są duble a nie premierowe eventy?
To nie są duble tylko wznowienia komiksów nie dostępnych na rynku od kilku lat.


Zresztą ktoś tu już pisał, że frankofonów też mniej będzie.
To chyba pominąłeś w katalogu strony 276-279 gdzie jest mocne uderzenie komiksami frankofońskimi.

Offline ww24

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1900 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 12:41:36 »
Peleryny górą (i kaczki), reszta kanałami. :) Zresztą ktoś tu już pisał, że frankofonów też mniej będzie.

A skąd wiesz, że zaczął się gorzej sprzedawać? Wyniki ci udostępnili?? Kapitan Ameryka też się tak źle sprzedaje, że do końca roku kolejnego tomu już nie będzie?
Właśnie o to chodzi, że wydali w Kolekcjach Deadpool i Goście i liczyłem chociaż na 12 tomów Egmontu tej serii, które doszłyby do tego momentu. I oczywiście miałem słuszne obawy, że przynajmniej na razie ucięli. A ty się ze mną wykłócałeś, że wcale nie i po Cable and Deadpool wrócą. Do końca roku nie wracają, więc miałem rację.

Niby w 2022 roku były najlepsze wyniki sprzedażowe Egmontu Polska w historii i świetnie im się wiedzie. A tu taka bieda :) , że nawet nie puszczą pełnego nakładu Katalogu na papierze dla ludu. Tylko dla zarządu. :) Co jest śmieszne, bo właśnie kierownictwo i kontrahenci jako profesjonaliści, powinni bardziej używać wersji elektronicznej, a zwykły klient lubi papier. Ale skoro są to już ludzie posunięci w latach, to też chcą mieć ten papier w rękach. O czym świadczy to, że na filmiku przed TK cały katalog leży na biurku wydrukowany na drukarce laserowej. :)

I jeszcze pytanie dlaczego nie wydadzą w tym roku tomu LL i Cesarz Smith? Tylko jakieś Kid Lucky
Dlaczego Cavazzano, a nie Paperinik lub Kaczor Donald i Wehikuł Czasu jako nowa seria z Kaczkami?
Dlaczego w DC Deluxe i Marvel są duble a nie premierowe eventy?
Łolosie. Coraz bardziej rozumiem podejście innych do Twojej osoby :) wyciągnij gumę z gaci bo za mocno uciska chyba. Nic tylko narzekanie i narzekanie.
Dojebać się nawet do tego że firma (czy to proekologiczne czy z czystej oszczędności) nie drukuje reklamówki o objętości ponad 300 stron pewnie najlepiej w HC jeszcze co? Produkt poziomu gazetki z Biedronki? Za to powinno się ich raczej chwalić niż ganić.
Wstrzymanie serii które się gorzej sprzedają - co w tym dziwnego? Cieszmy się z tego co dostaliśmy. Przerwali - trudno. Można po angielsku. Albo poczekaj może jakaś grupa zrobi translację jak oficjalnie E. zarzuci wydanie danego.
E. to firma jak każda inna (z dużych korpo). Produkt który nie spełnia oczekiwań sprzedażowych jest produktem do odrzutu. Jest to przykre no ale trudno - takie życie. Przestań się ich czepiać, weź olej ich proces wydawniczy - po co sobie życie utrudniać?
Niedawno wystartowało nowe wydawnictwo. Na pierwszy ogień poszli np z Bru dla "young adult". Mogli z czymś innym? Mogli. Ale miało się dobrze sprzedać i wybrali target który raczej się wstrzeli w oczekiwania 16-17-18-latków. Czy trafili w mój gust? Absolutnie nie. Ale cieszę się że cokolwiek wydali nowego. Że się dobrze sprzedało. I że zostaną i pewnie wejdą w bardziej ambitne rzeczy :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1901 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 12:52:46 »
Dlaczego Cavazzano, a nie (...) Kaczor Donald i Wehikuł Czasu jako nowa seria z Kaczkami?

Duble mają wydawać?

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1902 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 13:06:00 »
@UP
Zawsze lepiej niż kolejny raz Amazing Spider-Man tom 1 Straczyńskiego, zdublowanie SBM 1 czy Sprawiedliwość od Muchy... znaczy z WKKDC. Bo pewnie tłumaczenie będzie to samo. A tu można wywnioskować, że Najwięksi Superbohaterowie raczej dobrze się sprzedali, skoro pociągnęli Rossa dalej.

@ww24
Jakby w ogóle nie wydali katalogu, ze względu na koszty i ekologię, to brawo dla nich. Mnie śmieszy to, że jednak go wydają, ale tylko dla zarządu a nie dla Areczkow jak my. Że odchodzący szef Egmontu mówi, że klienci w tym roku nie dostaną wersji papierowej, a sam dla siebie wydrukował go na drukarce, bo z telefonem/laptopem/tabletem ma (chyba) trudności. I podobnie pewnie jego kontrahenci, skoro dla nich będzie. Że wydrukowanie tego katalogu w małym nakładzie, wyjdzie pewnie drożej albo tak samo, niż gdyby drukowano go jak dotychczas. Oszczędności więc znikają. I dlatego drę sobie łacha z tej sytuacji.

A i jeszcze mnie uderza ta oferta komiksów dla dzieci. Że większość jest dla małych dziewczynek. Widać dysproporcję względem oferty dla chłopców. I jasne, mogą to być komiksy unisex, ale mniej jest chłopców, którzy by sięgnęli np. po "Studio Tańca".

@KzT
Dodałem dlatego - dla zarządu i kontrahentów. Zgadzam się, że katalog papierowy jest poręczniejszy i wygodniejszy w użyciu. Dlatego sam bym go chciał mieć w takiej formie, jak w poprzednich latach. Musiałem w poprzednich latach np. kupować drożej Spider-Mana 2099 na stoisku Egmontu na WTK, żeby go dostać. :)
« Ostatnia zmiana: So, 29 Kwiecień 2023, 13:53:45 wysłana przez Bazyliszek »

Offline AntekSocjalny

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1903 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 13:35:41 »
Bazyl jesteś żałosną, małą istotą pełną kompleksów i nienawiści do drugiego człowieka. W tym wypadku do człowieka starszego co jeszcze bardziej źle świadczy o Twoim poziomie…

Offline KzT

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #1904 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 13:35:52 »
Kilka ciekawych pozycji jest, ale smuteczek z powodu braku Corto Maltese (spodziewałem się jednak Nocturnes berlinois i restartu czyli Océan noir). No i liczyłem na Weapon X w wersji powiększonej (to, co wyszło oryginalnie jako Gallery Edition). Może w kolejnym roku.
***
Odnośnie katalogu, to z tego co mówi TK wynika, że wersja papierowa nie jest dla zarządu (to byłoby bez sensu) tylko dla partnerów handlowych. Czyli jak rozumiem hurtownicy, księgarze etc. dostaną katalog w wersji papierowej. W sumie nic dziwnego. Katalog papierowy zapewne nie przyjechał jeszcze z drukarni, więc również nic dziwnego, że TK pracuje na wydruku. To znaczy, nie powinno to dziwić nikogo, kto miał jakikolwiek kontakt z działalnością wydawniczą w praktyce.