Autor Wątek: Egmont 2023  (Przeczytany 493367 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #570 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 17:40:33 »
Nie rozpędzaj się tak za bardzo z tym i nie zapominaj że te Milestones to chyba z wyjątkiem Mrocznej Phoenix same cross-overy a w epikach pewnie poleci jedynie Uncanny.
W epikach będzie Uncanny X-men oraz X-men, przynajmniej ta część z lat 90 widać to już w epikach 19-22. Współczesne serie po 2000 dopiero zaczynają mieć swoje epiki określane jako Modern Era Epic Collections, więc pewnie serie X-men w tym okresie też dostaną nową numerację epików, nie wiadomo tylko w którym momencie przejdą na Modern Era.

Offline radef

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #571 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 17:59:48 »
Myślę, że jeżeli dożyję to w okolicach 2026 (jeżeli wtedy takie epiki faktycznie miałyby ruszyć, bo na razie to sobie jedynie fantazjuję na jawie) będę w stanie podjąć decyzję czy wchodzę w epiki Egmontu (to będzie skądinąd zależało od ich zawartości) czy idę po całości i inwestuję w omnibusy. Tak czy siak zakładam, że Milestones mogą być moim najmniejszym zmartwieniem.
Tak jak pisali tutaj koledzy wcześniej, jeżeli Egmont wejdzie w Epiki X-Menów, to wydaje mi się, że będzie je wydawał od samego początku Claremonta. Pomijając "Mroczną Phoenix", w pierwszych ok. 10 tomach Epików z Claremontem nie ma nic co pojawiło się w "Punktach zwrotnych". a zanim z tym potencjalnie ruszą, zanim wydadzą te 10 tomów, to minie tyle lat, że jakieś tam stare "Punkty zwrotne" nie będą jakimkolwiek zmartwieniem.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline bibliotekarz

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #572 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 18:25:43 »
Czytając tę dyskusję przeplataną wątkami o pełnych epikach X-Men i klasycznym Batmanie od Granta to jestem zdania, że Batman powinien być wydawany zbiorczo przynajmniej od lat 70-ych. Właściwie nawet wcześniej, tzn. powinniśmy przeczytać New Look (1964-65), następnie Big Change (1968-69) a potem całą Brązową Erę (1970-85) i wczesną Żelazną (1986-89). Poznalibyśmy dokonania jednego z najbardziej cenionych duetów twórców Batmana tj. O'Neill/Adams. Do tego jest to okres kiedy zaproponowano a następnie ukształtowano charakter postaci uznawany dziś za ten "prawdziwy".
Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #573 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 20:07:15 »
Kilka ciekawych zapowiedzi w dodrukach, jak Hawykeye z pierwszego Marvel NOW, tego tomu nie spodziewałem się uświadczyć jeszcze w księgarniach. Martwi mnie jednak brak jednego z wyprzedanych i niedostępnych nawet z drugiej ręki Spider-Manów z NOW 2.0. :(

Masz Spider-Mana w avatarze, sporo czasu jesteś już na forum... Nie kupiłeś tych tomików, kiedy miały premierę?

Cieszy to, że przynajmniej Tajna Wojna zostanie wydana tak jak powinna - sam goły event jak w WKKM. Mało ludzi to kupi i może będzie jeszcze więcej premier superhero w ofercie Egmontu. Przynajmniej tutaj TK nie robi mi na złość, jak w sklejonym wydaniu Imperatywu Thanosa, Daredevila Zero itp.

Oczywiście wszyscy tu wsiedli na temat X-Men, bo TK rzucił im jakąś mglistą zapowiedź a teraz patrzy jak się kotłujecie. Ale nie piszecie o tym, że stało się tak jak przewidywałem - Deadpool Classic dalej na razie nie będzie. Jasne - można się łudzić że wyjdzie w 2024. Może i wyjdzie ale z półtora roku przerwy to jakieś żarty. Nawet tych dwóch tomów dochodzących do Deadpoola i Gości nie dostanę. Pszykro, ale ja wiedziałem że tak będzie.

Z Epicami X-Men prosta sprawa. Zdecydowali się najpierw na Milestones, to niech wydają zbiory zeszytów Uncanny X-Men spomiędzy tych eventów. Jak Dark Phoenix kończy się na #137 a Masakra Mutantów zaczyna na #210, to jest 73 zeszyty. Dzielimy je na 5 tomów i puszczamy do druku. A jak przerwa jest mniejsza, to wydajemy tych tomów mniej. Jeśli po dublowaniu Kolekcji i TM Semica Egmont zacznie dublować sam siebie w Epicach, to ja bym takich komiksów od nich nie kupił.
BTW - fajnie, że teraz zaczęli od Masakry Mutanów, zapowiedziany jest Upadek Mutantów i Inferno. Czyli idą chronologicznie. To mi się podoba, brawa dla Egmontu.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Styczeń 2023, 20:28:07 wysłana przez Bazyliszek »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #574 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 20:30:26 »
Ja w takiej sytuacji wyrzucę Milestones na śmietnik z szerokim uśmiechem na ryju.
Względnie oddam do biblioteki. Z takim samym uśmiechem.
Bo też zakładam, że nie znajdzie się idiota, który by to ode mnie wtedy odkupił.
W milestones są dodatkowe materiały. Nie sądzę żeby w epikach Uncanny były zeszyty Power Pack, Thora, X-Factor albo Daredevila. Więc warto mieć i jedno i drugie.

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #575 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 22:14:50 »
Z Epicami X-Men prosta sprawa. Zdecydowali się najpierw na Milestones, to niech wydają zbiory zeszytów Uncanny X-Men spomiędzy tych eventów. Jak Dark Phoenix kończy się na #137 a Masakra Mutantów zaczyna na #210, to jest 73 zeszyty. Dzielimy je na 5 tomów i puszczamy do druku. A jak przerwa jest mniejsza, to wydajemy tych tomów mniej. Jeśli po dublowaniu Kolekcji i TM Semica Egmont zacznie dublować sam siebie w Epicach, to ja bym takich komiksów od nich nie kupił.
BTW - fajnie, że teraz zaczęli od Masakry Mutanów, zapowiedziany jest Upadek Mutantów i Inferno. Czyli idą chronologicznie. To mi się podoba, brawa dla Egmontu.

  O to, to, to. A jakby się okazało że tomy wyjdą niesymetryczne i ostatni miałby być cieńszy to mogliby jeszcze dołożyć te zeszyty Blade co go Hachette w Superbohaterach Marvela wydrukowało połowę i do dzisiaj nie wiem o xuj tam chodziło w tej historii.

Online Darth_Simon

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #576 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 22:37:12 »
Czy dorwał ktoś już Supermana ze styczniowego pakietu ?
Są tam jakieś zapowiedzi komiksów z eSem ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline SawiK

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #577 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 23:23:53 »
Cytuj
Przynajmniej tutaj TK nie robi mi na złość, jak w sklejonym wydaniu Imperatywu Thanosa, Daredevila Zero itp.
A Hachette nie robi ci na złość że wydaje Ligę gdzie dubluje połowę tomu po Eglomos...Jakoś w tematach kolekcyjnychych twojego hejt jadu nie uraczymy. Tego DD z uporem maniaka wypominasz ...o kolekcjach zapominasz...istne zero konsekwencji swoich przekonań , czyżby też brak charakteru 😅

Offline xanar

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #578 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 23:36:21 »
To nie to, kolekcje nie dublują, tylko Egmont dubluje, kolekcje - dobre, Egmont - zły, po tylu latach to chyba powinno być jasne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #579 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 23:40:20 »
Kolejny świetny odcinek! Super, że pomiędzy konwentami też pojawiły się informacje, zapowiedzi, i odpowiedzi na pytania. Jest to w pewnym stopniu nagroda dla wiernych odbiorców kanału : )

Z zawartości najbardziej istotne dla mnie były:
- kontynuacja Daredevila w HC w cporządku chronologicznym - każdy się domyślał, ale dobrze, że jest potwierdzenie
- przymiarki do Batmana i Supermana z wcześniejszych okresów (mam nadzieję, że nie koncentrujące się jedynie na TM-Semicach, których wznowień po prostu nie wezmę z racji posiadania kompletu)
- Jonki i Kleks - hint, że integrale w twardej
- integral okołosandmanowy (wliczając Furie)
- Tajna Inwazja - potwierdzenie, że tylko event, zatem jedna pozycja schodzi z listy zakupowej (pozostaję przy wydaniu WKKM)
- ogromne rozczarowanie to wiadomość o braku szans na integrale Asterixa
- wreszcie dodruk Batmana: Rok Pierwszy

Offline Brzon

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #580 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 00:27:41 »
Czy dorwał ktoś już Supermana ze styczniowego pakietu ?
Są tam jakieś zapowiedzi komiksów z eSem ?
Ja dorwałem. Jest zapowiedź Action Comics i Superman Son of Kal-El.

Offline Megatron

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #581 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 10:18:01 »
Ktoś też wychwycił, że TK dwa razy wspomniał o przyszłości Egmontu bez Niego?  ???

Offline Alexandrus888

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #582 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 10:20:17 »
Taa... też mnie to zastanowiło.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #583 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 10:20:58 »
Ktoś też wychwycił, że TK dwa razy wspomniał o przyszłości Egmontu bez Niego?  ???

Tak, też zwróciłem na to uwagę i mnie to zainteresowało. Albo kryzys wieku średniego, albo ma jakieś przesłanki ku temu.

Offline Death

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #584 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 10:22:01 »
Ktoś też wychwycił, że TK dwa razy wspomniał o przyszłości Egmontu bez Niego?  ???
Tak, to nie był przypadek skoro wspomniał o tym 2 razy.