Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 500778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3435 dnia: Nd, 06 Listopad 2022, 21:39:37 »
Ale filmy to był tylko przykład. Cała część dotycząca zestawienia od Egmontu widzę, że została pominięta…

To podawaj przykłady takie, które są merytorycznie wartościowe, a nie pasują tu jak pięść do nosa. Co się tyczy top 200, to wypowiedziałem się już wcześniej, ale jak chcesz, to się powtórzę. Uważam, że to bezużyteczny ranking zrobiony do celów marketingowych. W dodatku obejmujący bardzo szeroki okres (10 lat jeśli dobrze pamiętam), w którym rodzimy rynek zaliczał wzloty i upadki, czyli niemiarodajny.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3436 dnia: Nd, 06 Listopad 2022, 21:48:51 »
No to zaproponuj Muszce zrobienie lepszego rankingu i podzielenie się wzorcową metodologią. Może wtedy inne wydawnictwa pójdą tą samą drogą i będziemy mieli porównywalne rankingi z różnych wydawnictw?
I znowu zauważę, że tamten ranking przedstawiał dokładnie to, co miał pokazać - 200 pozycji z największą ilością sprzedanych egzemplarzy w okresie 10 lat.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3437 dnia: Nd, 06 Listopad 2022, 21:54:32 »
Ale tu nie ma czego proponować. Bo byłby to nudny ranking i niewzbudzający żadnych emocji jak ten egmontowski :) Przy dwudziestu czy dwudziestu kilku publikacjach rocznie może się okazać (tak jak jest mniej więcej teraz), że kilka komiksów ma bardzo zbliżoną ilość sprzedaży i zajęłaby tę samą pozycję. Do tego podejrzewam, że 90% (strzelam, może być parę procent wte i wewte) tytułów ma podobny lub taki sam nakład. Także ma to sens, jak masz nieco bogatsze portfolio i rzecz jasna podasz wszystkie dane sumiennie, czyli cena, nakład.

Offline michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3438 dnia: Nd, 06 Listopad 2022, 21:56:45 »
Ależ skądże, po prostu nie chcesz dostrzec istotnej cechy, która sprawia, że takie rankingi sklepowe też są nic niewarte.
Ale ja dostrzegam to, ponieważ w rankingach sklepowych brakuje najlepiej sprzedającego się komiksu jakim jest Heartstopper, o którym nawet na tym forum nie słyszeli co niektórzy. Problem jest taki, że innych rankingów sprzedażowych nie ma. Wydawcy nie dzielą się chętnie takimi informacjami. Egmont zaprezentował te dwa zestawienia, które były linkowane, KG też przedstawiła najlepiej sprzedające się komiksy, ale wszystko bez liczb, jedynie Studio Lain wrzuciło na forum konkretne zestawienie. Inni wydawcy jakoś tematu nie podejmują.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3439 dnia: Nd, 06 Listopad 2022, 22:22:11 »
Wydawcy nie dzielą się chętnie takimi informacjami. Egmont zaprezentował te dwa zestawienia, które były linkowane, KG też przedstawiła najlepiej sprzedające się komiksy, ale wszystko bez liczb, jedynie Studio Lain wrzuciło na forum konkretne zestawienie. Inni wydawcy jakoś tematu nie podejmują.

Nie wiem, jakie inni wydawcy mają liczby, mówiąc metaforycznie, każdy z nich niesie swój krzyż za wybór tytułów, który dokonał. Zastanów się jednak, bo nie odkryje tutaj nikt Ameryki, że jak ktoś publikuje - obojętnie czy to będzie tysiąc, półtora, czy niech będzie nawet dwa tysiące sztuk, a sprzeda przez okres x (pół roku, rok) trzysta, czterysta czy pięćset sztuk - czy są to liczby, którymi będzie chwalił? Chwalił będzie się ten, kto wydrukował osiemset czy tysiąc sztuk i po roku czy ciut więcej sprzedał nakład. Z liczb to jestem ciekawy zawsze tych pozycji, które zaproponowałem, czy wyszło dobrze, czy może zwiodłem na manowce. Odpukać, na razie się udało uniknąć tego drugiego. 

Offline HugoL3

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3440 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 13:17:18 »
Nie wiem, jakie inni wydawcy mają liczby, mówiąc metaforycznie, każdy z nich niesie swój krzyż za wybór tytułów, który dokonał. Zastanów się jednak, bo nie odkryje tutaj nikt Ameryki, że jak ktoś publikuje - obojętnie czy to będzie tysiąc, półtora, czy niech będzie nawet dwa tysiące sztuk, a sprzeda przez okres x (pół roku, rok) trzysta, czterysta czy pięćset sztuk - czy są to liczby, którymi będzie chwalił? Chwalił będzie się ten, kto wydrukował osiemset czy tysiąc sztuk i po roku czy ciut więcej sprzedał nakład. Z liczb to jestem ciekawy zawsze tych pozycji, które zaproponowałem, czy wyszło dobrze, czy może zwiodłem na manowce. Odpukać, na razie się udało uniknąć tego drugiego.

Czyli wciąż takie pozycje jak Spectacular Spider-man, 1 Knightfall, 1 Epic Pająka to nie są liczby, którymi warto się chwalić? Ja bardzo żałuję, że wydawnictwa nie dzielą się takimi liczbami i niekoniecznie chodzi mi tu o przechwałki kto sprzedał wiecej, ale ogólna świadomość naszego krajowego komiksowa gdzie jesteśmy i po co ludzie sięgają.

Offline JakubM

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3441 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 09:24:44 »
"DC Limited Liga Sprawiedliwości. Najwięksi superbohaterowie na świecie"

Bije się z myślami jeśli chodzi o ten tytuł. Jestem Januszem jeśli chodzi o całą ta ośmiornice powiązań i różnych uniwersum tych wszystkich światów superbohaterów.
Czy w tej pozycji się odnajdę ?
Czy to jest typowy komiks ?
(bo w przykładowych planszach klasycznych dymków nie widać. )
Co o tym myślicie ?

Online vision2001

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3442 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 10:19:45 »
"DC Limited Liga Sprawiedliwości. Najwięksi superbohaterowie na świecie"
Czy to jest typowy komiks ?
Hmmm... Czytałem dwie pozycje (Supermana i WW) i powiem Ci,  że w narracji jest to inny komiks niż typowy komiks superbohaterski. W Supermanie akcja biegnie nieśpiesznie, a teksty to (jeśli mnie pamięć nie myli) w całości przemyślenia i narracja głównego bohatera komiksu o przeszłości, teraźniejszości i tym, co może przynieść przyszłość (zarówno dla samego eSa jak i dla całej ludzkości). Scenariusz, to bardziej narracja książkowa (? - tak ja to tu nazwę), gdzie Clark/Superman w swoich przemyśleniach umieszcza wypowiedzi innych osób jako cytaty (nie ma dymków). Według mnie świetna grafika to bardziej ilustracja do tych przemyśleń i rozważań. Zdecydowanie ten komiks czyta się inaczej niż lwią część amerykańskich rzeczy spod szyldu DC czy Marvela.

Poszperaj sobie w necie, bo na pewno dużo przykładowych plansz sobie znajdziesz i na podstawie tego wyrób sobie sam obraz tego, czy chcesz zainwestować kasę w ten tytuł. Graficznie powala i nie wyobrażam sobie tego komiksu w mniejszym formacie. Ja na pewno biorę.

Boję się tu tylko jednego - znaczna część grafik to splash-page'e i jeśli Egmont zastosuje tu swoje standardowe szycie i klejenie, gdzie nie można rozłożyć porządnie komiksu, to cały urok ilustracji w d...ę jeża...
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Listopad 2022, 10:44:18 wysłana przez vision2001 »

Offline Arne

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3443 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 18:39:24 »
" Liga Sprawiedliwości: Najwięksi bohaterowie na świecie" - komiks za ponad 3 stówy okładkowej, sam dałem za niego 2 stówy z groszami, a już w stopce redakcyjnej takie " kwiatki":
Scenariusz: Alex Ross
Rysunki: Paul Dini
Okładka: Paul Dini
Gdybym wiedział, że nie rysował go Alex Ross, w życiu nie dałbym za niego dwóch stów 😁😁😁😁
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Listopad 2022, 18:43:49 wysłana przez Arne »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3444 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 18:57:06 »
" Liga Sprawiedliwości: Najwięksi bohaterowie na świecie" - komiks za ponad 3 stówy okładkowej, sam dałem za niego 2 stówy z groszami, a już w stopce redakcyjnej takie " kwiatki":
Scenariusz: Alex Ross
Rysunki: Paul Dini
Okładka: Paul Dini
Gdybym wiedział, że nie rysował go Alex Ross, w życiu nie dałbym za niego dwóch stów 😁😁😁😁

"Typowy Egmont" :P

Offline Gazza

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3445 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 08:14:05 »
Produkt premium inaczej.

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3446 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 14:18:21 »
Scenariusz: Alex Ross
Rysunki: Paul Dini
Czy to komiks ze świata Bizarro? :P

Czy to jest typowy komiks ?
Już dostałeś odpowiedź, ale tak jak na planszach przykładowych - jeśli przyjmować że "typowy komiks" = typowy komiks DC/Marvel, to ten komiks typowym komiksem nie jest.
Format/wielkość wydania zresztą nie jest przypadkowa, od początku te one-shoty(?) stanowiły jakby showcase ilustracji Rossa, tyle że bez Diniego byłyby to artbooki, a tak coś w rodzaju ilustrowanych opowiadań(?). Dini jest doświadczonym scenarzystą i myślę że warstwa tekstowa komponuje się dobrze z pracami Rossa (takie stawianie bohaterów na piedestale). Dużo ostatnio o tym tytule zresztą było pisane, ja tylko dodam, że to taka celebracja tytułowych bohaterów, co prawda Marvels czy Kingdom Come też by się pod takie określenie mogły łapać, ale jednak tutaj jest bardziej "personalnie", typu "jaką wartość stanowi tytułowy bohater". Tu może trochę słabe porównanie, ale coś w duchu różnych Speciali/Annuali, tyle że na znacznie wyższym poziomie.
Dla osoby której podobają się prace Rossa jest to album konieczny do sprawdzenia, a nawet osoby będące w pewien sposób przeciwnikami takiego malarskiego czy też "posągowego" stylu przedstawiania postaci w komiksach myślę że mogłyby się przekonać do tego tytułu, bo jw. samo założenie jest nie-typowo komiksowe :)
Plus czytałem, że w środku rozkładówka jak w oryginalnym wydaniu, więc wykonanie powinno być całkiem ok (sam nie zastanawiam się czy kupić, a raczej kiedy kupić, no i gdzie, pewnie z drugiej ręki znów, coby portfela nie nadwyrężyć...).

Offline Zwirek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3447 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 12:56:37 »
Cześć, jak myślicie, czy Egmont wyda Kajtek i Koko w kosmosie, w kolorze w integralach?

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3448 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 13:00:04 »
Bankowo. Nie teraz, za kilka lat pewnie, ale nie ukrywa się kurze złotych jaj jak Wąski.

Offline O.

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3449 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 23:28:54 »
Cześć, jak myślicie, czy Egmont wyda Kajtek i Koko w kosmosie, w kolorze w integralach?
przez najbliższe 5 lat pewnie nie

czy tylko ja odnoszę wrażenie że odcinkowy serial Egmontu na YT to reklama tego co się nie sprzedaje i nowości?