Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 501002 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dreamer36

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3135 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 11:53:12 »
Ze jesteś sumem wśród leszczy?

Jastrzębiem wśród jastrzębi....

Offline Grzmichuj

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3136 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 13:45:59 »
@grzmichuj Ale jak ja sie poczuc osmieszony moglem jak ja czytam i kupuje w oryginale wiecej niz w polskich wydaniach (na co ci zreszta probowalem zwrocic uwage w poprzednim poscie)? xD Co do reszty to szkoda komentowac, wchodzisz w dyskusje protekcjonalnym komentarzem jak to forumowicze ekscytuja sie rzeczami ktore POWAZNI komiksarze juz dawno znaja ale WCALE sie nie probojesz wywyzszac :p.

Nie wiem ile kupujesz i w jakim języku, bo gówno to obchodzi każdego człowieka. Ale zwracam uwagę na fakt, że samo jaranie się czy idąc dalej recenzowanie komiksu, który miał premierę dwa lata temu (lub więcej) jest właśnie godne wyśmiania. W świecie, w którym jak sam przyznałeś czytanie po angielsku to podstawa, jak chodzenie zanim się zacznie biegać. Dlatego może z kwasem ryju, ale z pewnością bez żadnego wywyższania napiętnuję ten fakt, bo to zwyczajnie odbiera rigcz temu forum jak i całemu rynkowi.
Gdzie wy byliście kiedy cały internet huczał od HoX/PoX? Mieliście interent? Gdzie byliście jak Hickman dostawał nominację do Eisnera, jak w necie pojawiało się milion artykułów o Moirze.
Dlaczego za wszelką cenę chcecie być zaściankiem świata? Dlaczego nie możemy traktować polskich przedruków jak przedruków a nie z czcią nabożną premier. To jest Polska a nie Kore Północna, nikt nie reglamentuje dostępu do internetu i obcojęzycznych komiksów. Tu nie ma wywyższania. Nie wywyższam się, że oglądam na Netflixie serial w dniu premiery. Ani tym, że se angielskie napisy włączę. To jest tak normalne jak chleb w Biedronce, jak Head&Shoulders na półce w łazience, nie trzeba kurza twarz czekać, aż ktoś zrobi polską etykietę. Serio.

Czuję się jak w Nowej Zelandii, gdzie Przygody Robinsona Cruzoe trafiły dwa lata po światowej premierze w XVIII wieku i Anglicy śmiali się z nich, że są dwa lata do tyłu za całym światem. W Polsce po dziś dzień to samo, z tym że Polacy uważają to za przywilej a nie zacofanie.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline parsom

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3137 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 13:47:50 »
Kurwa, stary może jakaś terapia? Kompleksy da się wyleczyć.

Offline bibliotekarz

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3138 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 13:49:33 »
No ok, tylko po co w takim razie udzielasz się pisząc w tym zaściankowym języku na forum poświęconym przedrukom?
Batman returns
his books to the library

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3139 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 13:52:33 »
Widzę, że u kolegi Grzmichuja występuje FOMO w zaawansowanej postaci. Mnie osobiście gówno obchodzi co, gdzie i o czym się akurat mówi. Angielskiego używam na co dzień w pracy bez przerwy a komiks po angielsku przeczytałem w całości jeden.

Cytuj
Gdzie wy byliście kiedy cały internet huczał od HoX/PoX? Mieliście interent? Gdzie byliście jak Hickman dostawał nominację do Eisnera, jak w necie pojawiało się milion artykułów o Moirze.

Ja prawdopodobnie na kiblu właśnie siedziałem i czytałem Złotą kolekcję Janka Kozy.

Offline kubisz

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3140 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 13:53:35 »
Ludzie: czytają komiksy jakie chcą i jak chcą

grzmichuj:

Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3141 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 14:06:25 »
Ale zwracam uwagę na fakt, że samo jaranie się czy idąc dalej recenzowanie komiksu, który miał premierę dwa lata temu (lub więcej) jest właśnie godne wyśmiania.
CAŁY, jeszcze raz powtarzam CAŁY, zebrany przeze mnie Marvel NOW (ok. 50 tomów) stoi na mojej półce nieprzeczytany, a częściowo nawet nierozfoliowany i nawet nie wiem kiedy (za ile lat???) się za to wezmę.
Obecnie jestem na etapie ogarniania całego DC Odrodzenie, które debiutowało u nas cztery lata temu. Moja opinia na temat poszczególnych tomów już wkrótce na forum. Będzie okazja do "wyśmiania"  ;D

To jest tak normalne jak chleb w Biedronce
Ostatnio jak robiłem zakupy w Biedrze to nie było tostowego  >:(. Serio  :(

rigcz
Co to jest "rigcz"?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3142 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 14:16:27 »
Co to jest "rigcz"?

rozum i godność człowieka

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3143 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 15:21:37 »
@grzmichuj W dyskusjach internetowych od jakiegos czasu przyjmuje założenie ze moim celem nie jest przekonanie przeciwnika do mojej racji, a doprowadzenia do sytuacji w ktorej reszta uzytkownikow widzi jakiego blazna on z siebie robi. Ja juz nic wiecej dodawac nie musze do dyskusji, dziekuje za twoja owocna kooperacje xD.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline HugoL3

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3144 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 15:39:51 »
Niesamowity post, w dodatku w takim temacie...

Offline Edgar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3145 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 16:45:01 »
Cholera, poczułem się taki mały. Nie przeczytałem jeszcze komiksów, które wyszły w środę w Stanach. I pewnie do następnej środy też nie dam rady, ale już nie będę nadrabiał, bo będą kolejne numery. A trochę tak głupio nie być na bieżąco, wstyd się potem odezwać w towarzystwie. No nic, idę sprawdzić, czy jakieś nowości na Netfliksie się dzisiaj pojawiły. Może przynajmniej na tym polu będę na czasie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3146 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 16:54:47 »
No nic, idę sprawdzić, czy jakieś nowości na Netfliksie się dzisiaj pojawiły. Może przynajmniej na tym polu będę na czasie.

Pamiętaj żeby włączyć angielskie napisy.

Online OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3147 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 17:08:07 »
Tymczasem w USA jarają się jakimś zapowiedzianym Epiciem co zbiera materiał sprzed 40 lat.

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3148 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 17:28:55 »
Bo jest po angielsku.

Offline maxim1987

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3149 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 18:02:21 »
I teraz nie wiem czy jarać się kolejnym tomek KiK złotej kolekcji (nowość, premiera) czy jednak nie (w koncu przedruki sprzed wielu lat)...
Ale schodząc na ziemię - normalną rzeczą jest dyskutować o jakimś dziele, gdy pojawia się w Twoim kraju, Twoim rodzimym języku. To zresztą bardzo ciekawe obserwować jak dzieło jest odbierane w jakimś czasie od jego premiery - czy percepcja ciągle jest ta sama czy uległa zmianie, a jeśli tak - to dlaczego?
Zawsze też może być przyczynek do dyskusji, dlaczego dane dzieło nie ukazało się wcześniej. Na gruncie książkowym tego typu dyskusje są czymś normalnym. No ale tutaj mamy środowisko komiksowe...