Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 642153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1755 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:28:59 »
Plus Wonder Woman z DC Odrodzenie

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1756 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:40:53 »
Komedią są twoje wieczne bóle d*** o ten klej. I dobrze mówi, wcale nie jest gorsza. Jeżeli już można na coś narzekać to na skopane wielkości logo Marvela na grzbiecie.
Tak, Antari można powiedzieć, ze jest nawet lepsza ;D Tak, tak to logo to najbardziej będzie przeszkadzać w czytaniu a nie to, że nie widzisz co jest w środku, to żeś mnie rozbawił na wieczór  ;D
Najlepsze jest to, że jakby taką książkę kupił z DC to już tak wspaniały by nie była. :)
Kupuj sobie te klejone książki zaraz ci cenę podniosą i powiedzą, że to bardzo dobra droga klejona książka a ty będzie uradowany  ;D


Tu macie wszystko co tłumaczył, albo i nawet nie wszystko:
https://lubimyczytac.pl/tlumacz/14386/tomasz-kloszewski
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Luty 2021, 21:43:19 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1757 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:57:33 »
Plus Wonder Woman z DC Odrodzenie

No i seria została urwana.
Flashe do 9 tomu niedawno czytałem i było ok, więc nie zawsze odwala fuszerę. Ale to co zrobił np. z Wieżą Babel, będę mu pamiętał.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1758 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 22:03:18 »
Nie urwana tylko Rucka skończył pisać a dalej to było badziewie, pyzatym WW u nas to za bardzo nikt nie kupuje.
Flasha cały czas masz jednego scenarzystę i tu mogłeś napisać, że urwali, ale później stwierdzili, że będą dalej wydawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline mack3

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1759 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 23:29:12 »
Egmont psuł tłumaczenia w WKKDC dając oczywiście najbardziej zielonego tłumacza jakiego dopiero co wtedy zatrudnił.
Masz na to jakieś dowody?

Napiszę teraz coś czego być może nie powinienem pisac, bo przeczytałem ledwie pierwszych kilkanaście stron. Przez tłumaczenie odrzuciło mnie od tego komiksu. Odłożyłem go i... niestety jeszcze do niego nie wróciłem. Mam zamiar oczywiście go przeczytać, bo był to jeden z najbardziej (a może najbardziej) wyczekiwany przeze mnie komiks w WKKDC.
Mam też szczerą nadzieję, że po przeczytaniu całości komiksu będę mógł przeprosić tłumacza i tego, kto to puścił i powiem, że poza pierwszymi kilkoma stronami wszystko gra. Albo, że czytałem wieczorem i przez późną porę/ zmęczenie coś mi nie zagrało...

Niemniej jednak ponieważ padł wyżej temat tłumaczeń w WKKDC to nie mogę sie powstrzymać i muszę napisać, że po tych pierszych kilkunastu stronach, które przeczytałem wydaje się, że niestety Złota Era to najbardziej zpie@#$%e tłumaczenie jakie w życiu czytałem. Czytałem 100 Naboi z tym głupim, nieprzetłumaczonym hommies i całą resztą angielszczyzn (nie podobało mi się to), czytałem tłumaczenie OŁK w WKKM i uważam, że tłumaczenie w porównaniu z Semikowym bardzo dużo zabrało temu komiksowi, ale to wszystko to była pestka z tym drewnianym, translatorowym i błędnym tłumaczeniem Złotej Ery. Nie wiem, kto to tłumaczył (choć mam podejrzenia, że większość jest zostawiona z automatycznego translatora) i nie wiem, kto to puścił. Tragedia. Tym większa, że jak wspomniałem dotyczyła chyba jednego z lepszych (może najlepszego) komiksów nie będących dublami w WKKDC.

Mam nadzieję, że przeczytam całość i będę musiał to odszczekać.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Luty 2021, 00:11:54 wysłana przez mack3 »

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1760 dnia: So, 27 Luty 2021, 08:54:34 »
Wonder Woman urwali (bo był zapowiedziany 5 tom) ale w przeciwieństwie do Aquamana i Hala Jordana zrobiono to w dobrym momencie.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1761 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:29:46 »
A to nawet nie zauważyłem, że był zapowiedziany tom 5.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1762 dnia: So, 27 Luty 2021, 11:44:21 »
W 4 tomie była zapowiedź serca amazonki na 2019 rok.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1763 dnia: So, 27 Luty 2021, 12:12:47 »
No to faktycznie brutalnie urwane.  :)
Ale Aquaman i Hala Jordana to wybitnie słabo musiało się im sprzedawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1764 dnia: So, 27 Luty 2021, 12:33:20 »
Jakoś mam wrażenie że Green Lantern nie ma szczęścia do czytelników w tym kraju. Już w czasach Tm-Semic latarnie padły jako pierwsze długo przed początkiem kryzysu komiksowego w Polsce. Wydaje mi się że fani Latarnii są bardzo oddani ale jest ich mało.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline death_bird

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1765 dnia: So, 27 Luty 2021, 14:26:44 »
Bo ten tytuł pojawił się u nas stosunkowo późno gdy - utrzymując proporcje - nastąpił chyba przesyt rynku liczbą wydawanych serii i trzeba było selekcjonować to co się kupuje. W zw. z tym podejrzewam, że sporo ludzi pozostawało przy starych bez wchodzenia w nowe.
W efekcie nie udało się zbudować bazy i ta seria poszła do śmietnika. A od czasu Semica nic się u nas nie działo, do tego film okazał się być porażką i tym samym kółko się zamyka - sentyment z czasów semicowych jest minimalny a dzisiaj w zalewie tytułów trzeba bardzo chcieć żeby się za to zabrać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1766 dnia: So, 27 Luty 2021, 14:28:12 »
No to faktycznie brutalnie urwane.  :)
Ale Aquaman i Hala Jordana to wybitnie słabo musiało się im sprzedawać.

Pewna ankieta z YT Marvel 64% Dc 36% oddanych glosow 6,4 tys.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1767 dnia: So, 27 Luty 2021, 14:45:03 »
To, że Marvel lepiej się sprzedaje od DC to widać też po rynku amerykańskich wydań.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1768 dnia: So, 27 Luty 2021, 16:00:20 »
Wreszcie mogłem samemu przyjrzeć się Mumingate. Podjechałem do Centrum Komiksu i sam popatrzyłem na ten komiks na żywo. Jeju ale Egmont zmaścił ten papier. Tego bardziej żółtego paska w środku nie da się niczym usprawiedliwić. I rzeczywiście - żółty odcień tych stron zmienia się w zależności od tego jak pada na nie światło. Genialne osiągnięcie sztuki poligraficznej. Intensywność koloru kartki papieru zmienia się w zależności od miejsca na które się na nią patrzy. Jakby ktoś na biały kremowy papier wylał żółtą puszkę farby drukarskiej, poczekał aż wyschnie, a potem wrzucił do maszyny drukarskiej. Taki bubel mi się nie mieści w głowie. ETZ.





Offline GoNzO

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1769 dnia: So, 27 Luty 2021, 16:46:06 »
Dzięki Bazyl za zdjęcia, nie biorę!