Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622808 razy)

0 użytkowników i 29 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3630 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 16:56:38 »
Nie wiem, czy już ktoś dawał, ale w najnowszych albumach są już pierwsze zapowiedzi na 2021 rok.
I tak, w "Pokoleniach" info że Ms Marvel t.8: "Mekka" i All-New Wolverine t.5: "Sieroty X" mają się ukazać w styczniu
To było dość oczywiste bo te tytuły miały w katalogu 2021 :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3631 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 16:59:06 »
Dokładnie, nawet ktoś pisał, że wszystkie komiksy, które w katalogu mają datę 2021 wyjdą w styczniu! Ale później zmienił zdanie, że tylko część z nich hehe ;) W każdym razie miał rację, bo już trzy się potwierdziły 8)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3632 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 17:03:15 »
Od początku było "prawdopodobnie" panie kronikarzu :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3633 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 17:08:35 »
A co to za różnica, skoro miałeś rację? ;)

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3634 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 17:11:42 »
Ale nie pogardziłbym porządnymi, opasłymi, kompletnymi wydaniami bez panoramki na grzbietach. Może "kolekcjonerzy" też zapgrejdują swoje ;)
Ba, nawet nowy kanon wziąłbym ponownie w kompletnych trejdach z dodatkami (pełne galerie okładek i wariantów etc).

A może tak zamiast wydawać 2, 3, 4 (tak są komiksy SW, które w PL mają już 4 wydania), wydaliby to, co na naszym rynku nie miało okazji się pokazać, od biedy wyszło tylko w ramach gazetkowego SWK? Już nie mówię nawet o starych Marvelach, czy jakiś paskach, ale mamy w PL do wydania:
* Dawn of the Jedi (500 stron)
* The Old Republic (nie ma zbiorczego, w PL kiedyś wyszedł kawałek)
* Republic #1 - #48 + #78, częściowo wydane w SWK, ale przecież nie uzupełnią dziur po tylu latach (zbiorcze częściowo były od DH z pobocznymi seriami)
* Darth Vader and the Cry of Shadows
* Agent of the Empire—Hard Targets
* Legacy Volume 2
* Star Wars Tales (tu pod znakiem zapytania, bo poziom jest bardzo różny, coś tam Egmont wydał, ale sporo dziur)

I jeszcze parę jakiś serii by się do wydania w PL znalazło. A mówię tu tylko o Legendach, brakujących serii z Kanonu to już ciężko zliczyć.


Offline Dracos

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3635 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 19:25:02 »
* The Old Republic (nie ma zbiorczego, w PL kiedyś wyszedł kawałek)

Heh to i ja bym pewnie zakupił, mam dużą słabość do tego okresu SW od czasu gdy grałem w KOTORa :)

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3636 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 19:40:38 »
starsze w grubszych HC np w Epic'ach https://www.goodreads.com/series/218216-star-wars-legends-epic-collection

Wydanie kompletu starego komiksowego kanonu SW w formie wzorowanej na tych Epicach (tylko w HC) to jedno z moich marzeń. Brałbym bezwarunkowo, mimo że dużo mam w tomach z kolekcji: tu jednak można by liczyć na bardziej uspójnione z uniwersum tłumaczenie i pełniejsze i lepszej jakości wydanie.

Tylko niestety problem w tym, że 1) chyba stosunkowo niewiele osób kupuje komiksy SW; 2) ta kolekcja na wiele lat poblokowała pełniejsze wydania (i przez to trudno będzie o pełne wydanie "Republic" czy "Dark Times", stare brytyjskie komiksy SW współczesne pierwszym Marvelowskim itd. itp.). Ale wolno marzyć...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3637 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 20:42:22 »
Kolekcje nie blokują licencji. Jak ma być więcej komiksów ze Star Wars to na pewno będzie stary kanon.

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3638 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 20:44:55 »
Chodziło mi o blokowanie nie w sensie licencyjnym, tylko w sensie zbytu. Bo moim zdaniem trzeba by mieć w sobie lekką żyłkę straceńca, żeby wejść teraz w pełne wydanie Epiców ze starego kanonu, gdy znaczna część ludzi, która miałaby to kupić, prawdopodobnie zrezygnuje, bo ledwo co kupiła to samo w kolekcji... Sukces finansowy raczej trudno byłoby tu osiągnąć. Ale może się mylę. Bardzo chciałbym się mylić.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3639 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 23:00:32 »
Osobiście uważam, że Egmont nie wróci do wydawania Legend. Nikt teraz nie kupi im nawet w grubszych zbiorczych w HC tego co było w kolekcji. Próbowali wydawać równocześnie Legendy z kolekcją i się na tym przejechali. Może wrócą do pojedynczych historii, które nie zostały opublikowane, ale naprawdę w to wątpię. Wg mnie Legendy są na obecną chwilę zaorane na kilka lat (ok, mogę się mylić i może Egmont zaskoczy pozytywnie w tej kwestii).

Wznowienie w zbiorczych Nowego Kanonu, super sprawa, ale to by po prostu zabiło Star Wars Komiks. To jest identyczna sytuacja jak w przypadku zeszytów i wydań zbiorczych od Mandragory. Ludzi przestaliby kupować zeszyty, bo wiedzieliby, że za pewien czas będą zbiorcze. Chyba, że Egmont chce zamknąć tą linie wydawniczą i wystartować coś jak Marvel Now lub w obszernych zbiorczych, ale w to też wątpię.

Czego ja się spodziewam? Ogłoszenia Star Wars Komiks jako miesięcznik i nadrabiania zaległych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Październik 2020, 23:52:21 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3640 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 00:00:29 »
Prasowy model wydawnictwa i jego dystrybucji sprawia, że byt nowego kanonu na rynku jest praktycznie chwilowy - do kolejnego numeru. Być może wydanie tych serii w zbiorczych, kompletnych volumenach będzie właśnie tą zapowiedzią TK w ramach spotkania online.

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3641 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 06:16:36 »
Integral lekarstwem na wszystko :D Koniecznie w slipkejsie!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3642 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:19:27 »
Na pewno będzie więcej komiksów ze Star Wars i co najmniej w dwóch formatach. Ja obstawiam tak:

-Star Wars Komiks coś tam jeszcze wyjdzie i zamkną.
-Najnowsze serie od jedynek jak Marvel NOW.
-Legendy w grubszych HC. Powolutku z tym i na początek coś premierowego.

edit: Zmienili to "A to nie koniec dobrych wieści, bo przyszłość komiksów Star Wars w naszym wydawnictwie jest znacznie bogatsza.:)
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Październik 2020, 08:36:31 wysłana przez JanT »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3643 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 13:00:04 »
A co to za różnica, skoro miałeś rację? ;)
I dalej mam ;)
https://egmont.pl/Garfield.-Tlusty-koci-trojpak.-Tom-8,37718035,p.html

Ciekawe czy będzie więcej nowości styczniowych teraz dodanych?

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3644 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 13:10:12 »
I dalej mam ;)
https://egmont.pl/Garfield.-Tlusty-koci-trojpak.-Tom-8,37718035,p.html
Nie, nie masz.
To 8. tom, który miał być w grudniu, a został przesunięty na styczeń. Natomiast na 2021 został zapowiedziany w katalogu 9. Garfield, którego raczej w styczniu nie będzie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya