Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622807 razy)

0 użytkowników i 27 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3345 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:29:32 »
Bo nie zdawali sobie sprawy, ze cos takiego istnieje, szukali po kioskach na przyklad. To zajelo troche czasu nim sie ogarneli w sytuacji jak wyglada rynek komiksowy w PL i wtedy wskoczyla wkkm i pozniej egmont z N52
Bo internetu wtedy nie było :) Mucha tez wtedy była w Empikach. Tych ludzi z pokolenia TM-Semic było mnóstwo a nawet ich mały procent to dla Hachette było dużo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Październik 2020, 09:33:06 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3346 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:29:35 »
A ja bym powiedział że to przez TM-Semica. :P

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3347 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:33:27 »
Kolekcja w UK ruszyła wcześniej (a planowano ją jeszcze wcześniej :) ) nim zaczęło huczeć MCU i u nas ruszyła rok później jako kolejna kolekcja Hachette.
Patrzysz na UK jakby było Polską. Tak tylko dodam, że w 2010 roku "Iron Man 2" zarobił na brytyjskim rynku 30 mln dolarów, a "Thor" 22 mln dolarów. Biorąc pod uwagę jak działa Hachette, czyli bierze to co jest popularne i próbuje z tego wycisnąć ile się wlezie, to prawdopodobnie jakiś manager w brytyjskim oddziale widział rodzącą się modę na Marvela i trafił z tym w dziesiątkę.
Tych osób z pokolenia TM-Semic co wróciło do komiksów przez WKKM było mnóstwo i nawet TK wspominał że dla nich to jest dobry klient. Jakby WKKM u nas ruszyła ze 2 lata wcześniej to byłoby to samo. Ludzie też nie rzucili się na Marvele Muchy po Avengersach tylko po starcie WKKM.
Gdyby Hachette czekało kolejne 2 lata, to prawdopodobnie ktoś inny wystartowałby z Marvelami w szerokiej dystrybucji i w znośnej cenie. Co podkreślam, to nie jest zasługa Hachette, że obecnie mamy taki popyt na Marvela, po prostu Hachette w odpowiednim czasie i miejscu wystartowało z kolekcją i zaspokoiło podaż. Sam rodzący boom na superhero było już widać wcześniej, pod koniec 2011 roku, kiedy Egmont wydał "Jokera" i musiał go tuż po tym dodrukowywać. Dziś - normalna sytuacja, wówczas - wydarzenie. 

Poza tym - nie ograniczajcie ludzi kupujących Marvele do fanów TM-Semic, którzy przypomnieli sobie co to superhero przy okazji WKKM. Oczywiście, to ich zasługa, że wiele, szczególnie droższych serii, wychodzi, ale "Spider-Many", "Batmany" czy "Deadpoole" sprzedają się świetnie dzięki znacznie młodszym osobom, którzy kojarzą te postaci z filmów czy kreskówek, a wiele z nich nigdy nie miało do czynienia z TM-Semic czy WKKM. Widzę po swoich znajomych, że sporo z nich od czasu do czasu kupuje jakiś komiks superhero, choć żaden z nich nawet raz WKKM w rękach nie miał.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Październik 2020, 09:39:04 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3348 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:38:25 »
A ja bym powiedział że to przez TM-Semica. :P
Przecież cały czas się pisze o powracającym pokoleniu TM-Semic. Nawet TK o tym mówi :)

@Radef
Czyli tych ludzi z pokolenia TM-Semic nie było? Tych ludzi się ujawniło mnóstwo o czym świadczyły wpisy a forach i FB. A wiesz dobrze że nawet malutki procent czytników TM-Semic to dla Hachette dużo.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3349 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:43:40 »
Czyli tych ludzi z pokolenia TM-Semic nie było? Tych ludzi się ujawniło mnóstwo o czym świadczyły wpisy a forach i FB. A wiesz dobrze że nawet malutki procent czytników TM-Semic to dla Hachette dużo.
A czy ja gdzieś neguje obecność tych czytelników? Oczywiście, że nie. Co podkreśliłem w edycji posta (która niestety wpadła równocześnie z twoim) to dzięki nim sprzedają się "Punishery", "Bagniaki" czy "Daredevile". Ale przeciętny czytelnik Marveli za 40 zł, szczególnie tych najbardziej popularnych serii, w momencie największej świetności TM-Semica, albo jeszcze nie stąpał po tym świecie, albo co najwyżej raczkował.

Trzeba zrozumieć, że obecny bum komiksowy to nie jest zasługa tylko "pokolenia TM-Semic", ale połączenia tych powracających czytelników z całą rzeszą nowych, którzy zainteresowali się komiksem dzięki stałej obecności Marvela czy DC w mediach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Październik 2020, 09:45:30 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3350 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:46:42 »
Ale przeciętny czytelnik Marveli za 40 zł, szczególnie tych najbardziej popularnych serii, w momencie największej świetności TM-Semica, albo jeszcze nie stąpał po tym świecie, albo co najwyżej raczkował. 
Bo im te komiksy kupuje tata z pokolenia TM-Semic :)

Trzeba zrozumieć, że obecny bum komiksowy to nie jest zasługa tylko "pokolenia TM-Semic", ale połączenia tych powracających czytelników z całą rzeszą nowych, którzy zainteresowali się komiksem dzięki stałej obecności Marvela czy DC w mediach.
Ale ja to wiem. Tylko mnie śmieszy jak ktoś przysługuje zasługę tylko filmom.

Na któryśm spotkaniu TK powiedział coś takiego: "Dla mnie ludzie z pokolenia TM-Semic to jest bardzo dobry klient który teraz sam zarabia i kupuje komiksy dla siebie i dzieci/dziecka."
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Październik 2020, 09:51:06 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3351 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:55:17 »
Ale ja to wiem. Tylko mnie śmieszy jak ktoś przysługuje zasługę tylko filmom.
Ale brzmisz jak bazyl, który całą zasługę przepisuje WKKM, a tak nie jest do końca.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3352 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 09:57:10 »
Bo im te komiksy kupuje tata z pokolenia TM-Semic :)
Który miał w tym momencie 25 lat? To już bardziej osoba znająca "Świat Młodych". Ale oczywiście - możecie sobie w zamkniętym komiksowym gronie prawić kazania, że wszystko to dzięki wam, komiksiarzom z dziada pradziada, którzy widzieli jak rodził się TM-Semic, ale taka jest tylko częściowa prawda. Bez nowej fali czytelników, związanej z filmami, serialami, kreskówkami i całym merchandisingiem, to bum skończyłby się tak 2-3 lata temu, a teraz byłby już tylko powolny spadek w dół.
Na którymś spotkaniu TK powiedział coś takiego: "Dla mnie ludzie z pokolenia TM-Semic to jest bardzo dobry klient który teraz sam zarabia i kupuje komiksy dla siebie i dzieci/dziecka."
Tylko w tym zdaniu nie była mowa o superhero i podejrzewam, że też nie o to chodziło Kołodziejczakowi. Np. taką doskonałą sprzedaż "Deadpoola" nie da się wyjaśnić ani przez "kupuje to pokolenie TM-Semic", ani za pomocą "kupuje to pokolenie TM-Semic swoim dzieciom", nie żeby te dwa zdania nie były prawdą w wielu przypadkach, ale nie tylko z tego wynika tak dobra sprzedaż serii.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3353 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:05:49 »
Ale brzmisz jak bazyl, który całą zasługę przepisuje WKKM, a tak nie jest do końca.
Ty zobacz ile w tobie Bazyla (podobnie podchodzisz do kolekcji jak on do Egmontu :) ) a nie porównuj innych do niego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3354 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:06:29 »
Który miał w tym momencie 25 lat?

A skąd takie dokładne dane? Czyżby komiksy TM-Semic kupowali głównie ludzie z rocznika 87? Najlepsze lata TM-Semic, to pierwsza połowa lat 90-ych, przy założeniu, że w tamtym okresie kupowali je 10-15 latkowie, to masz ludzi z roczników 80-85,wiec w 2012 mieli też 27-32 lata. :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3355 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:09:15 »
Radef jest młodszy i nie pamięta wiec nie wiem skąd te dane. Ja się łapię w to co podałeś i wtedy większość moich kolegów/rodzeństwa/kuzynów czytało TM-Semic. edit: I byli też starsi koledzy urodzeni przed 1980.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Październik 2020, 10:20:52 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3356 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:22:12 »
Ty zobacz ile w tobie Bazyla (podobnie podchodzisz do kolekcji jak on do Egmontu :) ) a nie porównuj innych do niego.
Wierz mi, że moje podejście do kolekcji bardzo uległo zmianie, ale ty jako szeryf będzie zawsze się czepiał jak ktoś napisze coś co nie zgadza się z twoim poglądem. Masz rację z bazyla to ty masz mało, a bardziej przypominasz innego człowieka



 

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3357 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:23:58 »
Najpierw Bazyl teraz ten. Do koga sam byś się porównał? :) Sam mnie przyrównałeś do Bazyla a potem moje przyrównanie ciebie nazywasz czepianiem  ;D

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3358 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:24:06 »
Jestem z pokolenia Tm-semic i podobnie jak moi znajomi, którzy po latach wrócili do komiksów, plasujemy się w przedziale 40-45 lat. Żadne tam 25. Wszyscy moi znajomi Semicowcy kupują komiksy dla swoich dzieci.

Offline kknd2

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3359 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:37:47 »
A skąd takie dokładne dane? Czyżby komiksy TM-Semic kupowali głównie ludzie z rocznika 87? Najlepsze lata TM-Semic, to pierwsza połowa lat 90-ych, przy założeniu, że w tamtym okresie kupowali je 10-15 latkowie, to masz ludzi z roczników 80-85,wiec w 2012 mieli też 27-32 lata. :)

Weź pod uwagę że rocznik 80 miał w 91roku to miał 11lat i ograniczony budżet do kieszonkowego rodziców, a to nie były łatwe czasy i nazbieranie kasy na Spidera i/lub Batmana i/lub Supka po 9700zł było trudne, nawet gdy przekonało się rodziców do tych 'kolorowych historyjek'. Z własnej historii - 8klasa podstawówki, 1klasa technikum/liceum w 91roku - tu zainteresowanie komiksami było większe i żywsze, tworzyły się kluby, pożyczaliśmy/wymienialiśmy się tym co kto miał.
Właśnie start WKKM i WKKDC spowodował powrót do komiksów wielu moich znajomych z czasów dzieciństwa. Nie do bieżących wydań tylko właśnie do tych kolekcji, do konkretnych historii