Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622847 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3285 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:10:51 »
Po raz kolejny, bo już raz napisałem, nie zauważam literówek ale jak rozpada mi się komiks to mnie strzela. Nie ma tu nic z hipokryzji.
A ktoś może nie zauważać, że mu się komiks rozpada, a strzelać go jak widzi multum literówek - może mieć nawet taki dziwny pomysł, że treść jest ważniejsza.

Cytuj
I jeśli coś mi nie pasuje piszę do wydawnictw, reklamuję, rozmawiam. Tyle.
To po co ta cała dyskusja? Zgłoś i po sprawie.

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3286 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:15:39 »
A ktoś może nie zauważać, że mu się komiks rozpada, a strzelać go jak widzi multum literówek - może mieć nawet taki dziwny pomysł, że treść jest ważniejsza.
To po co ta cała dyskusja? Zgłoś i po sprawie.

Pełna zgoda :)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3287 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:17:10 »


Chciałbym komiks dobrze wyda, który mi się w rękach nie rozpada. To nie jest chyba zbyt dużo.
Podejdź tak podchodzisz do literówek, niech ci ta kolejna drobna wada nie przeszkadza. Przecież nie przeszkadza to w lekturze.

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3288 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:20:29 »
Podejdź tak podchodzisz do literówek, niech ci ta kolejna drobna wada nie przeszkadza. Przecież nie przeszkadza to w lekturze.


Nie :)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3289 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:22:11 »
To chociaż pamiętaj, że to tylko komiksy, że są w życiu ważniejsze sprawy  ::)

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3290 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:26:08 »
To chociaż pamiętaj, że to tylko komiksy, że są w życiu ważniejsze sprawy  ::)

Dobre :)  Jakbyś sam nigdy nie narzekał ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3291 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:28:18 »
Wiecie w czym jest problem? To ze wydanie jednego komiksu w jednym wydaniu eliminuje na kilka lat lub dłużej wydanie go w innym wydaniu.

Ja osobiście jestem zmęczony zwykłymi tpb nie ważne czy SC czy HC. Wole obszerniejsze wydania najlepiej w powiększonym, a takich jak na lekarstwo.

I tak w przypadku omnibusa Animal mana jestem połowicznie zadowolony, bo obawiam się że przy takiej ilości stron i małym formacie może być problem ze splash page'ami, że przy dużym ściśnięciu będą nieczytelne.

Online OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3292 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:31:17 »
Zależy też, kto będzie drukować. W Promethei moim zdaniem dobrze ogarnęli splashe. No ale ona jest chudsza, każdy tom.

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3293 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:32:36 »
I tak w przypadku omnibusa Animal mana jestem połowicznie zadowolony, bo obawiam się że przy takiej ilości stron i małym formacie może być problem ze splash page'ami, że przy dużym ściśnięciu będą nieczytelne.

Może będzie w formacie Marvel Limited? Ile to ma mieć stron?
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Październik 2020, 12:42:02 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3294 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:38:15 »
Ponad 700. Pasowałoby Deluxe zrobić, z jakąś bajerancką okładką pod obwolutą. Tylko ciekawe jaka cena by była.

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3295 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:39:01 »
Może będzie w formacie Marvel Limited? Ile to mieć stron?

Prawie jak Kali jeść, Kali pić. Mietek ma mieć stron 6! - 8.

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3296 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:41:41 »
Wiecie w czym jest problem? To ze wydanie jednego komiksu w jednym wydaniu eliminuje na kilka lat lub dłużej wydanie go w innym wydaniu.

Ja osobiście jestem zmęczony zwykłymi tpb nie ważne czy SC czy HC. Wole obszerniejsze wydania najlepiej w powiększonym, a takich jak na lekarstwo.

I tak w przypadku omnibusa Animal mana jestem połowicznie zadowolony, bo obawiam się że przy takiej ilości stron i małym formacie może być problem ze splash page'ami, że przy dużym ściśnięciu będą nieczytelne.

Tam są jakieś splash pagee, przecież to jest z 88 r. przy komiksach z tego okresu powiększony format nie robi większej różnicy bo są te białe obwódki na około. W tych wydaniach Egmontowych im większa książka tym lepiej się one rozkładają. Przy Promethea najlepszym rozwiązaniem byłoby wydanie tego w takim formacie jak np. 300, żeby jeden Splash page był jako jedna strona, podobno DC miało tak to wydać ale chyba ich to przerosło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3297 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:42:36 »
Ja osobiście jestem zmęczony zwykłymi tpb nie ważne czy SC czy HC. Wole obszerniejsze wydania najlepiej w powiększonym, a takich jak na lekarstwo.
To powinieneś się cieszyć bo zapowiedzieli więcej obszerniejszych.

Tych obszerniejszych wydań i tak jest bardzo dużo bo prawie cała Klasyka Marvela, Literackie DC Comics (stare Vertigo), DC Deluxe, Hellboy Uniwersum, Alien z DH będzie w omnibusach itd.

może być problem ze splash page'ami
A są tu w ogóle?

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3298 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 12:45:13 »
Prejrzałem dwa filmy na youtubie z tym omnibusem i żadnej nie widziałem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3299 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 13:01:36 »
Wiecie w czym jest problem? To ze wydanie jednego komiksu w jednym wydaniu eliminuje na kilka lat lub dłużej wydanie go w innym wydaniu.

No niestety, na naszym rynku inaczej nie będzie. Wciąż nie wiemy na 100% jakiego Szninkla dostaniemy w listopadzie, kolorowego, czy czarno białego, ale akurat w tym przypadku, myślę, że oba mogłyby bez problemu funkcjonować jednocześnie na rynku.

Ja osobiście jestem zmęczony zwykłymi tpb nie ważne czy SC czy HC. Wole obszerniejsze wydania najlepiej w powiększonym, a takich jak na lekarstwo.

Ale przecież wiesz, że nie da się wszystkiego wydawać w jednym formacie. Nie zawsze się zgadzam z tym, na jaki format postawi Egmont, np. do dziś mam im za złe Gotham Central na miękko. Ale dobrze robią, że wydają różne formaty, np. bieżące serie na miękko w pojedynczych tomach (krótsze, mniej popularne dają 2w1, a nawet 3). Jeden jest zmęczony zwykłymi TPB, drugi nie weźmie do ręki komiksu w miękkiej oprawie, trzeci nie kupi świetnej serii frankofońskiej, bo nie była wydana w integralu, a dla czwartego wydanie na raz, na jeden komiks 100 zł to szaleństwo. Wszystkim się nie dogodzi, ale Egmont celuje w różnych czytelników. Zobacz na Muchę, która ogranicza się tylko do HC, albo na Scream Comics, który nawet największego franko-paździerza wydawał w powiększonym formacie, nawet pojedyncze tomy w HC - to nie jest dobre, moim zdaniem.

I tak w przypadku omnibusa Animal mana jestem połowicznie zadowolony, bo obawiam się że przy takiej ilości stron i małym formacie może być problem ze splash page'ami, że przy dużym ściśnięciu będą nieczytelne.

Co do Animal Mana, to mam podobne obawy jeśli chodzi o taką grubość w standardowym formacie, przydałby się chociaż format DC Deluxe, ale to też podniosłoby cenę. Oby było dobrze, i oby ten tom przetarł szlaki dla innych Omnibusów - nawet w tym standardowym formacie. Było nie było, te najgrubsze amerykańce, które wydał Egmont, Wiecznego Batmana, czy ostatniego Punishera Ennisa, czytało się dobrze, a to tylko 200 stron mniej niż Animal Man.