Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622941 razy)

0 użytkowników i 25 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3090 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 12:56:24 »
Ale nie ma niebieskiego ptaszka koło nazwy

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3091 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 13:07:05 »
Cytuj
Social media ŚwiatKomiksu należące do Egmont Polska, rozumiane jako fanpage na portalu Facebook oraz Instagram, nie są forum dyskusyjnym służącym do wymiany opinii i poglądów między wydawnictwem Egmont a użytkownikami. Nasze konta w social mediach służą jako miejsce do prezentacji zapowiedzi i nowości, dzielenia się ciekawymi informacjami z rynku komiksów i przypomnienia historii wydania niektórych naszych albumów.

czyli generalnie dostaniemy dodatkowy kanał reklamowy, z tą róznicą że (w co chciałbym wierzyć) będzie się tam można dopytać o szczegóły, takie jak np zawartość różnych wydań.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3092 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 13:07:52 »
Egmont założył oficjalny fanpage na Facebooku. Po tylu latach próśb fanów. Piekło zamarzło.

Czy musial przyjsc globalny wirus zeby to przekonalo Egmont do takiego ruchu ... :D

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3093 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 14:21:59 »
będzie się tam można dopytać o szczegóły, takie jak np zawartość różnych wydań.
No chyba nie za bardzo bo odsyłają do sklepu :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3094 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 14:58:17 »
No to po co im ten pejsbuk, żeby zdjęcia wrzucać komiksów, wiele to nie wnosi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline nori

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3095 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 16:55:30 »
Czy ktoś już przeczytał Przedwiecznych? Jak ten album broni się dzisiaj? Straszna ramotka, czy dostarcza radości z lektury?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3096 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 18:59:24 »
Ja właśnie czytam i na razie nie płaczę ;)
Tak sobie myślę, że jak już kupować ten album, to raczej dla rysunków Kirby'ego niż sposobu pisania z lat 70. ;)

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3097 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 19:00:31 »
Jestem w trakcie. Czytam stopniowo. Pierwszy powód to jest straszna cegła i mało to poręczne w czytaniu. Drugi to narracyjnie jest to jednak ramota. Fabularnie powinien każdy sam ocenić, mi się podoba. Na plus bardzo dobry papier o gramaturze, jakiej się przy innych publikacjach nie uświadczy.

Przy czym wszystkie wady i zalety tego wydania bledną w obliczu rysunków Kirbiego. Ten format nawet bardziej im służy, bo splash page wyglądają obłędnie. Ja nie żałuje zakupu, ale to nie jest też komiks dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Październik 2020, 20:13:53 wysłana przez michał81 »

Offline nori

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3098 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 21:50:28 »
Dzięki za podpowiedzi, dopytuje, gdyż właśnie dotarły do mnie Batmany B&W, wcześniej nie miałem do czynienia z takimi wydaniami, i tymi wprost jestem zachwycony. Mimo, że są ciężkie i nieporęczne, to jednak format, grubość i cała otoczka robią ogromne wrażenie. I teraz Kirby kusi tym bardziej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3099 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 22:46:38 »
Egmont założył oficjalny fanpage na Facebooku. Po tylu latach próśb fanów. Piekło zamarzło.

Jak będą tak samo aktywni jak Jacek Drewnowski na fp Star Wars Komiks, to dostaniemy jeden post na kwartał z komiksem, który od 2 tygodni jest w sprzedaży.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3100 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 09:27:11 »
Dzięki za podpowiedzi, dopytuje, gdyż właśnie dotarły do mnie Batmany B&W, wcześniej nie miałem do czynienia z takimi wydaniami, i tymi wprost jestem zachwycony. Mimo, że są ciężkie i nieporęczne, to jednak format, grubość i cała otoczka robią ogromne wrażenie. I teraz Kirby kusi tym bardziej.

Powiem więcej, Przedwieczni mają tą magię, że są w kolorze ;) Dziwny to wybór na pierwszy tom nowej serii o takiej cenie, ale jeśli się sprzeda, to następne też powinny. Myślę, że warto dać taki sygnał wydawnictwu ;)
No i tak jak napisał Michał, to sobie trzeba dawkować. Lektura 400 stron na jedno posiedzenie mogłaby zmęczyć i uśpić, ale tak po 1-2 zeszyty na jeden raz myślę, że to odpowiednia dawka. No i trzeba pamiętać, że to jest mimo wszystko kawał historii komiksu. Kirby był niepowtarzalny.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3101 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 09:59:31 »
Z FB Egmontu:

Cytuj
W niedzielę, 4 października, zapraszamy na wirtualną edycję DwuTakt: Festiwal Kultury Popularnej
, którego tematem przewodnim jest Renesans Superbohaterów 2020
.
W godzinach 12:00 - 12:50 odbędzie się spotkanie "Komiksowy rynek w czasach zarazy" z udziałem Tomasza Kołodziejczaka, dyrektora zarządzającego działem komiksów i gier wydawnictwa Egmont Polska. Rozmowa będzie dotyczyć specyfiki wydawania komiksów superbohaterskich, wpływu pandemii COVID-19 na rynek oraz o planów wydawniczych Egmontu. Prowadzenie - Michał Siromski (AKT).
foto: TV Republika

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3102 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 10:06:52 »
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Październik 2020, 10:08:42 wysłana przez JanT »

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3103 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 10:49:07 »
Mam nadzieję, że przy planach wydawniczych nie ograniczy się tylko do komiksów superbohaterskich.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3104 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 11:06:24 »
  Obracam właśnie w rękach trzy egmontowe cudeńka i kurde robią wrażenie, są naprawdę wielkie (chociaż zaczynam się przyzwyczajać) i pod względem jakości papieru itp nie mam żadnych zarzutów. Łyżka dziegciu w beczce miodu, w Przedwiecznych widać takie drobne jakby "kwadraciki" przypominające piksele, które nie znam się na tym, ale są zapewne efektem nałożenia tuszu, w zwykłym formacie to absolutnie niewidoczne, tutaj nieco jednak wypływa to na wierzch. W Batmanach, niektóre nowele mają przy tytule podanych autorów inne nie mają co z racji tego, że jest ich sporo trzeba będzie się sporo nawachlować, zapewne było tak w oryginale ani nie pamiętam, ani nie mam z czym porównać, trochę to jednak drażniące. A tak poza tym pełen lusus, obawiałem się nieco rysunków Kirby'ego, ale posypuję głowę popiołem wyglądają w tym formacie obłędnie, twarz Zurasa na całą stronę jest chyba większa niż twarz żywego człowieka a ten czerwony Celestianin też na całą stronę po prostu "ryje banię". Jak otworzyłem Batmana, to wróciły wspomnienia aż mi oczy zaszły łzami ze szczęścia Bolland, Liberatore, Sienkiewicz, Bisley, Janson, Sale, Cooke, Breccia i wielu wielu innych, to wygląda przerażająco wręcz pięknie i nie ma żadnych śladów powiększania, wszystko jest podkręcone na maksa. Jak tylko zobaczyłem "Wieczną Żałobę" McKeevera to natychmiast musiałem to przeczytać jak sobie pomyślę że przede mną jeszcze "Diabelska Trąbka" czy to antyutopijne opowiadanie to...a zresztą co się będę tutaj spuszczał, jeden z najlepszych komiksów o Batmanie na naszym rynku. Tak na koniec komiksy są przepiękne, mam jednak nadzieję, że to nie stanie się jakimś wydawniczym standardem i nie będą trafiać tam tytuły które powinny istnieć w normalnym obiegu. Ciężkie to, nieporęczne takie mało ergonomiczne, że się tak wyrażę, no i jednak cena robi swoje. Na koniec ciekawostka, nie widziałem żeby ktoś to wspominał tutaj, po wyjęciu z paczki komiksy wydały mi się takie jakby bardziej "smukłe" niż normalnie. Zmierzyłem to miarką i w standardowym egmontowskim amerykaninie stosunek wysokości do szerokości wynosi 1,49 tutaj było to 1,53.