Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622873 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3060 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 21:24:16 »
...osobnik, którego cała znajomość Batmana sprowadza się do serialu Gotham + komiksu Batman - Sędzia Dredd?:D

Serio?  :o

A dlaczego tak? Ani Zabójczy żart, Powrót Mrocznego Rycerza itd?  :(

Offline Pawel.M

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3061 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 21:46:01 »
Od czasów TM Semic wolałem Marvela, z DC już w tamtch czasach przeczytałem tylko Lobo i Batman: Miecz Azraela (właśnie widzę, że to osiąga konkretne ceny, a ja mamy chyba stan igła - muszę sprawdzić).

Dziś ani Marvel, ani DC - jedyna superbohaterszczyzna, to Valiant (+ Czarny młot).

Ale akurat to "DCEased" mnie zainteresowało.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3062 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 09:07:28 »
Podpinam się pod pytanie, z dodatkowym: czy może to przeczytać (i zrozumieć) osobnik, którego cała znajomość Batmana sprowadza się do serialu Gotham + komiksu Batman - Sędzia Dredd?:D
Nie. Jeśli tylko to co napisałeś, to możesz czuć się zagubiony. "DCEased" to alternatywna wersja dla Uniwersum DC. Punktem wyjściowym powinno być minimum DC Odrodzenie, ze względu na występujące postacie, gdzie Superman i Batman mają już synów (to jest akurat ważny wątek)
Spoiler: PokażUkryj
bo będą oni następcami po śmieci swoich ojców.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3063 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 09:51:09 »
Nie. Jeśli tylko to co napisałeś, to możesz czuć się zagubiony. "DCEased" to alternatywna wersja dla Uniwersum DC. Punktem wyjściowym powinno być minimum DC Odrodzenie, ze względu na występujące postacie

Czyli odwracając wypowiedź - jak ktoś nie czytał DC Odrodzenie, to nie ma sensu brać się za DCEased? Ja dojechałem najdalej do N52 i potem porzuciłem DC, z późniejszego okresu biorąc jedynie sporadyczne rzeczy i żadnych pełnych, czy nawet fragmentarycznych runów.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3064 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 10:17:12 »
@Jaxx Myślę, że też powinno wystarczyć, jeśli wiesz kim jest Jon, bo Damian pojawia się jeszcze przed N52. Większą rolę odgrywają postacie drugoligowe oraz w kontynuacji/spin-offie złoczyńcy. Widać natomiast, że historia Taylora startuje po zakończeniu DC Odrodzenie przed przejęciem Supermana przez Bendisa.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3065 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 11:19:31 »

Na niezgłębioną moc Księgi Vishanti! Wszystkiego mógłbym się po Egmoncie spodziewać, ale takich premier, mimo iż do ich realizacji trochę czasu zostało, mimo wszystko bym nie wykombinował. Magiczne Uniwersum Neila Gaimana, czy Thanos mający ,,problem" z własnym... synem, i to w linii wydawniczej "Marvel NOW 2.0!"? Powiem krótko, ja to chcę! ASAP!






Offline misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3066 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 11:31:49 »
A czemu jesteś zdziwiony wydaniem Księgi Magii, skoro Egmont wydał już trzy komiksy z nowego uniwersum Sandmana?

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3067 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 11:40:03 »
No i ten komiks to był zapowiedziany już jakoś z rok temu.

Offline roble

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3068 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 15:27:45 »
No i ten komiks to był zapowiedziany już jakoś z rok temu.
A czemu jesteś zdziwiony wydaniem Księgi Magii, skoro Egmont wydał już trzy komiksy z nowego uniwersum Sandmana?

Pan Korvac jest z działu gry wideo i filmy więc się nie orientuje w komiksach za bardzo.. ;)

Offline Voitas

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3069 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 15:36:39 »
Ale lubi od czasu do czasu napisać taki wydumany post bez względu na dział :)

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3070 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 21:23:46 »
zapowiedź Wiecznego Zła

Offline eferce

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3071 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 22:18:49 »
Czy zanim kupie/przeczytam Authority powinieniem zapoznac się z Planetary? Mam na myśli wydania Egmontu

Akcja którego dzieje się wcześniej?

Z Wildstormu znam tylko Śpiocha ale podoba mi się i chce brnąć dalej.


Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3072 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 22:38:07 »
Czy zanim kupie/przeczytam Authority powinieniem zapoznac się z Planetary? Mam na myśli wydania Egmontu
Nie musisz znać Planetary, aby móc przeczytać Authority. Bardziej przydałoby się znać run Ellisa w StormWatch.

Akcja którego dzieje się wcześniej?

Nie ma to znaczenia dla żadnej serii, ale można powiedzieć, że Authority dzieje się wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Wrzesień 2020, 22:39:41 wysłana przez michał81 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3073 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 09:20:01 »
Pan Korvac jest z działu gry wideo i filmy więc się nie orientuje w komiksach za bardzo.. ;)

A niech mnie blaster świśnie! Skąd mam pewność, że ty użytkowniku znasz się tak jak ja na komiksach, a ja jak Ty? Czy wiesz ile wiem? Nie, nie wiesz. Mój powyższy post był taki a nie inny, z racji tego, że śledzę sporadycznie to, co dzieje się w materii bieżących i tych na wiele miesięcy w przód premier wydawnictw komiksowych "Egmont Polska", "Mucha Comics" i innych. Czytam historie obrazkowe, które mnie fascynują, najczęściej numer po numerze w serii, niektóre One-Shoty etc. bądź coś starszego, co można kupić jako używane lub nowe, jeśli są jeszcze nakłady i dodruki. Zazwyczaj wchodzę na stronę internetową, i jest to przeważnie "bonito.pl", wybieram w menu produktów "komiksy" a potem sortuję uzyskiwany wynik pod względem "od najnowszych". I tak w wyszukiwaniach uzyskuję nawet zapowiedzi komiksowe na jakiś czas w przód a potem te aktualne najnowsze premiery, wznowienia wydań itp. Znam się na zdobyczach kultury komiksowej w sposób wystarczający i na pewno nie wiem wszystkiego; wielu klasycznych w historii komiksu pozycji jeszcze nie czytałem, nie zetknąłem się z wszystkimi gatunkami, które w historiach obrazkowych się zawierają. Nie przeczytać "Sin City" czy "Criminal" Eda Brubakera, to dla mnie niedopowiedzenie i lekka zniewaga, a te braki właśnie muszę koniecznie nadrobić. W sumie trochę tych ,,luk w komiksie", niestety, jest... A gdzie tam dopiero to, co jest ówcześnie realizowane, czy będzie dopiero za jakiś czas. Przykładowo wiem, co wewnątrz Multiversum Marvela spowodowało stworzenie linii wydawniczej "Marvel NOW 2.0", lecz nie mam w ogóle pojęcia, co w jej płaszczyźnie kreowanych wydarzeń ma obecnie miejsce. Ach, te komiksy... ;) ;) Bo

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3074 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 11:10:24 »
Nie wiem czy już o to pytałem, ale chyba nie. Wiadomo może ile ma wynieść tomów seria Ultimate X-Men? Może ma mieć tyle samo co Ultimate Spider-Man a może więcej??? :)