Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622858 razy)

0 użytkowników i 31 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3000 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:28:15 »
A może Egmont nie chciał wydać na warunkach jakie były mu proponowane przez Rosińskich? W sensie ekskluzywne limitowane nakłady jak było to w przypadku Artbooka? Ja tu nie widzę spisku, a raczej niedogadania się zainteresowanych stron.

A poważniej, Księga Magii to coś nowego czy wznowienie tego co było wydane z 14 lat temu w Obrazach Grozy?
To nie jest wznowienie. To nowa seria w Uniwersum Sandmana.
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 14:27:36 wysłana przez michał81 »

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3001 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:39:27 »
tk wychwala dudę jako naszego najlepszego prezydenta z płynnym angielskim i oczytanego, niepis to dla niego komunisci a gr to raczej ratujmy puszczę, konstytucję, protest kobiet.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3002 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:51:42 »
tk wychwala dudę jako naszego najlepszego prezydenta z płynnym angielskim i oczytanego

To plotki, czy pewne info? Mówił coś takiego i nie była to szydera? Hmm... ciekawe.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3003 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 14:00:41 »
tak po wybraniu dudy na prezydenta tk mocno go chwalił, cieszył się że zna angielski i nie bedzie potrzebował tłumacza. zawsze miał mocno prawicowe poglądy.

gr nie afiszował się specjalnie z poglądami ale odkąd zaczął odwiedzać polskę chyba od 1998 roku to podkreślał że wszystko się tu zmienia na lepsze itd może po prostu w 2015 zauważył że się zmienia na gorsze i zaczął się udzielać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3004 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 14:02:08 »
I co? Myślisz, że TK się to nie spodobało i na złość GR przestał wznawiać NIEKTÓRE jego komiksy, jak sugerował Hans?

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3005 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 14:23:24 »
nie, odniosłem sie tylko do tego że faktycznie tk i gr maja przeciwne poglądy polityczne. a nagłe przyspieszenie wznowień komiksów rosińskiego też uważam że jest wywołane oddechem konkurencji na karku.

Offline Arion Flux

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3006 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 14:39:31 »
Nie tyle chodzi tu o jakiś "oddech konkurencji", a o to, że wydanie Libertago, na ktore moze sobie pozwolic niewielka liczba osob, spowodowało powstanie dualnej przestrzeni popytu, okupowanej przez osoby, które chciałyby a nie mogą. A teraz beda mogly, za znacznie mniejszy hajs i przy stosunkowo niewielkiej stracie na jakości wydania (powiedzmy).

Wydania Libertago sa kierowane do innego targetu niz wydania Egmontu.   

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3007 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:05:16 »
Wydania Libertago sa kierowane do innego targetu niz wydania Egmontu.   

To na pewno. Ale kto wie czy część nabywców tych wydań, mając inną alternatywę, zdecydowałoby się na nie?

Poza tym, nie jestem pewien, czy czasami kiedyś TK nie wspominał, że na razie nie mogą wznowić Szninkla, czy czegoś tam jeszcze? A później wyszło wydanie Libertago, co pasowałyby, że to licencjodawca przyblokował, dogadując się co do tych wydań kolekcjonerskich. Ręki sobie nie dam uciąć, ale kojarzy mi się, że coś takiego było...

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3008 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:09:04 »
Egmont małymi krokami również poszerza portfolio/target o wydania na wypasie vide Eternals, Batman Noir.

Przy okazji Noir - jak koleżeństwo zapatruje się na zbliżające się wielkimi krokami 2 tomiszcza Batman Black&White? Są chętni mimo potknięć przy okazji premiery poprzednich tomów (afera tasiemkowa, mocno "limitowane" nakłady)? :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3009 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:16:40 »
Te ekskluzywne wydanie Egmontowe są ze dwa razy tańsze niż te od Libertago.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Szekak

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3010 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:19:49 »
I dwa razy bardziej limitowane czy ekskluzywne.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arion Flux

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3011 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:25:09 »
To na pewno. Ale kto wie czy część nabywców tych wydań, mając inną alternatywę, zdecydowałoby się na nie?
Pewnie znajda sie i tacy, bo nie trzeba daleko szukac, aby znalezc osoby fluktuujące pomiedzy targetami. Ale sa i rowniez tacy, ktorzy stoja okrakem w 2 lub wiecej targetach (targetowe pająki z wiecej niz 2 odnozami ;) I wlasnie ci ostatni zrownowaza tych fluktuujących szukajacych tańszego zamiennika, bo kupią i tu, i tu. Bo jak ich stać na wyrzucenie grubego hajsu, to te pare złotych na zamiennik też spokojnie wydłubią, choćby po to, aby porównać oba wydania i stwierdzić (nie zawsze zgodnie z prawda), że warto bylo wylozyc ten gruby hajs na super ekskluziwa.
Przy okazji Noir - jak koleżeństwo zapatruje się na zbliżające się wielkimi krokami 2 tomiszcza Batman Black&White? Są chętni mimo potknięć przy okazji premiery poprzednich tomów (afera tasiemkowa, mocno "limitowane" nakłady)? :)
Ja jestem bardzo chetny, a "afera tasiemkowa" to bulszit ejakulowany przez malkontentow-zazdrosnikow, co to nie mieli hajsu, zeby sobie kupic. Gdyby nie bylo wczesniej info, to bym nawet nie zauwazyl tego niewielkiego odcienia zolci gdzies tam na jednej stronie, znajdujacego sie gleboko przy grzebiecie. Prawie rozrywalem komiks i swiecilem lampami zeby to dojrzec. Juz o wiele bardziej dotkliwe sa te czeste babole drukarskie typu paproszki, przesuniecia kolorow, itp.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3012 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:28:30 »
Ja tam biorę oba tytuły. Black and White to dla mnie absolutny must have (choć też niekoniecznie w aż takim wydaniu, DC Deluxe by wystarczyło), z Przedwiecznymi długo się wahałem, ale w końcu zdecydowałem, że biorę dla Kirby'ego i trochę żeby wesprzeć inicjatywę Marvel Limited, w której oczyma wyobraźni w przyszłości widzę zacne tytuły ;) Cena (w porównaniu z wydaniami Libertago) to dla mnie duży atut, ale jeśli ktoś kupuje dla świadomości posiadania wydania limitowanego, to faktycznie 1000 sztuk nakładu nie będzie robiło na nim takiego wrażenia jak 350 sztuk.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3013 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:13:35 »
Ale macie teorie lol

Prawda jest taka, że korporacje i ich szefostwo nie zawsze są racjonalne i ich działania nie zawsze idealnie odzwierciedlają sytuację na rynku, popyt itp. Ostatnie wydanie Szninkla, Skargi itp. było 10 lat temu. Dopiero teraz jest kolejne. Czy mogli to wydać wcześniej? Moim zdaniem tak, popyt był. Ale widocznie Egmont uważał inaczej i może mieli rację a może się mylili.

Zaś wydania Libertago mogły przydać trochę rozgłosu, "przypomnieć" o Szninklu i np. nowi fani, którzy zaczęli kupować Thorgale w ostatniej dekadzie mogli nabrać ochoty, by takiego Szninkla, w normalnym wydaniu, kupić.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3014 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:18:14 »
Byłem na Komiksowej Warszawie w 2016 roku. Wówczas Kołodziejczak na spotkaniu jasno powiedział, że bardzo chciałby wznowić inne komiksy Rosińskiego, ale są jakieś problemy z licencją. Z tego co pamiętam, powtarzał to też na kilku innych wydarzeniach. W związku z tym wydaje mi się, że tworzenie jakikolwiek teorii spiskowych odnośnie poglądów TK i GR jest bezsensu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:27:53 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya