Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622831 razy)

0 użytkowników i 24 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2985 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 12:52:23 »
Nie wiem, ja im nawet nie dałem szansy - wolę tytuły, które Vertigo publikowało w czasach swojej świetności, które na szczęście, Egmont też wydaje. Kto wie, może więcej czytelników podeszło do tego jak ja?

Offline SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2986 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 13:01:15 »
Up
Dokladnie mam tak jak piszesz. W pierwszej kolejności skupiam się na sprawdzonej i docenionej formje. Cenowo też lepiej wychodzi, co nie znaczy że całkowicie skreślam nowe Vertiga. W odpowiedniej chwili przyjdzie i na nie czas.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2987 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 13:26:40 »
Czytelnicy: chcemy klasycznego Batmana i X-Men.
Egmont: No to macie Sandman Universe, o które nikt nie prosił.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2988 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 13:43:35 »
No to macie Sandman Universe, o które nikt nie prosił.
A i tak może się lepiej sprzedawać od klasycznych X-Men :)

Offline asx76

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2989 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 14:29:43 »
Nie dziwię się, że słabo się sprzedaje, skoro są to bardzo przeciętne komiksy wydawane w względnie wysokiej cenie (70 zł za cieniutki tom).

Nowe Vertigo to jakieś bolesne nieporozumienie... Wielka szkoda, że Egmont zamiast na początek spuścić się ze starego i świetnego, daje nam pierdoły... :(

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2990 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 15:36:23 »
W tempie 2 tomy rocznie to znacznie dłużej  :)
Zaczęli w październiku 2019, więc przez okres roku dostaliśmy 4 tomy. Kwestia, jak to pójdzie dalej, bo takie kapanie po jednym tomie danej serii na rok nie ma zbytnio sensu.

Nowe Vertigo to jakieś bolesne nieporozumienie... Wielka szkoda, że Egmont zamiast na początek spuścić się ze starego i świetnego, daje nam pierdoły... :(
Też nie przesadzajmy, początek to był dawno temu i jakby nie patrzeć, to już sporą część tego starego i świetnego już mamy albo zaraz będziemy mieć.

Offline Archie

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2991 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 15:35:27 »
Zamiast nowego Vertigo lepiej byłoby jakby weszli w zbiorcze Sandman Mystery Theatre i Shade, the Changing Man, bo Egmont ma taką pozycję, że ludzie z DC pozwoliliby mu zrobić wydania zbiorcze. Wielu czytelników oryginałów też u nas rzuciłoby się na te komiksy, bo na oficjalne wydania od DC raczej nie ma szansy.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2992 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 16:04:50 »
O tym już się TK wypowiadał że jest taka możliwość i są szanse. Tego nowego i tak jest dużo mniej.
Na KW chyba będzie spotkanie i zapowiedzi z Vertigo. Obstawiam Tom Strong (oby to dwutomowe z Urban Comics) i Invisibles :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Wrzesień 2020, 16:50:00 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2993 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 16:18:48 »
Ja tak do końca nie mam pewności, czy TK dobrze zrozumiał wtedy to pytanie, że chodzi o serie, których DC nie wydało zbiorczo w całości. Ale oby faktycznie była możliwość wydania zwłaszcza Sandman Mystery Theatre!

Na KW chyba będzie spotkanie i zapowiedzi z Vertigo. Obstawiam Tom Strong i Invisibles :)

Taki zestaw nowości na przyszły rok, w pełni by mnie satysfakcjonował. Ewentualnie Invisibles i House of Secret 8)

Offline zombie001

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2994 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 16:30:59 »
On tak się tym Sandmanem podjaral, że na tą istotną część pytania akurat w tym momencie nie odpowiedział. Ale chyba wcześniej, w tym strumieniu myśli, padło stwierdzenie, że Egmont woli mieć gotowce i na nich bazować, ale JAK TAK SIĘ NIE DA, to mogą ostatecznie sami sklecic takie coś na podstawie zeszytówek.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2995 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 21:41:11 »
Już bardziej grzeją mnie tytuły z Hill House Comics Joe Hilla.

Offline Hans

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2996 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 12:58:51 »
Zauważyłem, że dzięki wydaniom od Libertago Egmont nagle w tym roku przyspieszył z wydawaniem komiksów, o które fani prosili od wielu lat.
Dostaliśmy  Western, Zemstę Hrabiego, zbiorczą Skargę i teraz Szninkla.  Mam wrażenie, że to takie szalone tempo tylko po to aby te tytuły te nie zostały wydane w deluksach. Cztery tytuły w jednym roku - nie wierzę w przypadki  :)
Wychodzi na to, że to jednak nie Rosińscy blokowali licencje , tylko egmont nie chciał wydawać ich tytułów.
Ciekawe czy ma to związek z poglądami politycznymi Wolverina z Egmontu a Grzegorza Rosińskiego 😂
Od lat czekam też na zbiorcze wydanie Kajka i Kokosza i powoli oczywistym staje się fakt, że dopóki ktoś nie zrobi dla wielkiego E. konkurencji, to „ludzki Pan”  nie pozwoli na wydanie jakie chciałaby masa fanów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2997 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:16:54 »
Ale z czego wnioskujesz, że to Egmont nie chciał wydać, a nie np. nie mógł, póki Libertago nie wydało tego co chciało?

Dostaliśmy  Western, Zemstę Hrabiego, zbiorczą Skargę i teraz Szninkla.  Mam wrażenie, że to takie szalone tempo tylko po to aby te tytuły te nie zostały wydane w deluksach. Cztery tytuły w jednym roku - nie wierzę w przypadki  :)

Dostaliśmy wszystko to co dekadę temu wyszło w kolekcji Grzegorza Rosińskiego, i chyba wtedy też wychodziło w takim "szalonym tempie"? 8) Może już wtedy wiedzieli o ekskluzywach Libertago?

Edit: sprawdziłem. Kolekcja Grzegorza Rosińskiego zawierające te same cztery tytuły, wychodziła między wrześniem 2009, a październikiem 2010. W ciągu roku wyszła całość. Ale wtedy to nie było podejrzane rozumiem, teraz jest.

Ciekawe czy ma to związek z poglądami politycznymi Wolverina z Egmontu a Grzegorza Rosińskiego 😂

A tu już kretyństwo godne Bazyliszka. Nie obchodzą mnie poglądy polityczne ani jednego, ani drugiego, zresztą TK przy okazji afery z okładką rysowaną przez Kijuca, wyraził swoje zdanie, że jest przeciwny cenzurze ze względu na czyjeś poglądy,. A teraz nagle nie wydaje komiksów Rosińskiego, które od lat są koniem pociągowym Egmontu, bo nie po drodze mu z poglądami Rosińskiego? Ja je**e...   ::)
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:27:08 wysłana przez ramirez82 »

Offline Chmielu

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2998 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:26:48 »
Jasne. Pan TK nie lubi poglądów Pana GR, w związku z tym nie wydaje jego komiksów. Poza "Thorgalem" i seriami pobocznymi. I kilkoma innymi. I Pan TK wcale nie pracuje w korporacji dla której liczy się wyłącznie zysk.

Natomiast Pan GR, który zawsze stronił od posiadania własnych poglądów politycznych (mówił o tym w wielu wywiadach) - zwłaszcza w PRL-u (jakże higienicznie), zaczął je posiadać oficjalnie circa 2015. Zdziwniej i zdziwniej.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline eyesore

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2999 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 13:27:23 »

Ciekawe czy ma to związek z poglądami politycznymi Wolverina z Egmontu a Grzegorza Rosińskiego 😂


A jakie to poglądy? dawaj plotę  ;) EDIT nie było pytania  8)

A poważniej, Księga Magii to coś nowego czy wznowienie tego co było wydane z 14 lat temu w Obrazach Grozy?