Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622887 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2580 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 13:56:20 »
Z lektury twoich postów ja również odniosłem wrażenie, że jesteś orędownikiem takich wydań. Nie że od razu masz kupić, ale ogólnie przyklaskiwać takim inicjatywom.

Zacytuj w którym miejscu pisałem, że mają wszystko wydawać w formatach Absolute.

Widzę, że kolega podobnie jak Bazyl nie rozróżnia poszczególnych formatów. OHC/Standard HC to nie to samo co Absolute czy Library czy jakieś Monster Size. To są o wiele większe wydania i dla mnie mniej optymalne niż omnibusy, które w przypadku Marvela i DC mają format Oversized. Jeżeli mam wybierać to zawsze wolę Oversized.

Rysunki Kirby'ego cenię ale uważam, że tak duży format jaki zaproponował Egmont jest bez sensu. Wystarczyłby zwykły oversized jak choćby w Kamandi czy Fourth World Omnibus.

Dlatego właśnie nazywam to pójściem pod prąd. Bo Egmont nie zdecydował się przez lata wydać swojego odpowiednika omnibusa w formacie OHC, a teraz wyjeżdża z wydaniem przy którym nawet ja wymiękam. Trochę dziwne decyzje.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2581 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 16:51:37 »
@Antari to nie jest pod prąd. W takim formacie są wydania komiksów z Libertago (choć ich chyba są minimalnie większe), które sprzedają się jak ciepłe bułeczki i to w wyższych cenach.

Kolejny raz ta sama dyskusja. I szczerze nie wiem o co największym krzykaczom chodzi? O to że Egmont wydaje coś ekskluzywnego, co jest zdecydowanie dla kolekcjonerów, a nie dla większości osób z tego forum (której zdanie nawet nie ma znaczenia wystarczy zajrzeć do wątku Studia Lain i zobaczyć kto zadecydował o wyborze ostatniej okładki). Czy chodzi o cenę? Przy Libertago nie było takich dyskusji. Nawet przy Batman Noir. Jest masa innych tańszych komiksów, a wy się uparliście konkretnie na ten. Jeśli to by było w normalnym formacie i zwykłej cenie, to nikt by się nie zająknął na temat tego komiksu i pewnie by go nie kupił. I pisanie teraz, że w takiej cenie to go na pewno nie kupi jest totalnie debilne. Jakby komuś zależało to byście ten komiks przeczytali dawno temu w oryginale. Tylko porównując cenę omnibusa (przy mniejszym formacie) i tego wydania to i tak wychodzi taniej. Ogarnijcie się.

Porównuje do tego konkretnego wydania https://www.atomcomics.pl/pl/p/ETERNALS-BY-JACK-KIRBY-MONSTER-SIZE-HC/149828
« Ostatnia zmiana: So, 25 Lipiec 2020, 16:53:36 wysłana przez michał81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2582 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 17:04:28 »
Ja tam sobie odpuszczę bez bólu podobnie jak z Batmanami Noir. Czytanie w czerni i bieli komiksów, które w takiej formie pierwotnie nie zostały pomyślane jakoś niespecjalnie mnie grzeje (tak jak to często bywa z przeróbkami w drugą stronę), a z kolei Kirby to dla mnie ważne, wpływowe nazwisko i jego rysunki to niewątpliwie mocna zachęta (Eternals wygląda jak jedno z jego popisowych dzieł), tylko co z tego skoro marvelowskie historie z tamtych czasów trącą juz mocno myszką i przypuszczam, że w tym przypadku jest podobnie...

Natomiast te Batmany B&W, kurcze, pewnie się skuszę, choć łatwo dla portfela nie będzie.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2583 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 17:41:29 »
@Antari to nie jest pod prąd. W takim formacie są wydania komiksów z Libertago (choć ich chyba są minimalnie większe), które sprzedają się jak ciepłe bułeczki i to w wyższych cenach.

Kolejny raz ta sama dyskusja. I szczerze nie wiem o co największym krzykaczom chodzi? O to że Egmont wydaje coś ekskluzywnego, co jest zdecydowanie dla kolekcjonerów, a nie dla większości osób z tego forum (której zdanie nawet nie ma znaczenia wystarczy zajrzeć do wątku Studia Lain i zobaczyć kto zadecydował o wyborze ostatniej okładki). Czy chodzi o cenę? Przy Libertago nie było takich dyskusji. Nawet przy Batman Noir. Jest masa innych tańszych komiksów, a wy się uparliście konkretnie na ten. Jeśli to by było w normalnym formacie i zwykłej cenie, to nikt by się nie zająknął na temat tego komiksu i pewnie by go nie kupił. I pisanie teraz, że w takiej cenie to go na pewno nie kupi jest totalnie debilne. Jakby komuś zależało to byście ten komiks przeczytali dawno temu w oryginale. Tylko porównując cenę omnibusa (przy mniejszym formacie) i tego wydania to i tak wychodzi taniej. Ogarnijcie się.

Porównuje do tego konkretnego wydania https://www.atomcomics.pl/pl/p/ETERNALS-BY-JACK-KIRBY-MONSTER-SIZE-HC/149828


Bo nagle obudzili się zatwardziali fani Eternals w Polsce, którzy muszą mieć rozmiar Absoluta do tego komiksu... to powiedz mi ilu jest takich w Polsce. Egmont strzela w kolano takim zagraniem. Jak już powinni wydać coś na co jest popyt, Spider-man, X-men itd. Więc tak, kolejny raz powiem. Egmont idzie pod prąd tym zagraniem.

Bo nie można tego było wydać tak, tylko w HC:

https://multiversum.pl/p/1682/156004/eternals-by-kirby-the-complete-collection-sc-variant-cover--marvel-tomy.html

To co dałeś to nie oversized, o którym tu mówimy tylko Monster size 13” x 21” czyli 33 x 53 cm a to nasze ma mieć 22.5 x 34.4cm. Więc co się dziwić, że cena większa. Ni jak ma się jedno do drugiego.

A nawiasem mówiąc na MVM to samo kupisz za 362,50 PLN, więc trochę poleciałeś z argumentami na całego.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Lipiec 2020, 17:46:01 wysłana przez Antari »

Offline 79ers

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2584 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 17:46:36 »
Cosmos G.Sparrowa czy Biblia oraz Boska komedia z grafikami Dore - format ma znaczenie i jest uzasadniony, ale dlaczego Przedwieczni nie w formacie Marvel Classic, tego nadal nie rozumiem. Czy nie można wydać w dwóch wersjach wielkiej , super ekstra wypasionej , exclussiv dla komiksowych koneserów i drugiej, trzymającej się kupy, wersji dla komiksowej biedoty? Wersję budżetową chętnie kupię, a jako odludek nie mam przed kim szpanować stertą kolorowych komiksowych cegieł i strzyżonym pod linijkę trawniczkiem otoczonym żywopłotem z thuji.

Wiem, nie muszę kupować, ale chciałbym! Batman BW jest BW, więc również się skuszę, ale na tytuły, które miały swoją kolorowa edycję już nie.

PS. Ciekawe w jakim tempie nazewnictwo w komiksowym świecie ze zbieracza/czytacza uczyni kolekcjonera, marszanda sztuki, bo o wartości komiksów już zaczynają decydować format i ile setek PLN-ów ktoś wywalił lekką ręką na jeden tom. Dobrze, że chociaż za swoje, tylko po co?

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2585 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:01:39 »
Ale właśnie o to chodzi, że mało komu namalował się uśmiech na twarzy po zobaczeniu ceny i rozmiaru tego "ekskluziw" wydania. A większości namalował się ponury grymas. W zupełności wystarczyło by Marvel Classic, tak jak Rękawica Nieskończoności np. Ile osób na tym forum czytało cokolwiek albo wie cokolwiek o Eternals? Dla 99% odbiorców to pewnie będzie zupełny wybór na ślepo. Jeżeli już chcieli zrobić coś "ponad" mogli dać oversized jak w DC Deluxe i obwolutę. Ale ktoś mocno upadł na głowę i nagle okazało się, że musi być jeszcze większe i większe. Plus mniejszy nakład i wyskoczyła kosmiczna cena.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2586 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:07:14 »
Nie wiem w czym macie problem po po porostu nie kupicie, nie musicie pisać jak bardzo nie kupicie. :)

Jeśli to by było w normalnym formacie i zwykłej cenie, to nikt by się nie zająknął na temat tego komiksu i pewnie by go nie kupił.

Dokładnie tak by było.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2587 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:11:13 »
Nie wiem w czym macie problem po po porostu nie kupicie, nie musicie pisać jak bardzo nie kupicie. :)

Dokładnie tak by było.

Jasne dawajmy wszystko 100 zł więcej będą mówić i kupować :D

Gdyby był w normalnej cenie i mniejszym formacie nikt by o nim nie mówił i część osób by go kupiła jako ciekawostkę.

Ale jest w chorej cenie i niepotrzebnym formacie więc wszyscy o nim mówią i nikt go nie kupi.

Taka różnica. :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2588 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:14:58 »
Nie kupiłaby do to stare i za dużo liter.

W Egmoncie stwierdzili inaczej.

Będzie film się sprzeda, nic się nie bój.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2589 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:20:51 »
Nie kupiłaby do to stare i za dużo liter.

W Egmoncie stwierdzili inaczej.

Będzie film się sprzeda, nic się nie bój.

O to ciekawe, a kiedy ten film? Bo coś jakoś chyba nie bardzo w obecnej sytuacji. A komiks w przyszłym miesiacu. :D

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2590 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:23:26 »
Bo nagle obudzili się zatwardziali fani Eternals w Polsce,
Zachowujesz się jak Bazyl. Napisałem ci wcześniej to nie jest wydanie dla fanów Eternals, tylko dla kolekcjonerów.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2591 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:25:13 »
O to ciekawe, a kiedy ten film? Bo coś jakoś chyba nie bardzo w obecnej sytuacji. A komiks w przyszłym miesiacu. :D

Film prawie na pewno nie wejdzie do kin w tym roku, także lekki peszek ;)

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2592 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:26:06 »
O to ciekawe, a kiedy ten film? Bo coś jakoś chyba nie bardzo w obecnej sytuacji. A komiks w przyszłym miesiacu. :D

Może być i za pół roku a co te książki się zepsują to nie jabłka czy banany. :)

Jak na ludzi, którzy nie zamierzacie tego kupić, strasznie wam to przeszkadza, nie wiem może ze mną coś jest nie tak, ale jak mnie dana rzecz nie interesuje to mam po prostu w^*$^&$, nie tracę cennego czasu na chodzenie i pisanie po co to, za drogie, nie sprzeda się itd.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Lipiec 2020, 18:29:39 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2593 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:29:48 »
Nie wiem czy dużo liter - mam nadzieję, że nie- ale z całą pewnością duże litery. Cieszy, że Egmont po szeregu potrzebnych inicjatyw dla młodego czytelnika pochyla się w stronę osób starszych  ;D

Offline perek82

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2594 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:41:38 »
Komiks można po angielsku kupić za nieco ponad 100 zł. Tak tylko dodam.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/