Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622878 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2565 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 16:59:02 »
Nie mam pojęcia co wniosłoby wydawanie Marvel Now w twardej oprawie. Te tytuły nawet nie zasługują na twardą oprawę :)


Dlatego ich nie kupuję. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2566 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 17:04:35 »
Ale te z Hachette też nie zasługują na twardą oprawę :)

Pozbawiasz się fajnych komiksów, kierując się takimi niepoważnymi kryteriami. Twoja sprawa - twoja strata.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2567 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 17:08:04 »
No jakaś selekcja musi być. A wtedy nie trzeba kupować dubli. Nie można kupować wszystkiego.

Offline zerodwatrzy

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2568 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 17:13:53 »
Miękka ze skrzydelkami>twarda ze sztywnym bindingiem, Marvel Now to wbrew pozorom wydania bardzo dobrej jakości, Egmontowi udało się nawet zrobić estetyczne grzbiety, co nie jest u nich normą.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2569 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 17:14:14 »
Nie mam pojęcia co wniosłoby wydawanie Marvel Now w twardej oprawie. Te tytuły nawet nie zasługują na twardą oprawę :)

Trochę tych tomów na twardo z Marvel Now wyszło - Świat Avengers, New Avengers: Wszystko Umiera, Nova, Silver Surfer, Superior Spider-Man, Kapitan Ameryka, Infinity, Young Avengers, Thor, Defenders, Strażnicy Galaktyki itp. Ja mam te wydania na twardo i jest ok.

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2570 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 17:17:11 »
Ja tam wole mieć coś wydane od początku do końca a nie po 5 zeszytów na krzyż serii, ale jak kto co lubi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2571 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 17:47:15 »
Większość kolekcji to jednak mini serie, albo wyciągnięte z serii osobne story-arki które można spokojnie czytać. Dopiero koło sto dwudziestego WKKM dojechano do nowości i zaczęto walić po kilka pierwszych zeszytów oderwanych od całości i wyrwanych z kontekstu, co raczej stanowiło gwóźdź do trumny.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2572 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 21:55:07 »
@Antari - kobyłka u płotu, to powinieneś to kupić.

Naprawdę myślisz, że wyznacznikiem mojej selekcji tytułów jest rodzaj wydania? Że łykam wszystkie jakie wydają HC, OHC, Absoluty, Library tylko dlatego, że są to takie wydania? Że treść nie ma żadnego znaczenia? A może łykam wszystko co się da byle miało w nazwie "kolekcja"? Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Akurat z tego co się orientuję na ten rok była zapowiedziana Complete Collection w tpb obejmująca ten materiał i nawet wtedy nie wzbudziła we mnie żadnych emocji. W przypadku polskiego wydania doszła do głosu także cena. Podejrzewam, że gdyby wydali to jak Deluxe z DC to cena byłaby inna i może bym się skusił jako ciekawostkę.

Wracając do pytania @KOMIKSIARZ, wydaje mi się, że seria Marvel Limited będzie funkcjonowała niezależnie jak DC Deluxe. Można poprzestać na dowolnym z tomów. Ale to moje zdanie, a jak będzie to się okaże.


Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2573 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 22:15:39 »
Jak nie było takiego wydania @Antari, to z twoich postów sprawiałeś takie wrażenie - byleby takie OHC wyszło po polsku to kupisz. Ja ci cały czas mówiłem, ze to by za drogo kosztowało, ale to ty się przy takich wydaniach upierałeś. To teraz masz.

Online misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2574 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 22:23:27 »
Naprawdę myślisz, że wyznacznikiem mojej selekcji tytułów jest rodzaj wydania? Że łykam wszystkie jakie wydają HC, OHC, Absoluty, Library tylko dlatego, że są to takie wydania?
Z lektury twoich postów ja również odniosłem wrażenie, że jesteś orędownikiem takich wydań. Nie że od razu masz kupić, ale ogólnie przyklaskiwać takim inicjatywom.

Online Leyek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2575 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 23:27:13 »
Batmany Black & White wjechały na gildię (przedsprzedaż):
https://www.gildia.pl/komiksy/435102-batman-noir-batman-black-white-wieczna-zaloba
https://www.gildia.pl/komiksy/435101-batman-noir-batman-black-white-nigdy-po-trupie

Nie chciałbym wyjść na marudę, ale zdecydowanie wolałbym to w normalnym formacie B5+, nawet i za 200-220 zł za komplet. Do tego matowy papier i już w ogóle byłby odlot. Po Screamowym Incalu, z którym musiałem się zdrowo nakombinować z pozycją do trzymania podczas czytania mam wielką niechęć do pozycji 200+ stron w formacie większym niż A4.

Midar

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2576 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 02:37:57 »
Mnie ten format bardzo cieszy, tym bardziej, że komponuje się z wydanym wcześniej pakietem Batman Noir, którą w całości lub w części wielu z nas ma.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2577 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 10:42:06 »
Nie mam pojęcia co wniosłoby wydawanie Marvel Now w twardej oprawie. Te tytuły nawet nie zasługują na twardą oprawę :)
Bluźnisz synu, bluźnisz! Cały Thor Aarona prosi się o jakieś epickie wydanie, a nie te „zeszyciki”.... A znalazłoby się więcej takich pereł.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2578 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 10:48:18 »
Ale w tym samym czasie wychodzą "porządniej" wydane perły typu Punisher MAX, Cap Bru, Daredevile. Bardzo dobrze jest jak jest i jak ktoś nie kupuje jakiegoś tytułu tylko przez rodzaj oprawy to sam sobie robi krzywdę :)

To wydanie Egmontu z skrzydełkami też są bardzo solidne.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Lipiec 2020, 10:50:20 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2579 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 11:14:53 »
Bluźnisz synu, bluźnisz! Cały Thor Aarona prosi się o jakieś epickie wydanie, a nie te „zeszyciki”.... A znalazłoby się więcej takich pereł.
Ja to przymierzam się aby kupić Thor By Jason Aaron: The Complete Collection. Na razie są dwa tomy, a całości chyba ma być 4. Pewnie też niedługo wyjdzie omnibus.