Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622803 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2430 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 20:55:54 »
Od zawsze miało być w pojedynczych.

No nie. W Łodzi TK mówił o całości w trzech tomach :)

Tak ok. 37:50



Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2431 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 21:12:35 »
Cytuj
Egmont zaś cofnął się jeszcze o 10 lat do 1975, wydaje serię nie powiązaną z mainstreamowym wtedy superhero (bo tak Kirby od początku to sobie zaplanował) i za znacznie wyższą cenę, niż wydania standardowe. I właśnie dlatego mam zastrzeżenia i pretensje do tej pozycji.

  No kur...ka zupełnie jak pięciolatek. Jak można mieć zastrzeżenia do czegoś, czym nie jest się zainteresowanym?


Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2432 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 21:43:34 »
 
  No kur...ka zupełnie jak pięciolatek. Jak można mieć zastrzeżenia do czegoś, czym nie jest się zainteresowanym?



Ale Bazyl nie jest zainteresowany, właśnie dlatego, że ma mnóstwo zastrzeżeń   :D :D :D

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2433 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 21:49:19 »
Fakt, jak ustawić to w tej właśnie kolejności to brzmi prawie normalnie. Tyle, że raczej wszyscy z wyjątkiem Bazyla wiedzą, że to równie normalne jak herbatka z Kapelusznikiem i Marcowym Zającem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2434 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 21:51:52 »
Jeśli jego zastrzeżenia zaczynają się od tego, że Egmont wydaje nie ten komiks co on by chciał, to siłą rzeczy, to już nie jest produkt skierowany do niego.  ::)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2435 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 21:53:20 »
@Skandalista jak już się czepiasz moich postów, to weź może je ze zrozumieniem przeczytaj. Przecież napisałem wcześniej, że sam pomysł na Marvel Limited, czyli kolekcję klasycznych komiksów jest dobry. Ale wybór tytułu jako pierwszego tomu to moim zdaniem błąd. Powody już wymieniłem. Teraz czekam na 2 tom, może Egmont wybierze lepszą pozycję do takiego cyklu.

DC Deluxe też słabo zaczynał od Ziemi Jeden. Ale potem był Czerwony Syn i parę innych pozycji, które kupiłem. Mam nadzieję, że w tej sytuacji będzie podobnie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2436 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 21:59:11 »
DC Deluxe też słabo zaczynał od Ziemi Jeden. Ale potem był Czerwony Syn i parę innych pozycji, które kupiłem.

Zaczynał od Ziemi Jeden i Kryzysu Tożsamości - w jednym miesiącu wydali dwa tytuły.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2437 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:02:33 »
Częściowo zgadzam się z Bazylem. Sam pomysł na taką serię jest bardzo dobry. Gdyby w jej ramach Egmont wydał np. Spider-Mana, albo FF brałbym bez wahania, a ci Eternals jakoś specjalnie mnie nie grzeją. Ale - zawsze może to być zaskoczenie na plus. Pamiętam kiedy w WKKM ukazał się tom z Inhumans, który zaszufladkowałem jako najgłupszą ramotkę, ale po przeczytaniu tego tomu uznaje go z jeden z najlepszych z całej kolekcji i zdecydowanie jeden z czołowych jeśli idzie o wydane ramotki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2438 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:11:17 »
Częściowo zgadzam się z Bazylem. Sam pomysł na taką serię jest bardzo dobry. Gdyby w jej ramach Egmont wydał np. Spider-Mana, albo FF brałbym bez wahania, a ci Eternals jakoś specjalnie mnie nie grzeją.

Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy trafiłeś na wiele opini, jakoby ci Eternals to był strzał w dziesiątkę? Raczej zdecydowana większość jest zdania, że nie jest to dobry tytuł na zainicjowanie takiej ekskluzywnej serii...

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2439 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:11:30 »
   Już niedługo będzie dziewiąty rok leciał jak Twój spam czytam więc doskonale rozumiem o co chodzi. Założenie jest takie, że mają być bardzo drogie komiksy klasyczne komiksy skierowane do wąskiej grupy odbiorców i tyle. Chcesz kupuj, nie chcesz nie kupuj, nakład się wyprzeda prędzej czy później więcej nie będzie, będzie kolejny tytuł. Kłopot z Twoim zdaniem na temat doboru tytułów jest taki, że składa się ono z Twojego doświadczenia jako uczestnika rynku, Twoich fantazji i Twoich uprzedzeń i to niekoniecznie w równych proporcjach a po drugiej stronie masz nagradzanego przez Prezydenta PR wykształconego pisarza, redaktora i gościa który od ponad 20 lat prowadzi największe w Polsce wydawnictwo komiksowe.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2440 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:28:18 »
Tak - i tak je prowadzi, że ma większą obsesję na punkcie Kolekcji niż ja. I tak nią zarządza, że musieli sprzedać dział Książki, przez co skończyło się wydawanie komiksów Star Wars w Polsce. I to jest chyba rekord, że nowy magazyn Marvel Komiks zostaje zamknięty już po pół roku i zaledwie 5 numerach.

Niech Egmont wyda WRESZCIE tego Szninkiela (bo jasne, że wydali najpierw Western i Hrabiego Skarbka bo właśnie na te pozycje czekamy w pierwszej kolejności) i dział Komiksy też może sprzedać i będzie święty spokój.

@DOWN
Bo to jest Forum Dyskusyjne, więc każdy tu tylko pisze. I oczywiście - ty i każdy inny robi milion rzeczy więcej ode mnie, a ja kompletnie nic. Jasne.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:36:20 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2441 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:33:35 »
Zielonego pojęcia nie masz tak jak każdy inny tutaj na temat sprzedaży działu Książki i tego co będzie z komiksami Star Wars. Nikt nie kupował to zmielili zwroty, zamknęli i tyle, Eternals nie będą mielić nie przejmuj się. Ten się nie myli kto nic nie robi, Ty nie robisz nic tylko mielisz ozorem.

dyskusja - ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat mająca prowadzić do wspólnych wniosków (za słownikiem języka polskiego)

Nic w tej definicji nie ma o tym, że dyskusja ma trwać 10 lat i polegać na regularnym wysnuwaniu absurdalnych ciągle tych samych teorii na podstawie dobieranych wyłącznie podług kryteriów przydatności wniosków przy braku oznak przyjęcia jakichkolwiek argumentów strony przeciwnej.

« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:46:13 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2442 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:43:51 »
Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy trafiłeś na wiele opini, jakoby ci Eternals to był strzał w dziesiątkę? Raczej zdecydowana większość jest zdania, że nie jest to dobry tytuł na zainicjowanie takiej ekskluzywnej serii...

Powinni brac przyklad z kolekcji gdzie na pierwszy tom szedl Spider, Batman albo X-Men a tak obawiam sie ze moze sie na tym skonczyc;/

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2443 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:48:11 »
Larry i Bazyl, jak dla mnie to obaj macie taki sam odchył, tylko w dwóch różnych kierunkach  ;D
Bazyliszku, kolejny raz ci to poradzę - zrób to co ja i przerzuć się na wydania oryginalne. Ja powróciłem do kupowania wydań oryginalnych zarówno w formie papierowej jak i zeszytach online i nie żałuję. Nie denerwuje się planami wydawniczymi i nie zastanawiam się ile białego proszku znajdę na poszczególnych planszach. Wiem, wiem - zawsze powtarzasz, że chce Ci się bardziej spać przy komiksach po angielsku, ale jeśli komiksy Cię usypiają, to może czas najwyższy pomyśleć o zmianie hobby na bardziej żywiołowe? np. hodowlę patyczaków - mam kolegę, który takie hoduje i to ponoć bardzo fascynujące zwierzęta.
A jeśli nadal chcesz zostać przy komiksach to wraz z kupnem oryginalnych wydań radzę zainwestować w mocną kawę i strzelić sobie przed lekturą. Powinno pomóc.

Raczej zdecydowana większość jest zdania, że nie jest to dobry tytuł na zainicjowanie takiej ekskluzywnej serii...

Wydawanie tego typu ramotek to celowanie w niszę niszy i tak naprawdę wszystko zależy od nakładu. Są przecież fani historii z tamtych czasów i owszem - spotkałem się z kilkoma pozytywnymi opiniami. Egmont pewnie chce się podpiąć pod film i jeśli nie przeszarżuje z nakładem może dobrze. Swoją drogą na Batman Noir też były sarkanie, że to komiksy już znane itd. a i tak musiało to w miarę nieźle zejść, skoro zdecydowali się na kolejne tomy. No ale przy Batmanie dali świetne historie, komiksy z lat 30/40. albo 60. pewnie nie miałaby zbyt dużego brania ???
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:51:14 wysłana przez Marvelek »

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2444 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:52:41 »
O wypraszam sobie, nie mam żadnego odchyłu. Nie walę od dekady na wszystkich forach z których mnie jeszcze nie usunęli jednego obłąkanego postu.