Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622953 razy)

0 użytkowników i 31 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2415 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 17:41:11 »
Nie wiem czemu ludzie się tak podniecają tym, skoro nie zamierzają kupić, większość i tak by tego nie kupiła w normalnym formacie, bo za stare.

Bo ludzie przez lata czekali aż Egmont wejdzie w wydania ekskluzywne, to jak w końcu się doczekali, to muszą sobie poużywać ;)

A skoro na Egmoncie jest zniżka 30%, to jest nadzieja, że Eternals i Batman B&W będzie do wyhaczenia za standardową zniżkę w Tantis. Choć chyba nie zaryzykuję z ich pakowaniem...  :-\

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2416 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 17:41:27 »
Nie chodzi o jakość wydania, tylko bardziej o zawartość. Animal Man też będzie drogi, ale na Morrisona wszyscy czekają, bez względu na formę. Na tego Kirby'ego mam wrażenie że nikt w Polsce nie czekał. Poza pomysłem pracowników Egmontu, że skoro wychodzi film z MCU, to oni wydadzą komiks o tym samym tytule i na pewno im się sprzeda, bez względu na zawartość.

Jest różnica wydać na stary, klasyczny komiks 75 zł albo 190 zł (po rabatach). Mi np. niezbyt podszedł Marvel Horror - nie skończyłem tego komiksu, ale już go kupiłem, bo to było 40 zł. Eternals też mają ciężki styl lat 70-tych i też nie każdemu się spodobają.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Lipiec 2020, 17:44:04 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2417 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 17:44:27 »
Eternals też mają ciężki styl lat 70-tych i też nie każdemu się spodobają.

No na pewno. Ja sam, jak na początku ramotek w WKKM jarałem się każdą z nich, to z czasem coraz bardziej mnie męczyły.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2418 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 17:45:31 »
No ale to mniej więcej ludzie wiedzą, czego się spodziewać po latach 70/80/90.
Dla mnie to nie jest ciężki styl, chociaż po angielsku lepiej mi się czyta komiksy z tamtego okresu niż po polsku.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2419 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 17:56:32 »
Osobiście nie wyobrażam sobie zapowiedzi, która cieszyłaby wszystkich. Zapowiedzieliby w takim formacie... nie wiem, dajmy na to Marvels, to i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie narzekał, że nie kupił Marvels ani od Muchy, ani od WKKM, a chciałby kupić normalne wydanie, a nie takie duże i drogie. Skoro nawet są czytelnicy niezadowoleni, że Animal Man będzie w jednym tomie, bo boją się, że im 700 stron rozleci się w trakcie lektury?

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2420 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 18:06:14 »
Choć chyba nie zaryzykuję z ich pakowaniem...  :-\
A z czyim pakowaniem zaryzykujesz? Ostatnio miałem zamówienie z różnych miejsc, ze sklepu Egmontu też i powiem szczerze, że pudło/karton stan nienaruszony, folia bąbelkowa, ochronki jakieś są i mocno oplatają komiks, a komiks ma uwalony róg, jakby ktoś go potraktował młotkiem i taki zapakował. Dochodzę do wniosku, że jeśli pracownicy sklepów coś spieprzą i nie chcą beknąć, że obili komiks, to taki pakują na zasadzie, a nuż ktoś nie zareklamuje albo nie zauważy w porę. Obecnie poza odbiorem osobistym mam wiele zastrzeżeń do nie tyle pakowania, ile wciskania bubli przez sporo sklepów.

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2421 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 18:37:44 »
Wiecie co, spojrzałem na przypadek Eternals pod kątem szerszym nieco i ma to trochę sensu, także napiszę...

Egmont jako duże wydawnictwo trafia do szerokiej grupy czytelników komiksów, tak stałych, jak i tzw. sezonowych. Wydawanie ramotek czy typowych klasyków jest nieco ryzykowne z punktu wydawniczego, nie tylko ze względu na możliwą niewielką sprzedaż, ale też ze względu na ich odbiór wśród nowych czytelników, którzy chętnie czytają komiksy, ale przeważnie komiksy nowsze, czy też w pewnym sensie (subiektywnie) lepsze. Komiks tego typu wydany w standardowym formacie trafiłby do szerszej grupy czytelników, w tym jakiejś części czytelników nieświadomych (np. zachęconych dobrymi recenzjami). Jest jakieś ryzyko (większe niż mniejsze  :) ), że taki czytelnik zrazi się do serii/tytułu/wydawnictwa/gatunku przez nieprzemyślany zakup tego typu. Wydanie większe i droższe zapobiega takim przypadkowym zakupom, kupując komiks w takim wydaniu czytelnik jest świadomy tego co kupuje. Tu przykładem inne wydawnictwa wymienione wcześniej w temacie (np. Studio Lain) zapełniające jakąś niszę dla świadomych komiksiarzy.
Nie ukrywajmy - głosy popierające wydawanie starszych pozycji pojawiają się dosyć często, ostatnio najgłośniej jest o tzw. old DC, którego mamy odpowiednik w postaci Klasyki Marvela, ale tutaj nie o DC chciałem pisać (gdzie akurat o komiksy DC z czasów przed-kryzysowych krzyków nie ma zbyt dużo). Chcemy "starocie" - Egmont eksperymentuje ze sposobem na ich wydawanie :)
To z pozytywnych rzeczy, a nieco odbijając w stronę negatywnych, to wciąż jest brak Spider-Mana i ww. old DC, na pewno w perspektywie kilku miesięcy będą jakieś ruchy z DC, oczywiście fajnie, ale osobiście - gdyby old DC (i Spider-Man) były obecne na rynku (chodzi oczywiście o kolekcje/regularne klasyczne serie), to wiele innych pozycji wypadłoby u mnie (i nie tylko u mnie) przy selekcji zakupowej. Wydawnictwa są bardziej niż świadome tego faktu (faktu selekcji zakupowej - przykładem Lain nie skupiające się już na Dreddzie), Spider-Man czy Batman w tytule zapewniają sprzedaż teraz i zapewnią ją w przyszłości, zalewanie rynku tymi tytułami odbiłoby się na sprzedaży innych pozycji, długofalowe dawkowanie popularnych rzeczy jest po prostu sensowniejsze.

Podsumowując - mocno generalizuję powyżej, także sporo zarzutów może być do powyższych wniosków, ale faktem jest, że jest szansa na wydawanie starszych pozycji w miarę regularnie, co raczej nie przeszłoby obecnie w standardowych wydaniach, także dla osób postulujących za wydawaniem tych typowych klasyków jest to dobra wiadomość (mnie przynajmniej się wydaje, że powinna być to dobra wiadomość...).

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2422 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 19:13:35 »
A z czyim pakowaniem zaryzykujesz? 

Nie wiem, chyba z Gildii. Choć jeśli będzie 30% zniżki na Gildii i 40% zniżki w Tantis, to w przypadku dwóch tomów B&W już wyjdzie różnica 50 zł, więc też nie wiem czy będę taki chętny dać 50 zł więcej 8)

Nie pamiętam gdzie kupowałem w zeszłym roku pakiet Noir - nie czasami Tantis wystawił na allegro, jako pierwszy w  dobrej zniżce? Ale pakiet zapakowany był w dodatkowy karton, który dobrze chronił komiksy. Fajnie jeśli te dwa tomy B&W też tak by zapakowali.

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2423 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 19:19:43 »
Cały czas my tu prosimy o tytuły DC/Marvel z lat 1985-2012. To jest w moim rozumieniu "Old DC" czy Marvel. Egmont zaś cofnął się jeszcze o 10 lat do 1975, wydaje serię nie powiązaną z mainstreamowym wtedy superhero (bo tak Kirby od początku to sobie zaplanował) i za znacznie wyższą cenę, niż wydania standardowe. I właśnie dlatego mam zastrzeżenia i pretensje do tej pozycji.

Zresztą lipcowe zapowiedzi Egmontowi nie wychodzą. Rok temu też się o nie kłóciliśmy i to co wyszło, było średnie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2424 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 19:53:05 »
Teraz dopiero zauważyłem, że Resident Alien w katalogu ma cenę 39,90 - to nie miało być wydanie 2 w 1? Tak myślałem dotąd, a wychodzi na to, że to będzie wydane jak Czarny Młot.

Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2425 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 19:59:55 »
W pierwszej wersji katalogu tez mial juz taka cene.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2426 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 20:00:49 »
Wiem, właśnie sprawdziłem. Może TK w Łodzi zapowiadał to jako wydanie podwójne?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2427 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 20:32:11 »
Aż sprawdziłem u siebie, i może trochę
To wygląda tak jakby się farba kończyła i może byłeś wcześniej :)

Też dla mnie dziwnie wygląda ten Książę Nocy.

Wiem, właśnie sprawdziłem. Może TK w Łodzi zapowiadał to jako wydanie podwójne?
Od zawsze miało być w pojedynczych.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2428 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 20:49:43 »
A sprawdzaliście w stopce, czy tomów nie drukowała jakaś nowa drukarnia? Bo przynajmniej nowy "Usagi" został wydrukowany w bliżej mi nieznanej drukarni w Bielsku-Białej.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2429 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 20:52:14 »
Edica ze swoimi rozjazdami  :) Papier jest nowy bo ma nawet inny zapach.