Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622836 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2385 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 22:51:46 »
Ty nie wiesz?  :)

Wszystkiego nie wiem :) a to co wiem, to już wiecie. Cieszę się z Moonshadow, to była błyskawiczna akcja :)

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2386 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 00:43:33 »
To ma być kolekcja Marvel Limited więc raczej na pewno nie będzie standardowych wydań.
Jak dla mnie powinien być standardem wybór między normalną edycją, a super wypasioną kolekcjonerką za 300 zł. Ale to chyba nie na nasz rynek.

Offline mack3

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2387 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 04:02:02 »
Cegła. Przy ich szyciu to średnio to widzę, no ale niech będzie. No i okładki z wcześniej planowanego wydania bardziej mi się podobały.
Mam tak samo. Okładka tego omnibusa jest taka se, żeby nie napisać słaba, a tych 2 pojedynczych wydań (szczególnie jedynki) to przecież były piękne mega-klasyki. Do tego mniej poręczne wydanie, nie będzie sie pewnie wygodnie czytać. Przy różnicy w cenie okładkowo 20 zł (czyli po zniżkach ok. 12 zł), wolałbym dołożyć te 12 zł i mieć w 2 cieńszych tomach z ładnymi okładkami. Oczywiście i tak biorę, ale żeby nie było, że wszyscy się cieszą z tej zamiany i "pierwszego pełnoprawnego omnibusa" ;)

Kurcze, akurat jestem w fazie napalenia się na Fourth World Kirby'ego i jak zobaczyłem tych Eternals to moja pierwsza reakcja była bardzo pozytywna, ale jak poszperalem trochę po sieci to jednak w recenzjach piszą, że Eternals sporo słabsi od Fourth World. Obawiam się, że to może być komiks tylko do podziwiania rysunkowych cudów Kirby'ego w tak wielkim formacie. Mimo to przy dobrej zniżce całkiem możliwe, że się skuszę.

Nikt nie poruszył tu tematu papieru, a uważam, że to bardzo ważna sprawa. Jeśli mają wrzucić standardową kredę to obawiam się, że komiksy z lat 70 mogą na niej wyglądać po prostu słabo. Ale mam nadzieję, że taką edycję jednak dopracują.
Ktoś wspominał o innych kolorach. Nie wiem jak to wygląda w Eternals, ale mnie np. nowe kolory w Thorze Lee/ Kirby'ego z Opowieściach z Asgardu przypadły do gustu. Myślę, że na zwykłej kredzie (na której był wydawany WKKM) stare kolory wyglądałyby fatalnie.

Ciekaw jestem czy jest szansa na DC w podobnym formacie. Mam wrażenie, że tu mieliby większe pole do popisu jeśli chodzi o kultowe one-shoty...
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Lipiec 2020, 04:32:49 wysłana przez mack3 »

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2388 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 08:06:51 »
Przeczytałem omnibus Fourth World i z tych wszystkich serii podobała mi się tylko NEW GODS reszta jest taka sobie jak dla mnie. Eternals przeczytałem tylko jeden zeszyt, to jest ten sam styl pisania co w Fourth World, albo się to komuś podoba albo nie, tak samo z rysunkami.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Lipiec 2020, 08:12:04 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2389 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 08:32:08 »
Oczywiście i tak biorę, ale żeby nie było, że wszyscy się cieszą z tej zamiany i "pierwszego pełnoprawnego omnibusa" ;)
Ja tam w ogóle nie wiem, z czego tu się cieszyć i co ludzie widzą w takich nieporęcznych cegłach? Że zaoszczędzą 15 zł?

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2390 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 08:37:01 »
Wiesz, ty przyoszczędzisz 15 zł, a Egmont więcej przytnie  :) taki kompromis  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2391 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 08:37:32 »
Ciekaw jestem czy jest szansa na DC w podobnym formacie. Mam wrażenie, że tu mieliby większe pole do popisu jeśli chodzi o kultowe one-shoty...
Z DC jest Batman Noir i powiększone DC Deluxe.

Offline perek82

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2392 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 09:23:12 »
Hellblazer Ennis Tom 3. Jaka wreszcie jest cena? Na Gildii 159,99 (bez zniżek), w katalogu 149,99 (po aktualizacji).
na egmont.pl jest 149,99
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2393 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 10:02:30 »
Przecież takie różnice [w wysokości drukowanych komiksów danej serii] to norma. Sprawdzicie np Klasykę Marvela czy komiksy Muchy.

No właśnie - norma. Czyli mamy być przyzwyczajeni do cięcia od metra i nic się z tą bylejakością, robioną jak dla obcego, zrobić nie da wg ciebie. I to przez już 5 lat drukowania superhero na większą skalę. Nic się nie da zrobić. Dla mnie to jest problem, który wydawnictwo powinno rozwiązać, albo dążyć do rozwiązania. A nie ciągle udawać, że wszystko jest ok, co się kończy żółtym paskiem na B&W. I się odechciewa kupować jakiejkolwiek podpicowanej wersji od Egmontu, bo jakość druku i tak będzie ta sama - czyli mocno średnia. Tak dryfujemy od wpadki, do wpadki. Zobaczymy jak ci Eternals i kolejne Batmany wyjdą.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2394 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 10:15:08 »
Zanim zagalopujesz się Bazyliszku przypomnij sobie partactwo Hachette. Nie da się upilnować drukarni. Są też pewne tolerancję w których takie niedociągnięcia mieszczą się w granicach błędu. Egmont czy Hachette to wydawcy z dużymi nakładami gdzie wymiana całego nakładu jak zrobiło to OMG raczej nie wchodzi w rachubę. Nawet oryginalne wydania posiadają większe lub mniejsze wpadki,  choćby pamiętny 7 tom Sagi. Cały czas nawijasz o tym samym to zakrawa na manię natręctw, może bardziej potrzebna ci porada psychiatry w tej sprawie niż kupowanie kolejnych "źle wydrukowanych" komiksów.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2395 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 10:26:47 »
(...)Obawiam się, że to może być komiks tylko do podziwiania rysunkowych cudów Kirby'ego w tak wielkim formacie. (...)
Szanuję Kirby'ego, ale jego prace były cudami wtedy. Dziś to ramoty (również fabularne) i nie wiem czy ten wielki format tylko tego jeszcze bardziej nie obnaży... Jedno jest pewne będzie niezła oczojebna dyskoteka. Zdecydowanie odpuszczam w tym wydaniu - w jakiejś budżetówce bym nie pogardził.

Online misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2396 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 11:04:02 »
Ja tam w ogóle nie wiem, z czego tu się cieszyć i co ludzie widzą w takich nieporęcznych cegłach? Że zaoszczędzą 15 zł?
Na Sprawiedliwość od Muchy nikt nie narzeka.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2397 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 11:27:41 »
~500 stron Sprawiedliwości, a 700+ AM to dość spora różnica. Też bym wolał w 2 tomach, po prostu wygodniejszy w obsłudze, ale dla mnie super wybór jak na pierwszego omniaka :) Kupiłem oryginał na super promce, sprzedałem z duża przebitką, a ostatecznie i tak będę go miał w dobrej cenie :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2398 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 12:42:07 »
Jak na razie najgrubszy jest drugi tom 30 Dni Nocy bo 568 stron.

Jaki pierwszy omniak? Bo jak chodzi o format to będzie raczej jak inne Vertigo a takiego formatu już było kilka omniaków.

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2399 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 13:01:43 »
Zupełnie zapomniałem o tym, że zapowiedzieli Animal Mana Morrisona i znowu się ucieszyłem  :P