Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622914 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2295 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:32:39 »
Krytyka jest słuszna, czemu Przedwieczni? Pod film, o którym nawet większośc MCU-dronów nie wie, że ma wyjść? Jedynym słusznym byłoby wydanie Czwartego Świata Jack Kirby'ego, to o wiele bardziej klasyczny komiks dla koneserów. Wtedy cena byłaby nawet uzasadniona.
No pod film, jakby go nie było to w ogóle nic takiego by nie wydali. Dobry pomysł - pod z Marvela należy wydać komiks z DC.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2296 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:37:05 »
Nie znam się na polityce wydawniczej a tym samym na polityce wydawniczej Egmontu nie znam się w szczególności, ale nie zdziwiłbym się bardzo gdyby się okazało, że nieudany eksperyment z tym tytułem będzie pretekstem do tego żeby w takiej formie nie wydawać rzeczy naprawdę popularnych.
Wydanie około omnibusowe (żeby nie używać bezpośrednio wyrazu na "o") np. klasycznego Pajęczaka wziąłbym z pocałowaniem ręki.
"Przedwieczni"? Za te pieniądze? Jasne... cenię sobie resztki wolnego miejsca na półce.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online isteklistek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2297 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:43:37 »
Ale przecież z Batmana Noir nie ma aż takiego wyboru, wydano jeszcze: Gotham by Gaslight, The Court of Owls, Dark Victory, Black Mirror, The Dark Knight Strikes Again i tom z komiksami Eduardo Risso (zawierający zdaje się, wszystko to co wyszło u nas w Rozbite miasto i inne opowieści) - które z tych tomów powodowałby opad szczęki? Skąd wiesz, że gdyby wyszły któreś z nich, zamiast którychś z tych co wyszły, nie narzekałbyś, że są dyskusyjne, wolałeś wersje w kolorze, a te co nie wydali, powodowałyby opad szczęki?

To trochę pytanie pułapka, bo nie miałem w rękach tego wydania, widziałem na zdjęciach i filmikach i to mnie nie przekonało. Mam kilka rzeczy do oglądania np. Sienkiewicza Gallery Edition w podobnej cenie i jestem nim zachwycony, to było warte każdej złotówki, a nawet o wiele więcej - ponad 150 stron kosztowało tyle, co cały zestaw Noir. Nie było chwili bym żałował, czy ci, którzy zakupili w tym pewnie Ty, dalej są zadowoleni, czy może woleliby te pieniądze przeznaczyć na coś innego

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2298 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:49:34 »
Nie było chwili bym żałował, czy ci, którzy zakupili w tym pewnie Ty, dalej są zadowoleni, czy może woleliby te pieniądze przeznaczyć na coś innego

Mówisz o Noir? Ja nie żałuję! Nawet liczę, że Egmont pociągnie Noir o pozostałe tytuły (może poza DKSA)

Choć nie powiem, po obejrzeniu DKR i Husha, miałem myśli, że wolałbym w to miejsce Gotham by Gaslight, czy The Court of Owls, ale z kolei gdyby nie było tak ważnego tytułu jak DKR, to pewnie kręciłbym nosem, że go nie dali.

Ale np. Szninkla z Libertago (którego nawet nie kupiłem, tylko wymieniłem się za inne komiksy) żałowałem i pewnie Batmanów Noir w cenie Libertago też bym żałował.

300 zł za Eternals nie dam, ale jak z zniżką wyjdzie ok. 200 zł, to pewnie się nie powstrzymam.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2299 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:54:06 »
nieudany eksperyment
Ale ten eksperyment się udał już w zeszłym roku przy wydaniu Batman Noir. Jakby się nie udało to by nie było ani Przedwiecznych, ani Batman B&W. Wg mnie Egmont zrobił podsumowanie i pewnie okazało się że pomimo całej wpadki z zakładką opłaca się. Zredukował ilość nakład, wiedząc ile pozostało z Batman Noir i stąd takie ceny a nie inne. Bo każdy bije pianę o Przedwiecznych, a cena Batman B&W też jest większa od Batmanów Noir,  jest większa niż zapowiadano wcześniej w katalogu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:57:48 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2300 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:08:16 »
...cena Batman B&W też jest większa od Batmanów Noir,  jest większa niż zapowiadano wcześniej w katalogu.

No ale to są też grubsze komiksy :)

Dla porównania, najgrubszy z tamtego zestawu Długie Halloween, 384 strony, okładkowa 198 zł.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2301 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:28:15 »
Zgadza się są grubsze, ale w katalogu widniała inna cena.

Dokładnie taka jak Długie Halloween.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2302 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:49:22 »
Wiem, pamiętam. :)

Pisaliśmy o tym.

Z cena to troche zaszaleli...

Nie zaprzeczę. W katalogu zapowiadali 200 zł okładkowe dla każdego z tomów B&W, a tu wychodzi, że jeszcze więcej. No ale duży format, ok. 450 stron każdy tom, jakoś odżałuję na nie.

I ta zmiana, tak jak pisałeś, faktycznie może wynikać z zredukowania nakładu, kto wie.

Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2303 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:49:52 »
A tak troche odchodzac od tematu: widziales, ze za ten dodatkowy tom z pakietu Noir "Pewnego Dnia" cena w katalogu rowniez wynosila 200 zl? To jest dopiero cena! ( w porownaniu do ilosci stron) :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2304 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:51:17 »
Może Pewnego dnia za tyle na allegro wystawiają? Podali cenę rynkową ;)

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2305 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 11:59:45 »
Zmniejszenie nakładu? Te pierwsze pięć komiksów to na dobrą sprawę każdy fan Batmana pewnie miał w innej formie. Tu mamy do czynienia z materiałem w połowie premierowym a w połowie takim, który już dawno zniknął z normalnego obiegu. Prędzej zwiększyli go nieco niż zmniejszyli.

Offline nori

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2306 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:03:29 »
Kurcze, Eternals chętnie bym przytulił, ale ta cena niestety nie jest dla mnie, najzwyklej w świecie nie będę dać w stanie tyle za 400 stron, jednak spora dla mnie przesada. I to mimo, że wydaję na komiksy co miesiąc majątek, to jednak to już pojechanie po bandzie... Rozumiem wydania ekskluzywne Thorgala, gdzie każdy ma wybór, i może przeczytać historię w normalnych albumach lub w edycji hiper deluxe, nawet batman Noir który w większości zawierał materiał już wcześniej wydany, ale w tym przypadku niestety nie ma żadnej alternatywy.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2307 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:12:26 »
Ja też odpuszczam tych Przedwiecznych. Raz, że to ramotka, a te w przypadku WKKM czyta mi się ciężko, więc wyłożenie takiej kasy (nawet niech to będzie te 200 złociszy z rabatami) byłoby dla mnie ciężkie do przełknięcia, a dwa... i tu mogę napisać, jakieś świętokradztwo... nie podoba mi się styl rysowania Kirbiego jeżeli chodzi o twarze. Miałem z tym wielki problem czytając Madbomb, więc mam spore obawy, jak byłoby to w tym przypadku. Zdecydowanie wolę tutaj Johna Byrne, Johna Buscemę czy Neala Adamsa. A Kirby... cóż, zasłużony może i jest, ale to rysownik raczej nie dla mnie. Raczej skusiłbym się na ten tom, gdyby był normalnym formacie i w normalnej cenie, ale w takim przypadku mówię pas.

Co innego byłoby, gdyby Egmont wyskoczył z takim formatem i zapowiedział tak np. run McFarlane/Michelinie ze Spider-Mana - o, wówczas nie spałbym po nocach czekając na takie wydanie :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2308 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:21:59 »
Co innego byłoby, gdyby Egmont wyskoczył z takim formatem i zapowiedział tak np. run McFarlane/Michelinie ze Spider-Mana - o, wówczas nie spałbym po nocach czekając na takie wydanie :)

Już wyobrażam sobie narzekanie, jakby okazało się, że tak oczekiwany tom, wydają w takiej ekskluzywnej postaci. ;)

Osobiście wolałbym w takim wydaniu, jakąś żelazną klasykę, Marvels, Weapon X (w oryginalnych kolorach, wzbogacone o te kilka zeszytów Uncanny X-men, które rysował Windsor-Smith!), Ostatnie łowy Kravena...

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2309 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:28:00 »
  Jaka może być alternatywa skoro grupę docelową w całym kraju wsadzisz w dwa pociągi i to bez ścisku? Czy drogo? No pewnie, ale ostatecznie pewnie będzie można dostać komiks minimalnie poniżej 200 złotych. Screamowy Incal podobnej objętości i w sporo mniejszym formacie kosztował ponad 150 złotych. Ja osobiście nie kupiłbym Spidermana McFarlane'a za 200 złotych w ekstra wydaniu, ten komiks to typowa masówka i tak powinien być wydawany, wszyscy czytelnicy zasługują żeby go poznać. Tutaj mamy Jacka Kirby, lata siedemdziesiąte i marvelowski komiks science-fiction, który z Marvelem nie ma prawie nic wspólnego, coś co automatycznie kojarzy się z małym nakładem dla "wtajemniczonych". Jak Egmontowi znowu nie narozrabiają w drukarni i nie będzie żadnych dodruków to kto wie, czy akurat ten komiks nie będzie dobrą inwestycją?