Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622809 razy)

0 użytkowników i 25 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2250 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:44:18 »
Co do Empiku. Czy to moja wina albo Egmontu że ludzie tam kupują? Przecież nikt im nie każe. Jest internet, są porównywarki typu skąpiec lub ceneo, są też różne kody i promocje. Prawda o tym świecie jest taka że jak chce się zaoszczędzić to trzeba pokombinować, a nie iść na pałę do Empiku bo wygodnie. Jesteśmy na forum gdzie gro użytkowników wie jak to się robi, a jak nie wie to zaraz ich się brutalnie uświadamia :) Może dlatego to niezrozumienie do twojego postulatu.

Spoko luz, mogłem mniej emocjonalnie reagować :) Z empikiem to jest casus podróżnika - ja tak to nazywam ;) Jak gdzieś jedziesz i nie masz nic do czytania, wlecisz na peron, a tam salonik prasowy/cokolwiek innego i oferta jakaś czytelnicza, prócz gazet książki takie i owakie, z braku laku, że nie wziąłeś nic, bierzesz co masz pod ręką za okładkową cenę. Są ludzie majętni, którzy wpadają do empiku, mają podane na tacy, a to fajne to przeczytam i biorą. A że plnów na koncie sporo, więc się nie przejmują. 

W wypowiedzi Kry o cenach i drukarniach mogę tylko się odnieść do Ery Apocalypse'a, której dalej nie zamierza kontynuować, bo pewnie drogo. Znając nakład tego komiksu, jego cenę i ilość sztuk, która musi się sprzedać, by wydawca do niego nie dołożył, mogę powiedzieć tylko tyle, że rynek nam tak spuchł, że czytelnicza selekcja sprawia, że tomy zalegają w magazynach i sprzedają się dużo dłużej, co w pewnym stopniu wpływa na ich cenę. Raz, że magazynowanie, dwa, że w okresie w którym pięć czy trzy lat temu sprzedawało się x tomów komiksu z teraz sprzedaje się y tomów komiksu z, co również przekłada się na jego cenę. Wszyscy chcą szybko kolejnych tomów, ale już tak szybko ich nie kupują :)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2251 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:18:00 »
@UP
Sam napisałeś - więcej tytułów a pensja ta sama. Tzn. jak ktoś jakąś pensję ma, bo sytuacja ekonomiczna ostatnio też się pogorszyła. I jeszcze ktoś nie ma gdzie tego trzymać, więc się wstrzymuje a to dziewczyna/żona kręci nosem, bo dla niej są inne wydatki ważniejsze. I jej nie przetłumaczysz, że nie ma. :) Wiem po sobie, że na razie pakietu lipcowego nie kupię, bo po prostu dziury w kieszeniach mam i to Tajne Imperium i Era Apocalypse muszą poczekać. Mucho wybacz. Szkoda, że już podwykonawstwo u Hachette ci się skończyło, zawsze to było gwarantowane parę złotych.

A że ceny magazynowania drogie... Kurczę, problemem są ceny nieruchomości w dużych miastach - tam wszystko jest droższe. Gdyby wydawnictwa zaczęły tworzyć te swoje działy internetowe gdzieś na prowincji, to taka buda z internetem, obok hali magazynowej, byłaby mniejszym kosztem. Niestety , taki jest to biznes, że musisz mieć trochę miejsca na przechowywanie tych komiksów, zanim je opchniesz. Musze było np ciężko w Wojną Domową, ale w końcu się udało. ;)

Offline Dracos

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2252 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:25:32 »
Jest full komiksów do wyboru, lepszych i gorszych, tańszych i droższych ... no nie ... w Polsce droższych to już nie ma. :)

W sumie to akurat są -  pozycje z Libertago :)

Offline kenji

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2253 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:50:10 »
Ale cena tych Batmanów. :o Oby wpadła jakaś premia na wrzesień i oby tym razem nie miały żadnych defektów.

Liczę, że gdzieś uda się znaleźć 35% rabacik, to wyjdzie chociaż 162,49 zł za tom.

We wrześniu w ramach serii „Batman Noir” wydawnictwo Egmont wypuści do sprzedaży dwa komiksy pod szyldem „Black & White”. Będą to albumy „Nigdy po trupie” i „Wieczna żałoba”. Premierę obydwu tytułów zapowiedziano na 23 września. Cena okładkowa albumów wynosi 249,99 zł.

Offline MacLeKrSk

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2254 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:52:33 »
Może "Przedwieczni" to błąd? Przekopiowali pewnie wartości z Batman Noir i kopnęli się z ceną. Mam taką nadzieję, bo w przeciwnym razie cena z dupy. Z chęcią bym kupił, ale za taką cenę? Bez przesady. No i za takimi wielkimi formatami też nie przepadam.

A na okładkach Batmana nie ma podane, że należą do serii "Noir" tak jak pozostałe.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2255 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:55:42 »
Bo to nie Noir. Te z serii noir to kolor przerobiony na cz-b. Nowe pozycje byly planowane od poczatku jako Black and White.

Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2256 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 18:06:51 »
Bo to nie Noir. Te z serii noir to kolor przerobiony na cz-b. Nowe pozycje byly planowane od poczatku jako Black and White.
Masz całkowitą rację. Ale Egmont i tak wypuszcza je  "w ramach serii "Batman Noir""" :)

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2257 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 18:22:09 »

Online OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2258 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 18:34:40 »
Millera tak, w przyszłym roku wyjdzie kolejny tom z  cyklu Nieustraszony.

Itachi

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2259 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 19:19:34 »
Po ostatnich przygodach z "wydaniami kolekcjonerskimi" grzecznie podziękuję i noiry wezmę po kilku miesiącach na wyprzedażach lub promocjach 2+1 jak ta smykowa ostatnio. Inaczej się po prostu nie pyli.

Juby

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2260 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 19:24:49 »
We wrześniu w ramach serii „Batman Noir” wydawnictwo Egmont wypuści do sprzedaży dwa komiksy pod szyldem „Black & White”. Będą to albumy „Nigdy po trupie” i „Wieczna żałoba”. Premierę obydwu tytułów zapowiedziano na 23 września. Cena okładkowa albumów wynosi 249,99 zł.

No shit. A co komentowałem i o czym wszyscy piszą od rana? :P

@Lafar
A co jest z nimi nie tak? Lepsze niż którekolwiek z poprzednich okładek Batman Noir. Tylko szkoda, że tła zostawili w obu białe.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2261 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 19:54:17 »
  Też uważam, że z czcionką wszystko w porządku. Natomiast średnio mi przypadła do gustu okładka "Wiecznej Żałoby" to Kubert zdaje się. Nie żebym coś do niego miał, ale mając do wyboru takie nazwiska jak McKeever, Bisley, Timm, Sale, Sienkiewicz czy Liberatore to tak jakby "Ostatnią Wieczerzę" przesłonić którymś z obrazów Zbigniewa Rogalskiego.  A tak naprawdę to u mnie jak u Klausa Mittfocha: Jezu jak się cieszę. Nie odczuwam potrzeby posiadania żadnych ekskluzywnych wydań, ale tutaj ten format jest jak najbardziej trafiony. Te albumu będą przepiękne. Oby wydali też dalsze, chociaż podobno nie tak dobre.

   Aaaa się teraz przyjrzałem, to chyba będą wszystkie cztery serie podzielone po dwie na tom.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 20:06:49 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2262 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 20:06:41 »
Oby wydali też dalsze, chociaż podobno nie tak dobre.

Jakie dalsze albumy? Nie wiem, czy dobrze cię zrozumiałem, ale chodzi ci o dalsze części Batman: Black and White?
Bo jeśli dobrze pamietam, było wspominane gdzieś na forum, że te dwa tomy mają zawierać całość, czyli Black and White I, II i III (objętościowo chyba by się zgadzało).

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2263 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 20:46:27 »
Tak, to będzie całość Batman Black and White.

Black and White I, II i III (objętościowo chyba by się zgadzało).

I IV 8)

https://www.amazon.com/Batman-Black-White-Vol-4/dp/1401250629

Offline death_bird

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2264 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 21:00:43 »
A tak w ogóle to te B&W Netoperki to jakieś dobre historie? I faktycznie "+18" czy to tylko taka zanęta?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".