Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622803 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2205 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:37:06 »
Obstawiam, że to będzie co ETERNALS BY KIRBY COMPLETE COLLECTION ETERNALS (1976) 1-19, ANNUAL (1977) 1. 400 stron., to chyba to samo co było w pierwszym omnibsuie kiedyś tam, teraz ma być reprint i dorzucili nowszą serię.
Biorę w końcu sensowny materiał a nie jakieś Batmany  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Juby

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2206 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:37:42 »
Ale cena tych Batmanów. :o Oby wpadła jakaś premia na wrzesień i oby tym razem nie miały żadnych defektów.

Liczę, że gdzieś uda się znaleźć 35% rabacik, to wyjdzie chociaż 162,49 zł za tom.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2207 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:38:51 »
To jest format Komiksów studia Lain? Omniaki amerykańskie wychodzą taniej. Za taka scenę spodziewam się obwoluty i jakieś wypasionej grafiki pod nią.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2208 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:39:52 »
Nie oszukujmy się, cena taka bo pewnie nakład mały i materiał z 76 r., to nie są Batmany, mało kto to kupi bo stare i trzeba dużo czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2209 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:40:17 »
Inne pytania: jakie jest zainteresowanie tym tytułem? Kto wie coś o Przedwiecznych? Poza komiksem Gaimana w WKKM chyba nic więcej o nich nie ma u nas na rynku.

Pytanie jest inne, czy jest to strawne, bo jeśli się czyta jak pierwsze essentiale to sorry, ale 300 zł za cegłę na półce, by się ładnie prezentowała to trochę słabo. Pięć lat po pierwszym omnibusie na naszym rynku cena takiej publikacji powędrowała prawie dwukrotnie do góry przy mniejszej liczbie stron. Zapowiadają się drogie lata.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2210 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:42:09 »
To format mniejszy niż Omnibusów? 300 zł za niespełna 400 stron... sporo, sporo. Ale nie powiem, odważny ruch Egmontu, tym bardziej, że próbują z tak nieznaną marką. Oby nie pierwszy i ostatni :)

Offline FloreK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2211 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:43:11 »
Zastanawia mnie format który jest sporo większy niż standardowy omnibus czy ohc... u nas jak się robi to albo standard albo trzeba pierdalnąć formatem po całości. ;) Dlaczego nie zrobić tego w formacie omniaka jak Mucha ze swoimi komiksami. Może i cena byłaby bardziej akceptowalna.

Omniaki amerykańskie wychodzą taniej.

Nadal nie wychodzą taniej mimo wszystko.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2212 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:46:40 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2213 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:53:03 »
"Przedwieczni" beda w tym samym formacie co " Batman Noir".
Szkoda, wolalbym bardziej poreczny w czytaniu format np. OHC...
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 10:55:09 wysłana przez BosMan »

Offline bogi1

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2214 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:08:47 »
Aż mnie serce zabolało jak zobaczyłem tą cenę Eternals. Toż to prawie mój cały miesięczny wydatek na komiksy....

Offline Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2215 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:37:15 »
Egmont znalazł sposób na zjedzenie nadwyżki budżetowej spowodowanej anulacją MFKiG. Chyba jedyny plus z braku festiwalu jest taki że zamiast wydawać kasę na dojazd/żarcie/pamiątki przeznaczę ją w tym roku na komiksy. I mimo wszystko szacun dla Egmontu że mimo braku imprezy tradycja festiwalowych niespodzianek nie zostałą zjedzona przez wirusa :)

Jak tak dalej pójdzie będę musiał zbudować sobie nową półkę wielkie formaty. Stara zaraz się skończy :)

Offline eyesore

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2216 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:42:15 »
Trochę strzał w stopę z ta cena za Eternals.
Jak by po rabatach wyszło około 120zł to można by myśleć ale za 400 stron ramotki około 180zł?
Za dużo jak dla mnie.
Ciekawe czy wpłynie to na decyzję o wydawaniu kolejnych takich wydań bo nie wróżę zbyt dużej sprzedaży tej konkretnej pozycji.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2217 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:42:27 »
Hahaha, weźmy jakąś nieznaną markę, dowalmy ogromny format i ogromną cenę. Nie sprzeda się? To będzie argument, że nie ma co wydawać pseudo omniaków, bo się nie sprzedaje! A jak się uda, no to super. Dowalimy premierowy materiał w hiper formacie, hiper cenie. Najlepiej Batman i tak może raz do roku. Wygodniej wydać 1 mega drogi komiks, niż wydawać 3-4 tańsze. Stopa zwrotu pewnie podobna, a roboty mniej.

Czemu oni podchodzą z d*py strony do różnych fajnych inicjatyw? :( Green Lantern? Wydajmy od środka! Old DC? Wydajmy hity jak Hitman i Ptaki nocy!  Później narzekajmy, że przecież źli klienci nie kupili..

Offline Takesh

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2218 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:44:24 »
"Przedwiecznych" Kirby'ego kupiłbym z największą przyjemnością. Ale takie wydanie jest raczej poza moim zasięgiem. Szkoda...

Przy okazji zastanawiam się nad sposobem wydawania tak dużych komiksów. Czy, przynajmniej niektórych, nie można by wydać na papierze tańszym, a'la TM-Semic? Szczególnie starsze pozycje nie tracą, a nawet zyskują. Amerykanie mają różne wydania, te tańsze w miękkich okładkach też są w miarę solidne i się nie rozpadają nawet po kilku czytaniach. Mam kilka takich pozycji. Czy naprawdę każda pozycja, szczególnie grubsza, musi mieć najlepszy papier, grubą okładkę i giga format? Nie ma na naszym rynku miejsca na takie wydania?

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2219 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:48:01 »
Hahaha, weźmy jakąś nieznaną markę, dowalmy ogromny format i ogromną cenę. Nie sprzeda się? To będzie argument, że nie ma co wydawać pseudo omniaków, bo się nie sprzedaje! A jak się uda, no to super. Dowalimy premierowy materiał w hiper formacie, hiper cenie. Najlepiej Batman i tak może raz do roku. Wygodniej wydać 1 mega drogi komiks, niż wydawać 3-4 tańsze. Stopa zwrotu pewnie podobna, a roboty mniej.

Czemu oni podchodzą z d*py strony do różnych fajnych inicjatyw? :( Green Lantern? Wydajmy od środka! Old DC? Wydajmy hity jak Hitman i Ptaki nocy!  Później narzekajmy, że przecież źli klienci nie kupili..

Przecież to pod film wydają, Green Lantern się nie sprzedaje "brutalnie" przerwali serię z Ribirth, ale jest dużo Deadpoolów i Batmanów.
Twój komiks jest lepszy niż mój